Wycofanie z lodówki: Ministerstwo Zdrowia Kanady twierdzi, że odłączenie uchwytu stwarza ryzyko upadku

Niektóre lodówki marki GE zostały wycofane z Kanady po doniesieniach, że co najmniej trzy osoby zostały poważnie ranne w USA podczas próby otwarcia sekcji zamrażarki tylko po to, aby odłączyć uchwyt, powodując upadek klienta.

Health Canada wysłało zawiadomienie o wycofaniu w czwartek Dla trzech modeli lodówek i zamrażarek marki GE ze względu na potencjalne ryzyko upadku. Wycofanie obejmuje 36-calową (91,5 cm) szeroką dolną lodówkę z zamrażarką marki GE z odporną na odciski palców powłoką ze stali nierdzewnej.

„W przypadku niektórych produktów uchwyt szuflady zamrażarki może się odczepić, gdy konsument spróbuje otworzyć szufladę zamrażarki, co grozi konsumentom upadkiem” – napisała Narodowa Agencja Zdrowia w powiadomieniu o wycofaniu.

Według Health Canada, około 2 282 sztuk produktu, którego dotyczy problem, zostało sprzedanych w Kanadzie i około 155 000 sztuk w Stanach Zjednoczonych.

Pod koniec zeszłego miesiąca firma otrzymała 37 zgłoszeń dotyczących urazów w Stanach Zjednoczonych w wyniku wadliwego produktu, ale nie zgłoszono takich zgłoszeń w Kanadzie. Co najmniej trzy osoby zostały poważnie ranne w wyniku upadku podczas próby otwarcia szuflady zamrażarki.

„Konsumenci powinni skontaktować się z MC Commercial Inc. w celu bezpłatnej kontroli i naprawy. Po sprawdzeniu lub naprawie produktu, produkt może być nadal używany, sprzedawany lub redystrybuowany” – powiedziała agencja zdrowia.

READ  Mówi się, że Meta kręci film „Zuck Bucks”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top