Właściciele domów twierdzą, że firma produkująca panele słoneczne z Toronto oszukała ich, wstrzymując zwroty

Sridevi Dasari miała nadzieję skorzystać z federalnych programów dotacji i pożyczek, instalując panele słoneczne w swoim domu na zachód od Toronto, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunku za wodę i pomóc środowisku.

Ale Milton, Ontario. Samotna matka skończyła z 3500 dolarów, które zapłaciła jako depozyt za panele słoneczne, co, jak mówi, pozostawiło jej uczucie „utknięcia”.

Dasari jest jednym z pół tuzina właścicieli domów w Ontario i Albercie, którzy mówią CBC Toronto, że są winni łącznie prawie 65 000 dolarów, które zapłacili za kontrakty na instalacje solarne z Sunwave Inc, firmą z Toronto, która zamówiła ich działalność poprzez sprzedaż obwoźną.

Klienci twierdzą, że ich sprzedawcy opuścili firmę, a telefony i e-maile właścicieli domów do Sunwave Inc. pozostały bez odpowiedzi.

Ale po tym, jak ta historia została po raz pierwszy opublikowana w poniedziałek rano, Dassari powiedziała CBC Toronto, że jej depozyt w wysokości 3500 dolarów został odzyskany przez firmę.

„Czułem się, jakbym dostał prezent” – powiedział Dasari. „Ale myślałem też, że nie powinni to być tylko ludzie, którzy zwracają się do mediów, aby odzyskać swoje pieniądze, powinni to być wszyscy”.

W kwietniu podpisała kontrakt na 24 700 dolarów z Sunwave na dostawę i instalację systemu paneli słonecznych na swoim dachu. Po wpłaceniu kaucji Dassari mówi, że miała oddać połowę pozostałego salda, gdy ostateczny projekt został ukończony w lipcu, ale mówi, że nigdy się to nie wydarzyło.

Kanadyjskie programy dotacji i pożyczek Greener Homes rozpoczęły się w zeszłym roku. Dzięki programom federalnym właściciele domów, tacy jak Dassari, mogą otrzymać do 5 000 USD za zainstalowane panele słoneczne i do 40 000 USD nieoprocentowanej pożyczki na sfinansowanie ekologicznej modernizacji.

Programy są obsługiwane przez Natural Resources Canada. Administracja federalna poinformowała, że ​​otrzymała skargi od właścicieli domów dotyczące Sunwave i śledzi te zarzuty.

READ  Futurystyczna autonomia Tesli i możliwości budowania chipów są najlepsze w branży: ekspert

W oświadczeniu adwokat Sunwave powiedział CBC Toronto, że firma jest świadoma zarzutów swoich klientów i poważnie traktuje ich obawy, badając skargi u swojego adwokata.

„Doceniamy cierpliwość i współpracę wszystkich klientów, gdy prowadzimy śledztwo w sprawie tych zarzutów” – powiedziała adwokat Carly Weisglass.

Emerytowana para z Alberty zapłaciła 30 000 $

Rodzice Heather Robinson podpisali kontrakt z Sunwave w październiku 2021 roku. Emerytowane małżeństwo mieszkające poza Calgary w Chestermere w Alta nie wpłaciło kaucji. Zamiast tego Daniel i Heimkee Campbell otrzymali plan zaprojektowania paneli słonecznych miesiąc po podpisaniu umowy, a następnie zapłacili za niego 30 300 USD w grudniu.

Daniel Campbell i jego żona otrzymali ten plan projektu panelu słonecznego od Sunwave Inc. w listopadzie 2021 r. Od tego czasu ich córka Heather Robinson mówi, że nie wykonano żadnych dodatkowych prac, aby zainstalować panele słoneczne w domu jej rodziców w Chestermere w Albercie. (Dostarczone przez Heather Robinson)

W tym momencie Robinson mówi, że firma powiedziała jej rodzicom, że będą musieli poczekać na zainstalowanie wiosny. Ale teraz, prawie rok po podpisaniu kontraktu przez jej rodziców, mówi, że dalsze prace nie zostały ukończone.

„Wysyłałem e-maile i dzwoniłem do biura co dwa dni i nic – bez odpowiedzi, bez oddzwonienia” – powiedział Robinson.

„Nie wiem, czy zanurzyli się i nie mogli kontynuować ani co się stało, ale mam nadzieję, że tak jest i jest jakiś sposób, aby coś odzyskać”.

Ken Fritz z Kitchener, Ontario. Miał podobny problem z skontaktowaniem się z firmą, kiedy CBC Toronto przeprowadziło z nim wywiad na początku tego miesiąca.

Ken Fritz planuje nakłonić inną firmę do zainstalowania paneli słonecznych w swoim domu w Kitchener w stanie Ont. (Dostarczone przez Kena Fritza)

Niedawno powiedział, że firma nie będzie odpowiadać na jego telefony i e-maile. Fritz wpłacił depozyt w wysokości 3500 USD w czerwcu.

Następnie otrzymał zwrot pieniędzy w noc poprzedzającą publikację tej historii po tym, jak reporter skontaktował się z Sunwave w celu uzyskania komentarza, ale Fritz nie powiadomił CBC News o zwrocie, dopóki ta historia nie została opublikowana w poniedziałek.

Powiedział, że było to pouczające doświadczenie i chociaż nadal zamierza znaleźć inną firmę, która zainstaluje panele słoneczne na swoim dachu, upewni się, że mają referencje.

„Naprawdę musisz odrobić pracę domową.”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top