Wizerunek Canada Goose jest kwestionowany przez wysiłki związkowe

Canada Goose, producent luksusowych kurtek, stworzył wizerunek nie tylko stylowy, ale także świadomy społecznie. Zawarł sojusze z Ekolodzy A rozmawiać o Zaangażowanie w wysokie standardy pracy.

Wysiłki te opłaciły się, ponieważ firma urosła do korzeni jako firma rodzinna i zbudowała światową rzeszę fanów dla swoich płaszczy, które mogą kosztować ponad 1000 USD i były noszone przez takie gwiazdy, jak Daniel Craig A Kate Upton. „Wierzymy, że wypracowany przez nas wizerunek marki znacząco przyczynił się do sukcesu naszego biznesu” – napisała firma w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. kaucja w marcu.

Jednak pracownicy produkcyjni Canada Goose, z których wszyscy przystąpili do związków zawodowych w 2010 roku, narzekali, że firma przyjęła coraz bardziej surową linię zatrudnienia, która jest sprzeczna z jej wyznaczonymi wartościami. .

W 2019 r. regionalna rada pracy powołała się na urzędnika firmy za nieuczciwe praktyki pracownicze podczas wyborów związkowych w nowym zakładzie, a niektórzy pracownicy skarżą się, że firma zemściła się na nich w ostatnich miesiącach za wspieranie związku.

„Ludzie się boją”, powiedział Allele Sanvictoris, aktywny związkowiec. „Niektórzy ludzie boją się ze mną rozmawiać”.

Canada Goose zaprzecza, że ​​jest antyzwiązkowa i bierze odwet na zwolennikach związków. „To pracownicy będą decydować o dalszej drodze, a Canada Goose poprze ich decyzję” – podała firma w oświadczeniu. Spółka zwolniła w/w urzędnika z powodu nieuczciwych praktyk pracowniczych.

W środę kilkudziesięciu aktywistów związkowych koczowało w bostońskiej siedzibie Bain Capital, firmy private equity, która jest właścicielem i kontroluje Canada Goose.

Napięcia w Canada Goose zdają się ilustrować wyzwania związane z dążeniem do szybkiego wzrostu przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej reputacji, która pomaga utrzymać luksusowy biznes.

Imigrant o imieniu Sam Tick założył Canada Goose, znany wówczas jako Metro Sportswear Co., Ltd., w 1957. Jego jedyna fabryka, w Toronto, stała się syndykatem w połowie lat 80-tych.

READ  Technologia napędzająca wzrosty na amerykańskich akcjach; Bitcoin Bounce: odwrócenie rynków

Po tym, jak wnuk Tecka, Danny Reese, objął stanowisko dyrektora generalnego w 2001 r., starał się zwiększyć globalną sprzedaż tego, co było w dużej mierze działalnością w Ameryce Północnej. Zobowiązał się jednak do produkcji swoich kurtek w Kanadzie, nawet gdy tamtejszy przemysł odzieżowy przeniósł się za granicę.

„Utrzymując większość naszej produkcji lokalnie, przyczyniamy się do lokalnego wzrostu liczby miejsc pracy i możemy łatwiej utrzymać nasze wysokie standardy produkcji i pracy” – napisała firma w Raport Zrównoważonego Rozwoju 2020.

Ale pan Reese wydawał się bardziej podejrzliwy wobec związków niż jego poprzednicy z Canada Goose. Po tym, jak firma zakupiła zakład produkcyjny w Winnipeg w 2011 r., związek zawodowy starał się o dobrowolne uznanie lub porozumienie o neutralności, które pozwoliłoby pracownikom na łatwe uzwiązkowienie.

„Danny Reese powiedział, że nie jest tym zainteresowany” – powiedział Barry Foley, który kierował Radą Pracowników Kanadyjskich, związkiem reprezentującym pracowników w firmie.

Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​związek nigdy nie wystąpił o dobrowolne uznanie „w żadnym oficjalnym kontekście”.

Bain Capital kupił większościowy pakiet udziałów w Canada Goose w 2013 roku i opowiedzieć o tym Na giełdach w Nowym Jorku i Toronto w 2017 roku.

Za panowania Baina liczba związkowców wzrosła do ponad tysiąca tuż przed pandemią, dzięki rozwojowi w pierwotnym zakładzie w Toronto i dodaniu tam dwóch innych zakładów. Układ zbiorowy pracy, który poprzedzał nowe lokalizacje, czyni wszystkich pracowników produkcyjnych w Toronto częścią związku.

Ale zakłady w Winnipeg, gdzie trzy zakłady firmy zatrudniały ponad 1000 pracowników produkcyjnych przed pandemią, nie zostały objęte. Wzrost siły roboczej przyczynił się do zmniejszenia członkostwa w związku zawodowym wśród pracowników produkcyjnych do około jednej trzeciej obecnie, według kaucja W Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

READ  Wchodzą w życie nowe zasady sklepu

Pracownicy w fabrykach Winnipeg twierdzą, że wielu zarabia minimalną płacę prowincji, która wynosi około 12 CAD za godzinę (około 9,65 USD), chociaż pracownicy mogą zarobić więcej, jeśli przekroczą określone cele produkcyjne. Firma podała, że ​​prawie 70 procent pracowników zarabia więcej niż płaca minimalna.

W wywiadach pięciu pracowników skarżyło się, że menedżerowie często nadużywają w dużej mierze imigranckiej siły roboczej.

Jeden z pracowników, Emmanuel Concepcion, powiedział, że jej przełożony był zdenerwowany błędami w niektórych kurtkach, nad którymi wydawała się pracować. Powiedziała do mnie: Jak śmiesz na to pozwolić? jak śmiesz? „Drżałem. Nigdy nie doświadczyłem upokorzenia w ten sposób”.

Rzeczniczka Canada Goose powiedziała, że ​​firma nie otrzymała żadnych doniesień o „wielokrotnych nadużyciach” i że wszystkie doniesienia o nękaniu zostały zbadane.

W czerwcu firma zdyscyplinowała pracowników jednej ze swoich fabryk w Winnipeg, wkrótce po tym, jak określili się jako zwolennicy związków zawodowych. Jeden powiedział, że rutynowo nosił słuchawki w pracy, ale został ostrzeżony, a następnie pisał – przez dwa kolejne dni – dopiero po tym, jak poszedł do pracy w swojej związkowej koszuli.

Do tego czasu pracownik, Trevor Sinclair, powiedział: „Mój przełożony nic o tym nie powiedział”.

Canada Goose powiedziała, że ​​„żaden pracownik nie jest narażony na działania dyscyplinarne z powodu zorganizowania związków zawodowych” i że działania dyscyplinarne zostały podjęte przeciwko panu Sinclairowi, gdy tylko zarząd dowiedział się o jego naruszeniu.

Prawie 30 procent kanadyjskich pracowników jest członkami związków, w porównaniu do około 11 procent pracowników amerykańskich. Sinclair powiedział, że uważa, że ​​Canada Goose importuje amerykański model walki ze związkami.

„Sposób, w jaki nas traktują, nie jest sposobem, w jaki traktują się Kanadyjczycy” – powiedział. „Administracja tak naprawdę nie rozumie, co oznacza Kanada”.

READ  Fawry i Oregon bronią krajowego przemysłu naftowego po raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej o natychmiastowym wstrzymaniu inwestycji

Philip Keith przyczynił się do powstania reportaży.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top