Wybuch w firmie chemicznej w Oświęcimiu

– Nieustannie staramy się opanować sytuację. Mamy lokalne pożary, które są stopniowo wygaszane. W akcji bierze udział około stu strażaków. (…) Pracownicy komendy straży pożarnej i przedstawiciele firmy badają sytuację, aby jak najszybciej ugasić pożar – powiedział rzecznik lokalnej straży pożarnej. Zbigniew Jekiełek. Jednak powiedział, że może to zająć godziny.

Według strażaków pożar pochłonął inne osoby poza elementami instalacji. Było widoczne na dwóch dużych arenach: 84 na 45 mi 115 na 44 m. Jest dużo dymu.

Zobacz: Kotziers-Goyal. Wybuch w zakładach chemicznych

Lesser jest rzecznikiem prasowym Polskiej Straży Pożarnej Młodej Straży Pożarnej. Sebastian Voniak podkreślił, że nie ma informacji, że ktoś powinien zostać eksmitowany. – Jednak odradzamy mieszkańcom otwieranie okien – powiedział.

W akcji gaśniczej biorą udział zawodowi strażacy i ochotnicy z Ovisim, Vadovis i Krasano Boviets. Witryna posiada specjalny chemiczny pojazd szpiegowski. Strażacy pracują przy urządzeniu ochrony górnych dróg oddechowych.

https://www.youtube.com/watch?v=S9d61_iky0U

Wybuch nastąpił tuż przed pożarem, który według lokalnych mediów był słyszalny z odległości kilku kilometrów.

Synthos podał przybliżoną wartość w komunikacie. O godzinie 18:46 w sekcji oczyszczania powietrza w fabryce gumy wybuchł pożar.

„Sytuacja jest pod kontrolą. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia. Nie było nadmiernej emisji do atmosfery ani wody. Linie techniczne zostały zamknięte. Poinformujemy Państwa o dalszych działaniach związanych z incydentem” – czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik prasowy policji w Ovisim, A.S.P. szt. Magorzatta Zureka, ulica UE przebiegająca w tym czasie z elektrownią, powiedziała, że ​​jest nieprzejezdna. Został wyłączony z ruchu, aby ułatwić podróż na miejsce służb ratowniczych. Z drugiej strony przejezdna jest National Highway 44.

Zeszłego lata w fabryce Ovisim wybuchł także pożar. W tym czasie do elementów układu chłodzenia i wentylacji spawano gumę syntetyczną. W budynku – gdy wybuchł pożar – ewakuowano 10 osób. Uszkodzenia nie były duże: część dachu została spalona. Mimo dużego rachunku nie ma zagrożenia dla środowiska.

emi / dk PAP, polsatnews.pl

READ  Rosnąca inflacja w Polsce niesie ze sobą oznaki recesji

Czytaj więcej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *