Wyciek paliwa udaremnia próbę rakiety księżycowej NASA

Rakieta Artemis NASA stoi wraz ze statkiem kosmicznym Orion na pokładzie Platform 39B w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie, 18 marca 2022 r. Po serii problemów ze sprzętem NASA podjęła próbę krótkiego testu paliwa swojej masywnej rakiety księżycowej w czwartek, 14 kwietnia , 2022 w NASA Artemis Center Kennedy Aerospace na Florydzie. Źródło: AP Photo/John Raoux, plik

Najnowsza próba NASA zatankowania swojej ogromnej rakiety księżycowej do testu odliczania w czwartek została udaremniona przez niebezpieczny wyciek wodoru, ostatni z serii kłopotliwych problemów ze sprzętem.

Zespół startowy właśnie zaczął ładować paliwo do pierwszego stopnia rakiety, kiedy nastąpił wyciek. To był trzeci strzał NASA w próbie, niezbędny krok przed lotem próbnym na Księżyc.

Tym razem ekipie startowej udało się wrzucić kilka bardzo zimnych rzeczy ciekły wodór i tlen w pierwszym etapie 30-piętrowej rakiety Space Launch System, ale często nie był w stanie osiągnąć pełnej ilości. Ciekły wodór jest uważany za wyjątkowo niebezpieczny, a urzędnicy zauważają, że systemy zostały sprawdzone pod kątem jakichkolwiek wycieków przed testami.

Technicy celowo pozostawili mały górny stopień pusty po wykryciu uszkodzonego zaworu w zeszłym tygodniu. Zawór helu wewnątrz wyższy poziom Nie można go wymienić, dopóki rakieta nie powróci do swojego hangaru w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego.

Dwie poprzednie próby odliczania zostały zepsute przez niestabilne śmigła i duży ręcznie obsługiwany zawór, który pracownicy pozostawili odcięci na platformie w zeszłym tygodniu.

Urzędnicy powiedzieli za pośrednictwem Twittera, że ​​oceniają swoje kolejne kroki.

NASA miała na celu wystrzelenie w czerwcu 322-stopowej (98-metrowej) rakiety SLS. Pusta kapsuła Oriona powyżej zostanie wysłana na cztero- do sześciotygodniową misję wokół Księżyca iz powrotem.

Astronauci wezmą udział po raz drugi podróż testowa Around the Moon, planowane na 2024. Będzie to następowało już w 2025 r., kiedy astronauci wylądują na Księżycu jako pierwsze od 1972 r. NASA planuje ogłosić załogi na te dwie misje latem tego roku.


Więcej opóźnień w teście rakiety księżycowej NASA, paliwo wstrzymane


© 2022 Stowarzyszenie Prasowe. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

cytat: Wyciek paliwa frustruje próbę rakiety księżycowej NASA (2022, 14 kwietnia) Pobrano 14 kwietnia 2022 z https://phys.org/news/2022-04-fuel-leak-thwarts-nasa-rehearsal.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  NASA ogłosi kolejną klasę astronautów w poniedziałek i będzie można ją oglądać na żywo

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top