Właściciele Airbnb o tematyce Hobbit z Kolumbii Brytyjskiej muszą zmierzyć się z kampanią Warner Bros.

Vancouver – Właściciele Airbnb w Kolumbii Brytyjskiej postanowili zmienić nazwy swoich wynajmowanych nieruchomości, aby uniknąć przegranej bitwy z Smoczem Praw Własności Intelektualnej.

Plik Hobbit Mountain Hall Prowadzone przez Kristen Le Comte i jej męża domy na wzgórzach, jak to przewidział w pracach JRR Tolkiena – ale Shire miał problem.

Niedawno z parą skontaktował się przedstawiciel Warner Bros. Entertainment, który poprosił ich o zaprzestanie używania terminologii brandingowej firmy.

„Nie wiedziałem, że słowo Hobbit jest chronione” – powiedział Le Comte w wywiadzie dla CTV News. – Nic nie pomyślałem. Może byłem trochę nieświadomy.

Airbnb znajduje się w zacisznej części farmy górskiej pary, około 30 minut od Osoyoos. W rzeczywistości został zbudowany, kiedy kupili nieruchomość w zeszłym roku, a Le Comte przyznaje, że nie była zbyt zaznajomiona z trylogią Hobbit lub Władca Pierścieni, kiedy przejął ją – ale szybko przyspieszyła.

„Po prostu naprawdę się tym interesujesz” – powiedział Le Comte z przebojowej książki i serii filmów. – Wiesz, nic na to nie poradzisz.

Znalazła także sposoby na lepsze zanurzenie się w wypożyczalni, kupując oprawy oświetleniowe, a nawet zamawiając zegarki i inne przedmioty, które według mnie zawierały poświatę.

„To było o wiele trudniejsze, kiedy go dostałem, więc spędziłem rok na dodawaniu i ulepszaniu go oraz dodawaniu rzeczy, aby uczynić go bardziej wyjątkowym” – powiedział Le Comte.

Wyniki przerosły oczekiwania pary. Pomimo otwarcia się w obliczu globalnej pandemii, powiedzieli, że Hobbit Mountain Hole stało się popularnym miejscem wypoczynku dla ludzi, którzy chcą się rozstać.

Airbnb nie ma telewizora ani Wi-Fi, ale jest dużo miejsca, aby ugotować posiłek, poczytać książkę lub zagrać w grę planszową. Innymi słowy, nie został zbudowany dla hobbitów, którzy w książkach mają od dwóch do czterech stóp wzrostu.

READ  „Bądź w kontakcie, nie mogę zrezygnować ze wszystkiego”

„Wszystko ma normalny rozmiar” – powiedział Le Comte. „Kiedy jesteś w środku, sufity są tak wysokie i nie myślisz, że jesteś w dziurze. To dziura, ale w rzeczywistości jest tam dość szeroka”.

Dzięki pracy, którą wykonali, para nie była gotowa całkowicie zrezygnować ze stowarzyszenia Hobbit. Ale nie kopią po piętach przeciwko Warner Bros. Również.

Zamiast tego sondują swoich obserwatorów na Instagramie, aby znaleźć odpowiednią alternatywną nazwę dla swojego menu Airbnb, z opcjami od „Bags End on the Mountain” po „Second Breakfast Hideaway” – ukłon w stronę słynnego upodobania hobbitów do siedmiu posiłków dziennie.

Ta ostatnia zebrała dotychczas najwięcej głosów, chociaż goście powinni wiedzieć, że to nie bed and breakfast, nie mówiąc już o bed and breakfast and breakfast.

„Myślę, że mogą tylko sami decydować, ile śniadań chcą mieć” – dodał Le Comte.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *