Wycofanie się armii brytyjskiej z CFB Suffield i Wainwright

Armia brytyjska opuszcza Kanadę po 50 latach, a jej największa światowa baza szkoleniowa została przeniesiona na Bliski Wschód

Treść artykułu

Armia brytyjska opuszcza Kanadę po 50 latach, a jej największa światowa baza szkoleniowa w Albercie zostanie przeniesiona na Bliski Wschód.

Reklamy

Treść artykułu

Jednostka szkoleniowa Suffield armii brytyjskiej działa od 1972 roku, szkoląc tysiące żołnierzy podczas ćwiczeń z żywym ogniem.

Ponad 1000 pojazdów, w tym czołgi i helikoptery, jest używanych przez pułki tygodniami w bazie o powierzchni 2700 kilometrów kwadratowych, położonej około 40 kilometrów na północny zachód od Medicine Hat.

Jednak w tym tygodniu brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace ma ogłosić plany modernizacji armii, które obejmą rozwój poligonu w Omanie.

Decyzja o wykorzystaniu pustyni Oman jako podstawowego poligonu dla czołgów i innych pojazdów opancerzonych oznacza, że ​​Sufield Range, który ma ponad 400 stałych brytyjskich pracowników, oraz mniejszy obszar szkoleniowy Wainwright w pobliżu Edmonton zostaną zamknięte.

Reklamy

Treść artykułu

Burmistrz Brooks John Petrie powiedział, że jest „bardzo rozczarowany”, gdy usłyszał tę wiadomość we wtorek. Brooks znajduje się 65 kilometrów od CFB Suffield, a Petrie powiedział, że zbliżające się wycofanie wpłynie na okoliczne społeczności, które polegały na wizytach brytyjskich żołnierzy.

READ  Porozumienie w sprawie przywrócenia porozumienia nuklearnego z Iranem „w zasięgu ręki” | Wiadomości z Bliskiego Wschodu

„Byłby to wielki hit, nie tylko dla Medicine Hat, ale także w mniejszym stopniu dla Brooksa” – powiedział Petrie.

Powiedział, że baza, która jest kontrolowana przez kanadyjskie Ministerstwo Obrony, jest obecna w regionie od 50 lat, jest stabilnym źródłem działalności gospodarczej bez „wzlotów i upadków sektora naftowego i gazowego”.

„Przez lata mieliśmy dobre partnerstwo z Brytyjczykami, więc nie wiem, jaki jest związek między tym, dlaczego ją tutaj straciliśmy, ani dlaczego straciła ją Kanada”.

Reklamy

Treść artykułu

Brooks-Medicine Hat UCP MLA Michaeli Frey określił to odejście jako „ogromny cios dla naszej społeczności” i lokalnej gospodarki.

„Mam nadzieję, że po 50 latach armia brytyjska ponownie rozważy ten ruch w przyszłości. CFB Suffield i lokalni członkowie kanadyjskich sił zbrojnych będą nadal stanowić dużą część kapelusza Brooks-Medicine” – napisał Fry w oświadczeniu e-mailowym.

Brytyjskie źródła obronne powiedziały, że przejście do Zatoki umożliwiłoby siłom brytyjskim umieszczenie ich usług blisko sojuszników, takich jak Ukraina i Bahrajn, oraz potencjalnych przeciwników, takich jak Iran.

Skróci to czas potrzebny na reakcję na wszelkie kryzysy w regionie i pozwoli brytyjskiemu rządowi zaprezentować brytyjską technologię wojskową w celu zwiększenia potencjalnej sprzedaży broni.

Źródło obrony powiedziało The Telegraph: „Jeśli masz tylko 148 czołgów, a 22 z nich utknęły w Kanadzie, to są to 22 czołgi, które nie są gotowe i nie są dostępne do zrobienia czegokolwiek praktycznego”.

Reklamy

Treść artykułu

„Jeśli trenują w Polsce lub (Omanie), logika jest taka, że ​​mają bardziej praktyczny i odstraszający efekt”.

Siły brytyjskie stacjonują w Polsce w ramach natowskiej misji odstraszania Rosji i już tam odbywają się szkolenia czołgów.

READ  Koronawirus: wynik testu amerykańskiego senatora Wickera i Kinga na COVID-19

Ogłoszenie posunięcia omańskiego następuje wraz z eskalacją napięć z Kremlem w związku z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej.

Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Obrony powiedział, że baza w Suffield nie zostanie zamknięta przed 2023 rokiem, kiedy to w ciągu najbliższych dwóch lat odbędą się ćwiczenia dużych czołgów. Niewielka liczba personelu wojskowego pozostanie w Kanadzie jako attache obrony i oficerowie łącznikowi oraz w zamian z jednostkami kanadyjskimi.

Ogłoszenie będzie częścią szerszego planu określającego, w jaki sposób wojsko może dostosować się, aby wykorzystać technologię cyfrową, jednocześnie zapewniając siły NATO.

Żołnierzom kazano oczekiwać rychłego ogłoszenia nowych struktur i ról w jednostkach.

— z aktami Bretanii Gervais i Jasona Heringa

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top