Wyciek notatek potwierdza, że ​​OnePlus stanie się submarką Oppo

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny OnePlus Pete Lau powiedział na forum Firma „dalsza fuzja” z Oppo, ale nie wyjaśnił, jak to będzie działać w praktyce. Teraz przeciek Evan Blass uzyskał plik dokument Służy jako notatka do rozmowy do użytku przez OnePlus PR i wyjaśnia integrację w bardziej przejrzysty sposób.

„Dzięki integracji OnePlus stał się marką w ramach Oppo, jednak będzie nadal działał jako niezależny podmiot” – czytamy w najbardziej trafnej odpowiedzi. Notatka mówi również, że rola Lau jako Chief Product Officer w Oppo sprawi, że będzie odpowiedzialny za strategie produktowe zarówno Oppo, jak i OnePlus.

Nie jest to szczególnie zaskakujące. Oto, co napisałem w zeszłym tygodniu po poście Lau:

Czytając między wierszami, wygląda na to, że OnePlus będzie traktowany przede wszystkim jako plakat dla Oppo, zachowując osobny proces skierowany do konsumenta, ale integrując działania biznesowe w obszarach poza rozwojem produktu.

W notatce podkreślono, że zasadniczo tak się stanie, eliminując potrzebę czytania między wierszami. „Dzięki połączeniu obu firm będziemy mieć pod ręką więcej zasobów, aby tworzyć lepsze produkty” – mówi. „Pozwoli nam to również być bardziej wydajnym w naszych operacjach”. OnePlus i Oppo już na początku roku zintegrowały swoje działy badawczo-rozwojowe, więc większa integracja polega na usprawnieniu codziennych operacji biznesowych.

Klienci OnePlus niekoniecznie powinni oczekiwać dużych zmian – współwłasność i łańcuch dostaw oznaczają, że nastąpiły Podobieństwo Pomiędzy telefonami Oppo i OnePlus istnieje tak długo, jak OnePlus. Ale teraz, gdy OnePlus głośno potwierdził związek, zamiast działać jako niestabilny startup, wszystkie oczy będą zwrócone na kolejną rundę flagowych firmy.

READ  Recenzja Realme GT Master Edition: Mało trafień, niewiele pomyłek

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top