Wyjaśnienie: opieka Britney Spears i jej koniec

Britney Spears może uwolnić się spod kurateli, która kontrolowała jej życie i pieniądze przez prawie 14 lat. We wrześniu pomyślnie usunęła ojca z układu prawnego, a na piątkowej rozprawie sędzia może ją całkowicie zakończyć.

Oto spojrzenie na to, jak działają konserwatywne hrabstwa, co jest jej nieznane i dlaczego ona i jej wielu fanów pracowali nad #FreeBritney.

Jak działają testamenty?

Kiedy uważa się, że dana osoba ma poważnie ograniczone zdolności umysłowe, sąd może wkroczyć i dać jej prawo do podejmowania ważnych decyzji finansowych i życiowych wyborów.

Prawo kalifornijskie stanowi, że opieka, zwana w niektórych stanach kuratelą, jest uzasadniona „dla osoby, która nie jest w stanie odpowiednio zaspokoić swoich osobistych potrzeb w zakresie zdrowia fizycznego, żywności, odzieży lub schronienia” lub dla osoby, która jest „znacząco „nie jest w stanie zarządzać własnymi zasobami finansowymi lub oprzeć się oszustwom lub nieuprawnionym naciskom”.

słuchaj | Britney Spears inspiruje dwupartyjną ustawę o reformie prowincji USA:

6:41Britney Spears inspiruje ponadpartyjną amerykańską ustawę o reformie prowincji

Zainspirowani przez Britney Spears, amerykańscy prawodawcy przedstawili nowe przepisy mające na celu wzmocnienie pozycji osób, które zostały objęte opieką. Przedstawiciel USA Charlie Crist, demokrata z Florydy, mówi gospodarzowi AIH, Susan Bonner, co zawiera nowa ustawa. 6:41

Jak działają włócznie?

Spears i Wissam Asgari na premierze Once Upon a Time In Hollywood w Los Angeles 22 lipca 2019 roku. Piosenkarka powiedziała, że ​​uniemożliwiono jej usunięcie urządzenia z macicy. (Mario Anzoni/Reuters)

Dwór ściśle strzeże wewnętrznych działań kurateli Spears, ale niektóre aspekty są ujawnione w dokumentach. Organizuje i nadzoruje wizyty swoich dwóch nastoletnich synów, nad którymi sprawuje pełną opiekę ojciec. W ich imieniu można wydać zakaz zbliżania się. Posiada umiejętność podejmowania własnych decyzji medycznych i transakcji biznesowych.

Na czerwcowej rozprawie powiedziała, że ​​została zmuszona do przyjmowania leków wbrew swojej woli, odmówiono jej dostępu do wkładki domacicznej w celu usunięcia środków antykoncepcyjnych i została poproszona o to, gdy nie chciała.

Kto ma władzę nad Spears?

Ostateczna władza opiekuńcza i jedyne prawo do jej zakończenia należy do Brendy Penny, sędzi Sądu Najwyższego w Los Angeles.

Zegarek | Jamie Spears zgadza się ustąpić ze stanowiska gubernatora finansów córki Britney:

Ojciec Britney Spears zgadza się przejąć kontrolę nad jej majątkiem wartym 60 milionów dolarów

Gwiazda muzyki pop, Jamie Spears, zgodził się ustąpić ze swojej wieloletniej pozycji opiekuna majątku swojej córki Britney Spears, powiedział w czwartek jego prawnik. 3:07

Zanim jego firma została zawieszona, jej ojciec, James Spears, przez 13 lat miał lwią część codziennej władzy nad wyborami córki. W 2019 roku zrezygnował z roli opiekuna jej życiowych decyzji, zachowując jedynie kontrolę nad jej finansami. Zastąpił go John Zabel, księgowy wybrany przez Britney Spears i jej adwokata.

Judy Montgomery, wyznaczona przez sąd specjalistka, od 2019 r. pełni funkcję powiernika ds. jej spraw osobistych.

Dlaczego tak wielu nazywa się #FreeBritney?

Fani i sympatycy gwiazd muzyki pop demonstrują pod pomnikiem Lincolna podczas wiecu „Free Britney” 14 lipca 2021 r. w Waszyngtonie. Wiece odbywają się w całym kraju, odkąd gwiazda popu wypowiedziała się przeciwko swojemu orzeczeniu w sądzie w czerwcu. (José Luis Magana/The Associated Press)

Niektórzy fani sprzeciwili się opiece wkrótce po jej rozpoczęciu. Ale ruch i hashtag #FreeBritney naprawdę zadomowiły się na początku 2019 roku, kiedy niektórzy wierzyli, że została zmuszona do umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym wbrew swojej woli.

Fani ze łzami w oczach poczuli, że odrzucili dwa dramatyczne przemówienia, które wygłosiła tego lata, w których potwierdziła wiele ich wątpliwości.

Dlaczego został narzucony w pierwszej kolejności?

W 2007 i 2008 roku, wkrótce po zostaniu matką, zaczęła doświadczać ogólnych zmagań psychologicznych. Legiony paparazzi energicznie ścigają ją za każdym razem, gdy opuszcza swój dom i wydaje się, że nie może już sobie z tym poradzić.

Samochód zaatakował fotografa z parasolem. Goliła głowę w salonie. Straciła opiekę nad swoimi dziećmi. Gdy po wizycie odmówiła wydania dzieci, została zabrana do szpitala i umieszczona w stanie psychiatrycznym. Konserwację wprowadzono w ciągu kilku dni.

Co się stanie, jeśli sędzia powie, że to koniec?

Odzyskanie po wielu latach władzy osobistej i finansowej będzie wymagało pewnego demontażu, a proces ten może potrwać miesiące. Montgomery wraz z terapeutami i lekarzami stworzył plan opieki nad przejściem.

Zegarek | Britney Spears prosi sędziego o zakończenie jej 13-letniej opieki:

Britney Spears domaga się zakończenia opieki

Po latach milczenia Britney Spears błagała sędziego o zakończenie jej mandatu z urzędu. Gwiazda powiedziała, że ​​pozwoliła ojcu kontrolować prawie każdy aspekt swojego życia. 2:02

Prawnik piosenkarki, Matthew Rosengart, obiecał kontynuować śledztwo w sprawie prowadzenia konserwatorium przez Jamesa Spearsa nawet po jego zakończeniu. Mógłby wystąpić do sądu cywilnego i zasugerować, że może przekazać swoje ustalenia organom ścigania w celu zbadania zarzutów karnych. James Spears wielokrotnie zaprzeczał jakimkolwiek wykroczeniom.

Możliwe, że Britney Spears zatrudni zespół do wykonywania wielu tych samych obowiązków, które wcześniej wykonywała opieka. Ale ich decyzje będą podlegały jej aprobacie.

READ  Dua Lipa odpowiada na atak na reklamę jej poparcia dla Palestyny

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top