Wirus koronowy w Polsce. Profesor. Krzysztof Simon o Szczepionkach i tendencji do infekcji

Do końca tego roku wirus przestanie się rozprzestrzeniać w takim stopniu, w jakim obecnie obserwujemy – powiedział profesor Christoph Simon „fakty za faktami”. – Leczyliśmy katastrofę – powiedział. Zapytany, kiedy zaczniemy wygrywać z epidemią, wskazał na „koniec roku”.

Rząd ogłosił we wtorek zmiany w programie i harmonogramie szczepień. Pod koniec drugiego kwartału tego roku premier Matos Moraveki powiedział: „Zrobimy w sumie 20 milionów szczepionek”. „Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy chcą się szczepić w Polsce” – zadeklarował. Do tej pory w naszym kraju wyprodukowano ponad sześć milionów szczepionek.

Czy prognozy szefa rządu są w tym względzie realistyczne? Pytanie to zadał prof. Christophe Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podczas wtorkowej edycji „Facto Po Factach”.

– Ten program jest możliwy pod dwoma warunkami: Szczepionki będą nadal dostarczane do Polski. Mamy z tym duże problemy – powiedział profesor. Szymon. Mówiąc o drugiej kwestii, profesor powiedział: „Obywatelskim obowiązkiem jest, z różnych powodów, nie okazywać szacunku osobom, które mogą mieć trudności ze szczepieniem (zakażenie koronawirusem – wersja)”.

Zobacz „Fakty według prawdy” w Internecie

Profesor. Simon: Z różnych powodów zaszczep się z obowiązku cywilnego bez szacunku dla osób, które mogą być zarażone COVID-19TVN24

Kiedy wygramy z epidemią?

Minister Zdrowia Adam Nidzilsky We wtorek ocenił epidemię w naszym kraju ”.Cały czas jest to bardzo trudne„.” Liczba nowych przypadków nadal rośnie. Nie widzimy żadnych oznak spowolnienia wzrostu liczby nowych przypadków – przyznał. Niestety, ta sytuacja ma realny wpływ na sytuację i całą dziedzinę medycyny – powiedział.

Według Simona obecny przebieg epidemii to „czas wojny”. „Mamy ogromne straty w ludziach, ludzie chorują, a część społeczeństwa zachowuje się wobec innych zupełnie nieodpowiedzialnie” – powiedział.

Profesor. Simon: Czas na wojnę: mamy ogromne ofiary w ludziach, część społeczeństwa jest całkowicie nieodpowiedzialnaTVN24

Profesor Simon nie wróci do normalności w sierpniu, a premier Matos Moraveki ma zaszczepić Polaków w każdym wieku, którzy chcą się zaszczepić. – Nigdy nie pozbędziemy się wirusa. To jak grypa, trzeba się zaszczepić – powiedział.

– Do końca roku, racjonalnie, wirus przestanie się rozprzestrzeniać tak, jak go obecnie widzimy, co jest katastrofą – ocenił profesor.

„Sami dokonaliśmy tej katastrofy” – dodał. – Wirus nie przybył z Wielkiej Brytanii wraz z bocianami, został przywieziony tylko przez ludzi. Rozprzestrzenił się na ludzi, którzy nie trzymali się dystansu od innych (nie nosili maski) i nie myli rąk, wspomina o Brytyjczykach, najbardziej zaraźliwej mutacji wirusa koronowego.

Przypominając o decyzji rządu, aby nie zalecać przeprowadzania testów na obecność wirusa koronowego słupów powracających z Wielkiej Brytanii przed świętami Bożego Narodzenia, profesor Simon powiedział, że to „pomyłka”.

Na pytanie, kiedy będziemy walczyć z epidemią, gość “Faktaw Bo Faktach” zaznaczył “pod koniec roku”. „Nie przeniesiemy 38 milionów ludzi, nie zrobimy tego” – przyznał.

Profesor. Simon: Jest epidemia, wirus toczy z nami wojnę. W końcu zaczniemy wygrywać tę wojnęTVN24

„Musimy szczepić ludzi masowo, masowo, masowo”.

We wtorek pełny organ rządowy odpowiedzialny za szczepionkę, Mike Duorsic, ogłosił, że zespół osób wykonujących szczepienia będzie składał się z diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, fizjoterapeutów i studentów ostatniego roku medycyny.

– Dlaczego nie? – zapytał Simon, komentując wyniki. – Marnujemy lekarzy, którzy są wykorzystywani do innych celów. „Nie widzę powodu, dla którego student piątego roku medycyny nie miałby zostać zaszczepiony” – powiedział. Zapytany o farmaceutów odpowiedział, że szkolenie w zakresie szczepień to „bardzo prosta rzecz”.

Rząd ogłosił również, że w drugim kwartale tego roku zostanie otwartych więcej punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. Należą do nich miejsca przejazdu, miejsca pracy i apteki.

– Drive-through jest tak nowoczesny jak Stany Zjednoczone. Musimy szczepić ludzi luzem, luzem, luzem. Nie możemy być w końcu – powiedział.

Beton 24: Szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce: zrobimy postęp w Europie, a nie na świecie

A co z kościołami? „To śmieszne tłoczyć ludzi w zamkniętych pokojach”

Kiedy profesor Simon zapytał o zbliżającą się Wielkanoc i decyzję rządu o niezamknięciu KościołyDodał też, że zmniejszając liczbę tamtejszych ludzi, sam poleci premierowi zamknięcie kościołów w tym okresie. – Czuję się chrześcijaninem i katolikiem, ale (bardziej) niż europejskie i małe części Watykanu – powiedział.

– Poświęcić jajka na zewnątrz? Proszę, zostań trochę dalej, powiedział. – Ale stłoczenie ludzi w zamkniętych pokojach to nonsens. Mamy epidemię, wytrzymamy jeszcze sześć miesięcy – zaapelował. – Zgadzam się z zaleceniami regulaminu, nie rozumiem, co się dzieje z Kościołami jako katolikiem – zakończył.

>> Powstaje trzecia fala i kościoły są otwarte. „Już liczymy ludzi na Boże Narodzenie”

Niedziela Palmowa w polskich kościołachTVN24

Kluczowe źródło zdjęć: Lessek Simaski / BAP

READ  Umowa. Adam Beelan i trzech innych członków zawieszonej partii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top