Wyborcy z Karoliny Południowej zdecydują we wtorek, czy zemścić się na Trumpie na dwóch członkach Kongresu GOP.

Trump był zaangażowany w usunięcie Rice’a, a nawet zorganizował jeden ze swoich wieców w stylu kampanii tutaj, we Florencji w marcu, aby pomóc 37-letniemu republikańskiemu reprezentantowi Russellowi Fry’owi, którego postanowił wzmocnić na zatłoczonym polu.

Chociaż obie kampanie przyznają, że żaden kandydat prawdopodobnie nie zdobędzie 50% głosów, a dwóch najlepszych kandydatów przejdzie do drugiej tury w ciągu dwóch tygodni, wyniki wskażą na siłę wpływów Trumpa w siódmej dzielnicy w kolorze głębokiej czerwieni.

W poniedziałek, podczas niedawnej imprezy wyborczej, drugi co do wielkości w regionie, Fry zaprezentował swoim zwolennikom smażony ryż jako grę z nazwiskami czołowych kandydatów.

„Kto jest gotowy na jutro usmażyć trochę ryżu?” Fry zostaje ukarany za pieśni.

Głos Rice’a za oskarżeniem Trumpa – który miał miejsce po ataku zwolenników Trumpa na Kapitol w USA z 6 stycznia 2021 r. – pozostał centralną kwestią w prawyborach, a Fry starał się przypomnieć republikańskim wyborcom o tym, co wielu uważa za zdradę. Atut. Frey, który określił siebie jako „zaangażowanego konserwatystę, najpierw Ameryka”, powiedział, że Rice stracił kontakt ze swoimi wyborcami.

– Zapomniał, kto wysłał go do Waszyngtonu i skąd przybył – powiedział Fry.

Ale Rice nie uniknął głosowania.

„Oczywiście popieram swój głos za postawieniem w stan oskarżenia” – powiedział Rice CNN. „Nie sądzę, że to była odważna decyzja. Myślałem, że to dobra decyzja. To nie był zły czas, aby zrobić właściwą rzecz”.

Zapytany, czy obawiał się, że będzie to kosztować jego wybory we wtorkowych prawyborach, odpowiedział: „Nie sądzę, żeby kosztowało mnie to moje wybory, ale jeśli zrobienie tego, co należy, kosztowało mnie moje wybory, nosiłbym to jak odznakę. „

W poniedziałkowy przystanek kampanii w pobliżu wyspy Pauli, na południe od jego rodzinnego miasta Myrtle Beach, 64-letni kongresmen krzyczał o cenach benzyny, inflacji i niepowodzeniach w sali: odpowiedzialność.

Pewien mężczyzna podziękował mu za to, co określił jako odważne głosowanie.

„Każdy, kto myśli, że może wsadzić Nancy do pudełka, jest w błędzie”.

Podobna dynamika ma miejsce w sąsiedniej Pierwszej Dzielnicy. 44-letnia Mays, Republikanka pierwszej kadencji, nie głosowała za oskarżeniem Trumpa, ale mimo to rozgniewała Trumpa za głosowanie za ratyfikacją wyborów w 2020 r. w jednym z jej pierwszych działań jako członek Kongresu.

READ  Najfajniejszy dyktator świata upomina Stany Zjednoczone Nowości

Podczas niedzielnej imprezy w Summerville, na północ od Charleston, Mays powiedziała CNN, że nie żałuje tego głosowania certyfikacyjnego.

„Jestem konserwatystą konstytucji” – powiedział Mays w wywiadzie. „Głosowałem z ludźmi takimi jak Rand Paul, Mike Lee i senator Tim Scott za przestrzeganiem Konstytucji, ponieważ to, czego nie możemy zrobić, to pozwolić jednej osobie – wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych – na obalenie Kolegium Elektorów w pojedynkę i wyniki wyborów prezydenckich”.

Ale gniew Trumpa z powodu tego głosowania na początku stycznia 2021 r. nie opadł, nawet po tym, jak Mays kilka tygodni później zagłosował przeciwko jego impeachmentowi. Poparł byłą reprezentantkę stanu Katie Arrington, kandydującą wewnątrz partii na stanowisko Maysa od czasu ich kadencji. Jest to druga próba 51-letniej Arrington, by obalić republikańskiego urzędującego po jej udanej próbie pokonania w 2018 r. reprezentanta Marka Sanforda w prawyborach.

Podczas gdy Arrington startowała jako najbardziej pro-Trumpowa kandydatka w tym wyścigu, jej objęcie kontrowersyjnego prezydenta zraniło ją w tegorocznych wyborach powszechnych, kiedy przegrała z Demokratą Joe Cunninghamem. Cunningham przegrałby reelekcję na rzecz Mace’a w 2020 roku.

„To jest huśtawka i przegapiłem to”, Mays powiedział CNN w niedzielę. „Musiałem wrócić i go odzyskać”.

Te ostatnie wzloty i upadki w dystrykcie, który jest oparty na Charleston, ale rozciąga się w górę i w dół przybrzeżnych społeczności obszaru Lowcountry, wskazują na granice kandydowania jako kandydat całkowicie popierający Trumpa, gdy wyborcy mają bardziej umiarkowany elektorat GOP.

W Bluffton, mieście w pobliżu kurortu Hilton Head, Jack i Cindy Hill powiedzieli, że zdecydowali się wesprzeć Mace po obejrzeniu reklamy Arrington, w której Trump występował w widocznym miejscu.

„Podjęliśmy decyzję, gdy tylko zobaczyliśmy to ogłoszenie” – powiedział w poniedziałek Jack Hill w CNN. „Widzimy go cały czas”.

Ale nie mogę głosować na kogoś wyzywającego, powiedziała Cindy Hill, która zauważyła, że ​​ona i jej mąż nie zawsze głosują na Republikanów, ale zrobi to we wtorek. Dodała, że ​​zdecydowanie woli reklamę Mace’a z byłym gubernatorem Karoliny Południowej i ambasadorką Trumpa w ONZ Nikki Haley.

READ  Setki zaszczepionych indonezyjskich pracowników służby zdrowia poddają się COVID-19, a dziesiątki są w szpitalu

„Jest taki piękny”, powiedziała. „Nikt nie wykrzykuje imienia”.

Kampania kongresmena ma nadzieję, że Hailey, która wystąpiła z Mays w niedzielę w Summerville i w poniedziałek w Hilton Head, może rozwiać wszelkie obawy konserwatystów.

„Nancy Mays jest twarda jak paznokcie” – powiedziała Hayley w Summerville. „To, co kocham w Nancy, nie jest łatwa. Może nie zgadzać się na 100% wszystkiego, co robi, ale codziennie walczy o ciebie”.

Haley nie wymieniła Trumpa z imienia i nazwiska – i odwróciła się, gdy dziennikarze próbowali zadać jej pytania – ale przyznała, że ​​zachował równowagę, którą Mace starał się utrzymać pośród gniewu Trumpa.

„Niezależnie od tego, czy jest to Republikanin, czy Oporny Republikanin, każdy, kto myśli, że może umieścić Nancy w pudełku, jest w błędzie” – powiedział Hailey.

Głosujący mówią

Chociaż Trump ma mocne poparcie w Południowej Karolinie, stanie, który z łatwością zdobył dwukrotnie, rozmowy z wyborcami ujawniły podobne nastroje, jakie można znaleźć w serii prawyborów w zeszłym miesiącu, w których zwolennicy Trumpa byli bardziej niż szczęśliwi, mogąc zignorować jego poparcie i podjąć własne decyzje .

„Bardzo mu tęskni” – powiedział John McCauley, republikanin z Summerville. „Kocham go. Myślę, że był dobrym prezydentem, ale nie zgadzam się, żeby wszedł i próbował wymusić te wybory, ponieważ nie podobało mu się to, co zrobiła Nancy”.

Margaret Emans, Republikanka, która w niedzielę odwiedziła Maysa i Haley, nie siorbała słów.

„Nie poszedłbym za jego przykładem”, powiedział Emans o poparciu Arringtona przez byłego prezydenta. „Nie wiem, czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na wyścig. Jestem zwolennikiem Trumpa i jestem również wielkim zwolennikiem Nancy Mays”.

Joe Craft, długoletni republikański wyborca ​​mieszkający w pobliżu Charleston, pochwalił Mays za „wzorowe wyniki głosowania konserwatystów”. Powiedział, że uważa, że ​​zrobiła słuszną rzecz, głosując za ratyfikacją wyborów.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

„Chodzi bardziej o kandydata, który postawi kraj na pierwszym miejscu, a nie o relacje z prezydentem Trumpem” – powiedział Kraft.

A Cindy Hill w Bluffton była bardziej szczera.

„Potrzebujemy lepszych Republikanów, aby przeciwstawić się Trumpowi” – ​​powiedziała.

Rice powiedział, że wierzy, że wynik jego prawyborów w 7. Dzielnicy da sygnał w kierunku Partii Republikańskiej.

„Myślę, że Donald Trump to przeszłość i musimy iść dalej”, powiedział Rice, wypowiadając głośno słowa, które wielu Republikanów wypowiada tylko prywatnie. „Myślę, że był bardzo ważnym prezydentem. Osiągnął wiele dobrych rzeczy, podniósł wielu ludzi, ale myślę, że był już przeszłością. Musimy iść naprzód, aby wybrać kogoś innego. Myślę, że następny prezydent, musi być kimś, kto jednoczy Amerykę, a nie niszczyć jej”.

Ale wielu wyborcom Republikanów z Południowej Karoliny nie tylko podoba się to, co Trump zrobił jako prezydent, ale postrzega wybranych w wyborach urzędników, którzy mu się sprzeciwiają, jako część problemu. Ken Ard, były republikański zastępca gubernatora z okręgu Florence, wyraził swoje zdanie na poniedziałkowym spotkaniu Fry’a.

„Mamy różnice między Republikanami” – powiedział Ard. „Ale w tej partii o nazwie America First szykuje się ruch. Nie sprzedałem mojej duszy Donaldowi Trumpowi. Najpierw sprzedałem moją polityczną duszę Ameryce. Wierzę w to z każdą uncją mojej istoty. Pistolety, które próbowały prowadzić Donald Trump opuścił miasto od dnia, w którym się tam znalazł, Tom Rice głosował razem z nimi, gdy Donald Trump wyjeżdżał. To dla mnie most za daleko”.

Mary Foxworth, wyborczyni z Florencji, która twierdzi, że popiera Fry, ujęła sprawę bardziej zwięźle.

„Chcemy tylko ludzi, którzy wspierają Trumpa” – powiedziała.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top