Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Kanada osiągnęła dwa cele szczepień, które według urzędników rządowych są potrzebne do złagodzenia ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego nałożonych z powodu COVID-19.

Według CBC’s Vaccine Tracking, nieco ponad 20 procent kwalifikujących się Kanadyjczyków – tych w wieku 12 lat lub starszych – jest teraz w pełni zaszczepionych. Nieco ponad 75 procent kwalifikujących się Kanadyjczyków otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

Modelowanie federalne Zakończenie wiosną sugerowało, że jeśli 75 procent kwalifikujących się Kanadyjczyków otrzyma przynajmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 20 procent dwie, prowincje mogą bezpiecznie rozpocząć łagodzenie ograniczeń w ruchu publicznym bez ponownego zalewania szpitali.

Modelowanie sugeruje również, że kiedy 75 procent kwalifikującej się populacji jest w pełni zaszczepionych, urzędnicy mogą zacząć łagodzić osobiste środki, takie jak dystans fizyczny i noszenie masek.

Jednak dyrektor ds. zdrowia publicznego dr Theresa Tam powiedziała, że ​​te modele nie obejmują wysoce zaraźliwego wariantu delta, który, jak twierdzi, wzrósł o 66 procent w ciągu ostatniego tygodnia.

W całym kraju podano do tej pory ponad 31 milionów dawek szczepionki.


Co się dzieje w całej Kanadzie

O 19:45 ET w sobotę Kanada zgłosiła 1 408 157 potwierdzonych przypadków COVID-19, z których 12 253 uznano za aktywne. Liczba ofiar śmiertelnych CBC News wyniosła 26 054. Do tej pory w całym kraju podano ponad 31,7 miliona dawek szczepionki COVID-19, zgodnie z Urządzenie do śledzenia szczepionek CBC.

w Brytyjska Kolumbia, ponad 75 procent kwalifikujących się mieszkańców otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Starając się, aby szczepionki trafiły w ramiona jak największej liczby osób, Fraser Health ogłosiło rozpoczęcie 32-godzinnej kampanii „Fax a Thon” w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej w ten weekend w Guildford Entertainment Center, która rozpocznie się o godzinie 11:00 w lokalną sobotę. .

READ  Ontario zgłosiło ponad 200 przypadków koronawirusa trzeci dzień z rzędu

w AlbertaPremier Jason Kenney ogłosił w piątek, że Prawie wszystkie ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego zostaną zniesione w Dzień Kanady Po tym, jak powiat osiągnął cel szczepień.

Oglądaj | Alberta planuje znieść ograniczenia COVID-19 do 1 lipca.

Alberta powiedziała, że ​​planuje pełne ponowne otwarcie do 1 lipca, ponieważ 70 procent kwalifikujących się otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki COVID-19, a niektórzy eksperci obawiają się, że czwarta fala jest nieunikniona ze względu na zmienną delta. 2:07

Saskatchewan ogłosić to Ustaw 11 lipca jako orientacyjną datę W kroku 3 planu ponownego otwarcia, w którym zniesiona zostanie większość środków zdrowia publicznego związanych z COVID-19.

Manitoba Zapisz się 151 nowych przypadków COVID-19 i trzy kolejne zgony w. Sobota.

Ontario zarejestrowany 355 nowych przypadków COVID-19 i 13 dodatkowych zgonów, ponieważ ponad 20 procent kwalifikujących się mieszkańców w wieku 18 lat lub starszych zostało w pełni zaszczepionych – jest to jedno z kluczowych kryteriów, które hrabstwo ustanowiło, aby przejść do następnej fazy ponownego otwarcia.

Farmaceuta bierze udział w szczepionce przeciw COVID-19 w Toronto w piątek. (Nathan Dennett/The Canadian Press)

Quebec Potwierdzony 160 nowych infekcji i dziewięć dodatkowych zgonów w. Sobota.

w Wyspa Księcia EdwardaZarejestrowało się ponad 7000 osób Paszport PEI, który umożliwia podróżnym z dowodem szczepienia spoza prowincji wjazd na Wyspę Księcia Edwarda bez samoizolowania.

Nowa Szkocja Opinia Sześć nowych przypadków W sobotę wraz z rozszerzeniem testów mobilnych w Cape Breton i West Hunts.

Klinika szczepień COVID-19 w meczecie Ummah w Halifax w sobotę. (Halle Ryan/CBC)

nowy brąz obliczony Jeszcze pięć kontuzjiAle wskaźniki szczepień nadal rosną. Ponad 76 procent kwalifikującej się populacji ma teraz co najmniej jeden strzał.

w Nowa Fundlandia i LabradorA 75% uprawnionych mieszkańców Miała teraz co najmniej jeden zastrzyk szczepionki COVID-19, standardu, który był cytowany jako część planu ponownego otwarcia hrabstwa.

Jukon Urzędnicy służby zdrowia zgłosili 29 nowych przypadków. Dr Brendan Hanley, naczelny lekarz prowincji, twierdzi, że 31 z 87 aktywnych przypadków w Jukonie jest spowodowanych wirusem typu gamma, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Brazylii.


Co się dzieje na całym świecie

W sobotę baza danych przypadków COVID-19 wykazała ponad 177,9 miliona przypadków zgłoszonych na całym świecie. Tracker Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych została oszacowana na ponad 3,8 miliona.

w Ameryki, W tysiącach Wyszli na ulice w całej Brazylii W sobotę, aby zaprotestować przeciwko odpowiedzi prezydenta Jaira Bolsonaro na pandemię, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju przekroczyła 500 tysięcy.

Oglądaj | Protesty przeciwko Bolsonaro w Brazylii:

w AfrykaUganda zaostrza środki blokujące, aby powstrzymać wzrost zachorowań na koronawirusa w kraju wschodnioafrykańskim, który doświadcza wielu zmiennych.

w AzjaGubernator Tokio Yuriko Koike powiedział, że plany zorganizowania masowych spektakli publicznych na igrzyskach olimpijskich w sześciu miejscach zostały odwołane, ponieważ obawy dotyczące pandemii koronawirusa rosną w związku z jedną z najwolniejszych premier szczepionek w rozwiniętym świecie.

w EuropaEskalacja przypadków w Moskwie zaniepokoiła rosyjskich urzędników, którzy zaostrzyli działania, aby przerwać rozprzestrzenianie się.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top