Wszechstronność helikoptera Marsa NASA odbył podróż podczas szóstego lotu z powodu błędu nawigacji

Wadliwy czas nawigacji spowodował, że helikopter marsjański NASA wyruszył w podróż, co jest pierwszym poważnym problemem od czasu lotu nad Marsem w zeszłym miesiącu.

Urzędnicy Laboratorium Napędów Odrzutowych poinformowali w czwartek, że eksperymentalny helikopter o nazwie Ingenuity zdołał bezpiecznie wylądować.

Problem pojawił się minutę po szóstym locie testowym śmigłowca w ostatnią sobotę na wysokości 33 stóp (10 metrów). Jeden z wielu obrazów zarejestrowanych przez kamerę pokładową nie został zarejestrowany w systemie nawigacyjnym, całkowicie zatrzymując sekwencję czasową i myląc pojazd co do jego lokalizacji.

spryt Zaczął przechylać się tam iz powrotem o 20 stopni i doznał gwałtownego wzrostu zużycia energii, według Harvard Grip, głównego pilota helikoptera.

Napisany w Online Status Update, system wbudowany w celu zapewnienia dodatkowego marginesu stabilności „przyszedł na ratunek”. Helikopter wylądował 16 stóp (5 metrów) od zamierzonego miejsca lądowania.

Stało się kreatywnością Pierwszy samolot Aby odbyć lot z napędem na inną planetę w kwietniu, dwa miesiące po wylądowaniu Mars Z Agencja NASA Wędrowiec Determinacja.

4-funtowy (1,8 kg) helikopter przeszedł swoje pierwsze pięć lotów, każdy trudniejszy niż wcześniej. Tak poruszona demonstracją technologii 85 milionów dolarów (około 620 crore) NASA przedłużyła swoją misję o co najmniej miesiąc.

Burzliwy sobotni rejs był pierwszym w tym okresie bonusowym. Inżynierowie spędzili kilka ostatnich dni na rozwiązywaniu tego problemu.


Czas na konferencję Google I / O w tym tygodniu Orbitalny, Oraz podcasty Gadgets 360, w których omawiamy system Android 12, Wear OS i nie tylko. Później (od 27:29) przechodzimy na Army of the Dead, czyli film Netflixa Zack Snyder. Orbital jest dostępny w formacie Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Amazon Music I gdziekolwiek znajdziesz swój podcast.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top