Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w środę

Ostatni

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​w zeszłym tygodniu na całym świecie zgłoszono około czterech milionów przypadków koronawirusa, co oznacza pierwszy znaczący spadek liczby nowych infekcji od ponad dwóch miesięcy. W ostatnich tygodniach pojawiło się około 4,4 miliona nowych przypadków COVID-19.

W cotygodniowej aktualizacji opublikowanej we wtorek agencja zdrowia ONZ poinformowała, że ​​każdy region na świecie odnotował spadek liczby przypadków COVID-19 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Chociaż liczba zgonów na całym świecie spadła do około 62 000, z największym spadkiem w Azji Południowo-Wschodniej, nastąpił 7-procentowy wzrost zgonów w Afryce. Według cotygodniowego raportu Światowej Organizacji Zdrowia najwięcej zachorowań odnotowano w:

  • Stany Zjednoczone z 1 034 836 nowymi sprawami – spadek o około 20 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.
  • Wielka Brytania z 255 051 nowymi przypadkami – wzrost o 5 proc.
  • Indie, z 248 248 nowymi przypadkami – spadek o 15 procent.
  • Iran, z 172 030 nowymi sprawami – spadek o 17 procent.
  • Turcja z 158.236 nowymi przypadkami – wzrost o sześć procent.

Zgodnie z cotygodniową aktualizacją, wariant delta został zidentyfikowany w 180 krajach od wtorku.

Aktualizacja Światowej Organizacji Zdrowia wyprzedziła oświadczenie koordynatora odpowiedzi na koronawirusa w Białym Domu, Jeffa Zentesa, który powiedział w środę, że Stany Zjednoczone opracowują „nowy system podróży międzynarodowych”, który obejmuje solidne środki łagodzące, takie jak kontakt rysunek kalkowy.

Zents powiedział w środę amerykańskiej Radzie Doradczej ds. Podróży i Turystyki, że administracja nie planuje natychmiastowego złagodzenia jakichkolwiek ograniczeń podróży ze względu na zmieniające się sytuacje związane z COVID-19.

„Przyglądamy się wymogom szczepień dla obcokrajowców podróżujących do Stanów Zjednoczonych” – powiedział Zenz.

– Z The Associated Press i Reuters, ostatnia aktualizacja o 11:35 czasu wschodniego


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Naczelny lekarz Alberty ubolewa nad rosnącym rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa w miarę zapełniania się oddziałów intensywnej terapii:

Henshaw ubolewa nad wzrostem rozprzestrzeniania się pojawiającego się wirusa koronowego w miarę zapełniania się oddziałów intensywnej opieki medycznej

Dr Dina Henshaw, dyrektor medyczny Alberty, mówi, że żałuje swojej roli w prowincji, aby w lipcu usunąć wszystkie ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego, przyznając, że zapoczątkowała ona drogę do obecnego wzrostu COVID-19, który wyprzedził jej oddziały intensywnej terapii. 1:47

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Co się dzieje na całym świecie

Pracownik medyczny pobiera wymaz od rezydenta podczas masowych testów w związku z nowymi przypadkami COVID-19 w Putian w prowincji Fujian w Chinach. (cnsphoto/Reuters)

Według narzędzia do śledzenia koronawirusa prowadzonego przez amerykański Johns Hopkins University, do środy wczesnym rankiem na całym świecie zgłoszono ponad 225,8 milionów przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,6 miliona.

w Azja i Pacyfik W regionie Chiny nakładają blokady i wymagają masowych testów w miastach na wschodnim wybrzeżu w związku z niedawnym wzrostem przypadków COVID-19. Czeki zostały umieszczone w punktach poboru opłat w mieście Putian w prowincji Fujian, a dwanaście z nich zostało całkowicie zamkniętych. Sąsiednie miasta Xiamen i Quanzhou również ograniczały podróże, ponieważ zmienna delta rozprzestrzenia się w regionie.

W środę Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że ​​zdiagnozowano 50 kolejnych przypadków, głównie w dystrykcie Putian. Od początku epidemii, którą po raz pierwszy wykryto w Wuhan, Chiny nałożyły rygorystyczne testy, blokady i kwarantanny. Podejrzany przypadek we wschodnim Pekinie skłonił urzędników do uniemożliwienia mieszkańcom osiedla w wysokich budynkach opuszczania swoich mieszkań.

w AmerykiMeksyk wyśle ​​szczepionki do Nikaragui we wrześniu, powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Meksyku, co jest rzadkim znakiem międzynarodowego zaangażowania z administracją prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi.

w AfrykaPo niepewności, czy pandemia koronawirusa zmusi RPA do odroczenia wyborów samorządowych, sądy orzekły, że głosowanie musi się odbyć. Sądy południowoafrykańskie orzekły w tym miesiącu, że Niezależna Komisja Wyborcza powinna przeprowadzić wybory 1 listopada, pomimo obaw o wiecy polityczne rozprzestrzeniające chorobę.

Republika Południowej Afryki odnotowała 2640 nowych infekcji i 125 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin. Kraj odpowiada za ponad 35 procent zakażeń koronawirusem w Afryce, z 2,8 miliona potwierdzonych przypadków i 8502 potwierdzonymi zgonami.

w EuropaHolenderski rząd łagodzi ograniczenia i wyda kartę „koronową” pokazującą dowód szczepienia, aby udać się do barów, restauracji, klubów lub na imprezy kulturalne.

Tymczasem pracownicy służby zdrowia we Francji stoją w obliczu zawieszenia pracy od środy, jeśli nie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19. W sytuacji, gdy około 300 000 pracowników nie zostało jeszcze zaszczepionych, niektóre szpitale obawiają się, że braki kadrowe pogłębią ich zmęczenie.

w Bliski Wschód, We wtorek Iran zgłosił 22 329 nowych przypadków COVID-19 i 408 dodatkowych zgonów.

– Z Reuters, The Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 7:15 ET


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top