wstrząsający! NASA twierdzi, że asteroida uderzyła w Ziemię. Sprawdź miejsce uderzenia asteroidy

NASA ujawniła, że ​​asteroida uderzyła w Ziemię w sobotę, 19 listopada.

W środku każdego przerażająco bliskiego przelotu asteroidy, NASA ujawniła teraz, że asteroida uderzyła w Ziemię zaledwie kilka dni temu! NASA monitoruje te asteroidy, badając dane zebrane przez różne kosmiczne i naziemne teleskopy i obserwatoria, takie jak Pan-STARRS, Catalina Sky Survey i NEOWISE Telescope. Jednak wydaje się, że ta asteroida ominęła je wszystkie i została odkryta zaledwie kilka godzin przed uderzeniem!

NASA ujawniła, że ​​asteroida rozświetliła niebo, gdy leciała nad południowym Ontario, Kanada W sobotę, 19 listopada, szokująco, ta 3-metrowa asteroida została zauważona zaledwie 3,5 godziny przed uderzeniem! Są to jednak małe rozmiary asteroidy Nie jest niebezpieczny dla planety.

Technologia, która śledziła asteroidę

Asteroida została po raz pierwszy zauważona przez NASA Catalina Sky Survey, a obserwacje zostały następnie zgłoszone do Minor Planet Center. Scout Impact Risk Assessment System NASA obliczył trajektorię asteroidy i potencjalne miejsca uderzenia poprzez analizę danych. Zaledwie kilka minut po zebraniu danych obliczono prawdopodobieństwo uderzenia w ziemską atmosferę na poziomie 25%.

Shantanu Naidu, inżynier nawigacji i operator zwiadowczy w JPL, powiedział na blogu NASA JPL: „Obiekty tak małe jak ten można wykryć tylko wtedy, gdy znajdują się bardzo blisko Ziemi”. ZiemiaJeśli więc mają wywrzeć wpływ, niezbędny jest czas, aby zebrać jak najwięcej notatek”.

Dodał: „Ten obiekt został wykryty na tyle wcześnie, że społeczność obrony planetarnej mogła dostarczyć więcej obserwacji, które Scout wykorzystał następnie do potwierdzenia uderzenia i przewidzenia, gdzie i kiedy uderzy asteroida”.

Miejsce uderzenia asteroidy

Możliwe miejsca uderzenia rozciągały się od Oceanu Atlantyckiego u wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej po Meksyk. Według NASA asteroida prawdopodobnie spłonęła, gdy weszła w atmosferę planety i rozrzuciła małe meteoryty na południowym wybrzeżu jeziora Ontario.

READ  Wewnętrzne chłodzenie Ziemi jest szybsze niż oczekiwano, co wpływa na możliwość zamieszkania

Obliczenie trajektorii asteroidy i miejsca uderzenia było wysiłkiem społeczności z dodatkowym wkładem astronomów-amatorów z Obserwatorium Farpoint w Escridge, Kansas, Światowa Organizacja Zdrowia Śledź asteroidę przez ponad godzinę i dostarczaj krytyczne dane potrzebne do dokładnego obliczenia trajektorii asteroidy i miejsca uderzenia.


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top