Wojna Rosji na Ukrainie: aktualizacje na żywo

14:23 czasu wschodniego, 23 marca 2023 r

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Rosjanie ponieśli ciężkie straty w trzech punktach zapalnych wzdłuż linii frontu

Od Tima Lestera z CNN, Swietłany Własowej i Olgi Vojtovic

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że siły rosyjskie kontynuowały bombardowanie w całym regionie Doniecka, przeprowadzając ponad 200 nalotów na sam region Bachmut w ciągu ostatnich 24 godzin – ale twierdzą, że Rosjanie tracą setki ludzi dziennie na liniach frontu.

na wschód od Bachmuta Według Serhiego Cherfati, rzecznika Wschodniego Zgromadzenia Sił Zbrojnych, pozostaje „głównym celem ataku wroga”.

Chervati powiedział, że trudno jest stwierdzić, czy intensywność rosyjskich ataków wokół Bachmuta została zmniejszona przez takie czynniki, jak pogoda, rotacja jednostek lub rezerwy zapewniane przez Rosjan.

Powiedział jednak, że rosyjska taktyka pozostała taka sama, a małe grupy taktyczne „próbowały wyczerpać naszą obronę”. Powiedział, że żołnierze z grupy najemników Wagnera stacjonują w pobliżu Bachmutu, gdzie w razie potrzeby siły rosyjskie dostarczają posiłków.

„Pokonaliśmy ich. W rzeczywistości w krótkim czasie nie będzie więcej myśliwców Wagnera, jeśli będą kontynuować tę samą dynamikę.”

Cherevatyi rozróżniał bitwę pod Bachmutem od walki gdzie indziej. Powiedział, że na północy Wagner był mniej widoczny O Limanie i Kubiańskugdzie regularne siły rosyjskie wspierane przez ługańską milicję przeprowadziły w ciągu minionej doby ponad 400 ataków.

„Teraz głównym zadaniem jest utrzymanie się, wyczerpanie sił wroga, podczas gdy jednostki są szkolone zarówno na Ukrainie, jak i za granicą, wyposażane w nowy sprzęt obronny i koordynowane” – powiedział Czerewatyj.

w i około miasto AwdjiwkaW obwodzie donieckim trwają intensywne rosyjskie ostrzały i naloty na ukraińską obronę.

„Przez cały czas, gdy byliśmy w mieście, dochodziło do eksplozji. Nie widzieliśmy ani jednego budynku, który nie zostałby uszkodzony. Niestety w Awdijiwce wciąż są cywile. Ludzie mieszkają w piwnicach” – powiedział rzecznik wojskowy Ołeksij Dmitraszkewski.

Powiedział jednak, że wielu cywilów, zwłaszcza starszych, nie jest gotowych do wyjazdu, a miasto nie ma elektryczności od maja ubiegłego roku.

Rosjanie próbowali ominąć miasto, powiedział Dmitraszkewski, „a tym atakom zawsze towarzyszą bombardowania. Wczoraj wróg przeprowadził 26 ataków i poniósł ciężkie straty. Ponad 100 osób zginęło, a ponad 240 zostało rannych”. atakują samoloty, artylerię i siłę roboczą. Ponoszą straty. Ogromne pod względem siły roboczej i sprzętu.

READ  Królowa odwołuje podróż: przyjmuje poradę medyczną na odpoczynek

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *