Wygląda na to, że Biden unika czystki, której obawiało się wielu członków jego partii

Kandydat do Senatu Pensylwanii, John Fetterman, przemawia we wtorek do swoich zwolenników na imprezie wyborczej w Pittsburghu we wtorek. (Justin Merriman/Bloomberg/Getty Images)

The Bitwa o kontrolę Od Kongresu – zarówno Izby, jak i Senatu – z powrotem do malejącej liczby głównych ras, gdy Demokraci rozbijają Republikanów na fali czerwonej fali, a obie partie trzymają się wąskiej większości.

Republikanie rozpoczęli noc od miażdżącej porażki na Florydzie, gdzie gubernator Ron DeSantis odniósł wielkie zwycięstwo w historycznie demokratycznych regionach łacińskich na drodze do wielkiego zwycięstwa, które może posłużyć jako trampolina do jego kandydowania na prezydenta w 2024 roku.

Ale w następnych godzinach Demokraci stawiali opór. W Pensylwanii demokratyczny gubernator John Fetterman pokonał republikanina Mehmeta Oza w miejsce emerytowanego republikańskiego senatora Pata Tommy’ego.

Tymczasem walka o większość w Izbie – faworyzującą republikanów, którzy spodziewali się skorzystać z wysokiej inflacji, historycznych trendów i przyjaznych nowych linii hrabstw po redystrybucji w 2021 r. – pozostaje nierozstrzygnięta.

tutaj Kilka kluczowych punktów Z wciąż liczonymi głosami w głównych wyścigach:

Demokraci przechodzą długą drogę, aby chronić większość senacką: Republikanie nie wstydzili się znaczenia wyścigu do Senatu Pensylwanii: „To jest wyścig do wygrania. Wierzymy, że jeśli wygramy Pensylwanię, zdobędziemy większość” – powiedział Stephen Law, wybitny przewodniczący senackich Republikanów. , w środę wczesnym rankiem CNN przewidział, że Fetterman będzie następnym senatorem z Pensylwanii, pokonując Oza w najdroższej i niebezpiecznej kampanii senackiej w kraju.

Demokraci i przedmieścia: Obszary podmiejskie w całym kraju przeszły długą drogę, aby pomóc Demokratom uniknąć wielkiej czerwonej fali. Republikanie wciąż mogą wygrać Izbę, ale jeśli wybory w 2022 r. mają być czerwoną falą, prawdopodobnie przyniosą zwycięstwa na przedmieściach, które jeszcze się nie zmaterializowały. Republikanie odnieśli pewne zwycięstwa na przedmieściach – CNN przewidziało, że Brandon Oglis zwycięży w okolicach Nashville, Tom Keane Jr. zwycięży na przedmieściach New Jersey, a Rich McCormick zwycięży w obszarze obejmującym północne przedmieścia Atlanty – ale ich porażki były winić. Tomy mówiły o wielkości fali GOP.

READ  Chińscy astronauci wracają na Ziemię po sześciu miesiącach spędzonych w kosmosie

Podzielona decyzja Wirginii oferuje wczesne oznaki: Trzy wyścigi Domów kontrolowanych przez Demokratów w Wirginii były powszechnie postrzegane jako wczesny znak ostrzegawczy dla wyników wieczoru. Demokraci zajmowali miejsca w dwóch okręgach Wirginii, które Biden zdobył w 2020 roku. CNN przewidywało, że demokratka Jennifer Wexton zdobędzie nominację do reelekcji w 10. okręgu Wirginii. W bardziej konkurencyjnym wyścigu CNN przewidywało, że reprezentantka Abigail Spanberger wygra reelekcję w siódmym okręgu Wirginii. Ale Demokraci przegrali w południowo-wschodniej Wirginii, gdzie CNN przewidywało, że stanowa republikańska senator Jane Keegans wygra z przedstawicielką Demokratów Ellen Lurią.

Inny członek komisji 6 stycznia przegrywa: CNN przewidziało, że Luria, członkini Izby Specjalnej badającej atak z 6 stycznia na Kapitol, straciła swoje miejsce w Virginia Beach. Pokonała byłego reprezentanta Republikanów Scotta Taylora w 2018 i 2020 roku. Ale dzielnica stała się bardziej przyjazna dla republikanów w redystrykcji: Biden miał poprzednią wersję o 5 punktów i straciłby nową dzielnicę o 2 punkty.

Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia do swoich zwolenników podczas wieczornej gali wyborczej w Tampie we wtorek 8 listopada.
Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia do zwolenników na gali wyborczej w Tampie we wtorek, 8 listopada (Marco Bello / Reuters)

DeSantis i 2024: Gubernator Ron DeSantis kierował dominującą kartą GOP na Florydzie — historyczne marginesy w krajach Demokratów w jego zwycięstwie nad Demokratycznym Reprezentantem Charliem Cristem w nocy, która zapewniłaby mu mocne argumenty, gdyby ubiegał się o nominację republikańską na prezydenta w 2024 r. Łatwe zyski DeSantisa były, które prowadziły o około 20 punktów procentowych z 92% szacowanej liczby głosów, a senator Marco Rubio, który był lepszy o 17 punktów, wystarczy, aby zakwestionować pozycję Florydy jako krajowego lidera.

GOP zyskuje z Latynosami na Florydzie: Republikanie mieli nadzieję wykorzystać zwycięstwa Trumpa wśród latynoskich wyborców w 2020 roku, trend, który może zmienić krajobraz polityczny w wielu swingujących stanach, jeśli się utrzyma. Najsilniejszy wczesny znak, że Partia Republikańska kontynuuje zyski, pojawił się w hrabstwie Miami-Dade, zamieszkanym przez dużą populację kubańską. Ale zajmie trochę czasu, aby ocenić, czy te wzrosty GOP nastąpią poza Florydą.

READ  „Nie wrócę”: białoruska olimpijka mówi, że została zabrana na lotnisko wbrew swojej woli - National

Zarabiaj na prawa do aborcji: W Michigan demokratyczna gubernatorka Gretchen Whitmer – której kampania koncentrowała się na udanych próbach zablokowania egzekwowania prawa stanowego z 1931 r. zakazującego aborcji w prawie wszystkich przypadkach – pokonała republikańskiego pretendenta Theodore’a Dixona, którego kampania skupiała się na kulturowych bitwach. Wyborcy ze stanu Michigan zatwierdzili także popieraną przez Whitmera poprawkę do konstytucji stanowej, która uchyla ustawę z 1931 r. i gwarantuje prawo do aborcji. Wyborcy w Kalifornii i Vermont również wyrazili zgodę na poprawki do konstytucji, które zapewniłyby prawo do aborcji.

wczesna noc: W głosowaniu w górę iw dół, w czerwonych i niebieskich stanach kandydaci z obu partii świętują cudowne zwycięstwa. Przeczytaj o sobie nawzajem tutaj.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top