Wordle App Clone Creator przeprasza, gdy Apple usunie swoją aplikację

Deweloper, który stworzył wersję iOS Słowo Językowa gra logiczna, która stała się popularna w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zrobiła błąd (w pewnym sensie) po tym, jak została przeciągnięta do Internetu, aby zerwać z tym pomysłem i radośnie chwalić się, że się do niego przyzwyczaiła. Jego przeprosiny pojawiły się również po tym, jak Apple usunął jego naśladowczą aplikację z App Store.

Oryginalna gra Wordle Beyond Madness, stworzona przez inżyniera oprogramowania z Brooklynu, Josha Wardle’a, jest dostępna za darmo w Internecie pod adresem ten link. Nie ma oficjalnej wersji gry, co skłoniło wielu oportunistów do tworzenia klonów, które chcą zarabiać pieniądze na podstawie zatwierdzania nazwy i formatu rozgrywki.

Jedną z nich stworzył przedsiębiorca technologiczny Zach Shakked, którego Wordle – The App wystartował w poniedziałek w Apple App Store. Gra oferowała pięcio-, sześcio- i siedmioliterowe słowa (oryginalny Wordle miał pięć liter), a także tryb „Pro” z nieograniczoną grą za 30 USD rocznej subskrypcji.

w Motyw Twittera Opublikowany we wtorek Shaked – po tym, jak został zaatakowany w mediach społecznościowych za rażące kopiowanie oryginalnego hitu wirusowego – przyznał się do błędu. „Zdałem sobie sprawę, że przekroczyłem granicę. I na pewno, z pewnością, nigdy więcej nie zrobiłbym czegoś podobnego” – napisał.

Wcześniej we wtorek Shaked chwalił się, jak idzie jego oszustwo: „Dosłownie właśnie teraz – to 5,4 tys. POBIERANIA W JEDNĄ KURWA GODZINĘ” – napisał w pewnym momencie na Twitterze. Radował się także: „Idziemy na przeklęty księżyc”.

Po rozgłosie na temat niegrzecznych aplikacji do ripoffów Wordle, Apple usunęło Shakked i inne aplikacje z App Store we wtorek.

Złość na klony Wordle wzrosła, ponieważ Wardle nie próbował do tej pory zarabiać na grze. w Wywiad z New York Times Opublikowany w zeszłym tygodniu (co wyraźnie zwiększyło jego popularność), Wardle powiedział, że stworzył grę dla swojego partnera, który jest fanem krzyżówek. „Myślę, że ludzie doceniają to, że w Internecie jest coś fajnego” – powiedział. „Nie próbuje zrobić niczego podejrzanego z twoimi danymi lub gałkami ocznymi. To po prostu fajna gra.”

READ  Snapdragon G3x Gen 1: Qualcomm przedstawia pierwszy układ do gier i nowy podręczny Razer

Chociaż Shaked twierdził, że jest mu przykro, próbował również bronić swoich działań i skarżył się, że został roztrzaskany o węgle za coś, co uważał za rutynę w branży. Napisał: „Wordle jest kopią innej gry” i zauważył, że „Wordle” nie został zarejestrowany jako znak towarowy.

„To była idealna burza, aby publicznie mnie skrzywdzić z powodu zwykłej rzeczy” – napisał Shaked na Twitterze. „W ciągu tygodnia moja aplikacja wyglądałaby zupełnie inaczej i miałaby o wiele więcej funkcji niż oryginał”. Kontynuował: „Oburzenie, że naliczyłem opłatę abonamentową w wysokości 30 dolarów, którą tysiące ludzi chciało zapłacić, było po prostu bananami. Tak działają firmy. Dostajesz zapłatę. Jeśli to za dużo, ludzie nie zapłacą. W tym przypadku, wiele osób było gotowych do rozpoczęcia procesu”.

Shaked twierdził również, że stracił pieniądze z aplikacji: „Tak, byłem bardzo podekscytowany, gdy zobaczyłem, ile pobrań ma aplikacja. I ile pieniędzy możesz zarobić (zapłaciłem 0 USD i faktycznie straciłem pieniądze). Więc nikt tutaj nie ćwiczył oprócz mnie ”. 3 stycznia napisał na Twitterze: „Moje postanowienia na 2022 r.: – bądź bardziej realistyczny – bądź bardziej niegrzeczny – zarób cholernie dużo pieniędzy”.

Dodatkowo Shaked powiedział: „Kolejną rzeczą, o którą chciałbym cię zapytać, jest to, jak myślisz o jednostronnym usuwaniu aplikacji przez Apple bez możliwości odwołania? Rozmawiałem z prawnikami i roszczenie pierwotnego twórcy dotyczące „Wordle” było bardzo wątpliwe”. Wytyczne Apple dla twórców aplikacji wyraźnie zalecają: „Nie kopiuj po prostu najnowszej popularnej aplikacji ze sklepu App Store ani nie wprowadzaj drobnych zmian w nazwie lub interfejsie użytkownika innej aplikacji i oznacz ją jako własną”.

Popularność Wordle w Internecie eksplodowała dzięki Wardle: na początku stycznia strona miała 300 000 graczy dziennie, a liczba ta wzrosła do 2 milionów w ostatni weekend, zgodnie z opiekun.

READ  Xbox myśli o kompatybilności z przyszłością, opracowując gry dla przyszłości

W amerykańskim sklepie Apple App Store wydaje się, że tylko dwie gry o nazwie Wordle są nadal dostępne i obie poprzedzają Wardle: „Wordle!” , który został po raz pierwszy opublikowany w 2016 roku (opisany jako „gra słowna oparta na zegarze”, w której otrzymujesz litery, aby utworzyć słowo tak szybko, jak to tylko możliwe!”) oraz „Wordle – Word Puzzle”, wydany w 2018 roku.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top