Wspieraj przepływy dla Carey Price, gdy sport odchodzi od piętna związanego z chorobą psychiczną

Choć dla miłośników hokeja było to szokujące, gdy w czwartek usłyszeli, że pozornie niezachwiany strażnik Montreal Canadiens szuka pomocy, nie jest zaskoczeniem, że zawodowi sportowcy wyciągają rękę, kiedy tego potrzebują.

Gdy ich nazwiska trafią na nagłówki gazet, wszelkie szepty męskiej krytyki przeradzają się w falę wsparcia ze strony kolegów z drużyny, menedżerów, ekspertów i fanów.

Carrie Price jest teraz jednym z tych sportowców, którzy otrzymują miłość i wsparcie z całego świata, gdy przystępuje do Programu Pomocy Graczom – z bliżej nieokreślonych powodów – za namową swojej żony. Program pomaga graczom i ich rodzinom radzić sobie z uzależnieniami, zdrowiem psychicznym i innymi sprawami.

„Bez względu na to, co jest na linii, mamy nadzieję, że możemy zakomunikować, jak ważne jest stawianie zdrowia psychicznego na pierwszym miejscu, nie tylko poprzez wypowiadanie tego, ale poprzez pojawianie się i wykonywanie pracy, aby poprawić” – powiedziała 34-letnia żona bramkarza. Angela Price na swoim koncie na Instagramie.

To jest w dużej mierze to, do czego dążyła amerykańska gimnastyczka olimpijska Simone Biles, kiedy w lipcu wycofała się z finału reprezentacji kobiet, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Była chwalona na całym świecie za swoją odwagę. Ale nie zawsze tak było.

Angela Price, która jest tu widywana z mężem przed meczem z Chicago Blackhawks 16 marca 2019 r., podkreśliła znaczenie postawienia „zdrowia psychicznego na pierwszym miejscu”. (Graham Hughes/Kanadyjska prasa)

Katie Kamkar, psycholog kliniczny z Toronto, mówi, że piętno wokół zdrowia psychicznego w świecie sportu zmalało na przestrzeni lat, dzięki Edukacja i dialog, ale wciąż można poprawić.

„W świecie sportu zawsze kładziono nacisk na sprawny wygląd i zdrowy psychicznie” – powiedział Kamkar wkrótce po wycofaniu się Bills.

„Im więc więcej możemy prowadzić bardzo wspierającą i empatyczną rozmowę, tak jak w przypadku problemów ze zdrowiem fizycznym, tym bardziej jesteśmy w stanie znormalizować rozmowę”.

„Teraz bardziej nas akceptujemy” – mówi Friedman.

Noc hokejowa w KanadzieElliot Friedman zgadza się. Mówi, że reakcja społeczności mogłaby być lepsza, ale „Myślę, że teraz bardziej akceptujemy”.

Friedman wyjaśnił, że mimo zwiększonej świadomości, ogłoszenie zaskoczyło większość z nich, głównie dlatego, że maska ​​bramkarza jest trudna do zobaczenia.

Oglądaj | GM Marc Bergevin mówi o cenie:

„To trudne”: Mark Bergiveen kołysał się, rozmawiając o Carrie Price

Z wiadomością, że bramkarz Carey Price wejdzie do programu pomocy dla piłkarzy NHL/NHLPA, Habs GM Marc Bergevin zwrócił się do mediów na temat swojego głównego bramkarza. 1:40

Powiedział, że Price zawsze trzymał swoją historię i koncentrował się, a to sprawia, że ​​łatwo jest myśleć o nim jako o nadludziu, podczas gdy w rzeczywistości, jak każdy inny zawodowy sportowiec, jest też osobą.

„Myślę, że wszyscy rozumiemy urazy fizyczne, ale myślę, że czasami nie widzimy urazów psychicznych i wyzwań psychicznych” – powiedział Friedman.

W ubiegłym sezonie napastnik lockup Jonathan Drouin szukał pomocy w radzeniu sobie z lękiem i bezsennością.

Przemawiając podczas czwartkowej konferencji prasowej, dyrektor generalny zespołu, Mark Bergevin, pochwalił zarówno Darwina, jak i Price’a za szukanie pomocy.

– Cieszę się, że to zrobili – powiedział Bergvin.

„Jeśli w NHL są inni gracze, którzy mają różne problemy, cokolwiek to jest, myślę, że NHL i NHLPA naprawdę nie mogą się doczekać dobrego samopoczucia swoich graczy”.

NHL stara się przełamać piętno

Były bramkarz NHL Corey Hirsch powiedział na Twitterze, że ma nadzieję, że więcej graczy poczuje się bezpiecznie, otrzymując pomoc dzięki Price.

„Dziękuję wszystkim, którzy okazują Carrie miłość i wsparcie” – powiedział. „W ten sposób wprowadzimy zmiany”.

“Dzieciak w koszulce Carrie Price, nadal chcemy, żeby nosił ją następnego dnia. O to właśnie chodzi. Nie jest źle. To nie jest hańba” – powiedział trener Winnipeg Jets Paul Morris.

W rzeczywistości NHL od dekady pracuje nad przełamaniem piętna związanego z problemami ze zdrowiem psychicznym, organizując program Hockey Talks – zainspirowany śmiercią 27-letniego napastnika z Vancouver Canucks, Ricka Rebiana.

Wziął wolne, aby walczyć z problemami zdrowia psychicznego, zanim popełnił samobójstwo w 2011 roku.

Były napastnik Vancouver Canucks i Winnipeg Jets, Rick Ribbian, został znaleziony martwy w 2011 roku w wieku 27 lat po walce z depresją.

Dziś 18 klubów NHL bierze udział w rozmowach hokejowych, „dzieląc się zasobami i historiami oraz przełamując piętno problemów ze zdrowiem psychicznym” – czytamy na stronie internetowej NHL.

Price dobrowolnie weźmie udział w programie pomocy stowarzyszenia NHL Players Association. NHL i NHLPA po raz pierwszy wprowadziły wspólnie finansowany program pomocy dla graczy w 1996 roku.

Pomaga graczom i ich rodzinom w zdrowiu psychicznym, nadużywaniu substancji i nie tylko.

Piętno nadal istnieje, ale ekspert ma nadzieję

Niezależnie od tego, w świecie sportu nadal istnieje piętno, jeśli chodzi o problemy ze zdrowiem psychicznym, powiedział dr Gordon Bloom, profesor psychologii sportu na Uniwersytecie McGill w Montrealu.

Bloom ma nadzieję, że wraz z rozwojem tak znanego gracza, jak Bryce, inni zainspirują się do tego samego, co jeszcze bardziej podważy przekonanie, że sportowcy powinni być psychicznie niespokojni.

Powiedział, że wraz z rosnącą świadomością niebezpieczeństw związanych ze sportem wstrząśnienia mózgu nastąpiła zmiana w kierunku zapobiegania urazom.

„Nikt nie pyta sportowca, czy doznał urazu głowy”, powiedział Bloom i ma nadzieję, że nastąpi podobna zmiana, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

„Carrie Price może być tą osobą podnoszącą świadomość, jak Sidney Crosby w przypadku wstrząśnienia mózgu” – powiedział Bloom.

“Może za 10 lat nie będzie już piętna. Nie będą się bali mówić.”

Dr Gordon Bloom, profesor psychologii sportu na Uniwersytecie McGill, mówi, że zdrowie psychiczne w sporcie nadal jest piętnem. (CBC)

READ  Bichette Jaysa angażuje się emocjonalnie w dyskusję o wpływie Semiena

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top