Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Ostatni:

  • Masz pytanie dotyczące koronawirusa lub wiadomości dla CBC News? e-mail: [email protected] Lub dołącz do nas bezpośrednio w komentarzach.

Izrael kontynuuje swoją agresywną kampanię mającą na celu oferowanie boosterów koronawirusa niemal każdemu w wieku powyżej 12 lat i twierdzi, że jego podejście zostało dodatkowo uzasadnione decyzją USA o podawaniu zastrzyków starszym pacjentom lub osobom o wyższym ryzyku.

Izraelscy urzędnicy chwalą strzykawkę przypominającą, która została już dostarczona około jednej trzeciej populacji, pomagając stłumić ostatnią falę infekcji COVID-19 w kraju.

„Decyzja wzmocniła nasze ustalenia, że ​​trzecia dawka jest bezpieczna” – powiedział dr Nadav Davidovich, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego na izraelskim Uniwersytecie Ben-Guriona i prezes krajowego syndykatu lekarzy zdrowia publicznego. „Głównym pytaniem jest teraz ustalenie priorytetów”.

Światowa Organizacja Zdrowia wezwała do przestań wzmacniać Przynajmniej do końca roku, aby więcej ludzi w biednych krajach mogło otrzymać pierwsze dwie dawki, ale izraelscy urzędnicy twierdzą, że szczepionka przypominająca jest tak samo ważna jak zapobieganie infekcji.

Oglądaj | Stany Zjednoczone zalecają milionom Amerykanów dawkę przypominającą:

Amerykańskie CDC zaleca trzecie dawki szczepionki COVID-19 milionom Amerykanów

Komitet doradczy w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecił trzecią dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 dla Amerykanów w wieku 65 lat i starszych, a także dla niektórych osób dorosłych z podstawowymi schorzeniami, które narażają ich na ryzyko ciężkiej infekcji . choroba. 4:29

Izrael wybiegł z bramy na początku tego roku, aby zaszczepić większość swojej dorosłej populacji po zawarciu umowy z Pfizer-BioNTech o udostępnianiu danych medycznych w zamian za stałą dostawę dawek. Zakupiła również duże ilości szczepionek Moderna, AstraZeneca i Oxford.

Ale w Strefie Gazy i na okupowanym Zachodnim Brzegu szczepionki pozostają w tyle.

Międzynarodowe grupy praw człowieka i eksperci ONZ wezwali Izrael do pomocy w szczepieniu się tam, ale Izrael twierdzi, że na mocy porozumień pokojowych z Oslo Palestyńczycy są odpowiedzialni za własne wysiłki w zakresie szczepień.

READ  Victoria Police wydała dwa rozkazy wykonawcze Covid do 2023 r.

Izrael zgodził się wysłać niektóre dawki, ale Autonomia Palestyńska zależy głównie od dostaw z COVAX, programu Światowej Organizacji Zdrowia, który ma pomóc biednym krajom w uzyskaniu szczepionek.


Masz pytanie dotyczące koronawirusa lub wiadomości dla CBC News? e-mail: [email protected] Lub dołącz do nas bezpośrednio w komentarzach.


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Najlepszy lekarz w Kanadzie w zakresie szczepionek dla dzieci przeciwko COVID-19:

Tam proszony jest o poradę rodzicom, którzy rozważają zaszczepienie swoich dzieci przeciwko COVID-19

Reporter prosi dr Theresę Tam, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Kanadzie, o radę dla rodziców, którzy rozważają zaszczepienie swoich dzieci, gdy szczepionka COVID-19 stanie się dostępna dla osób poniżej 12. roku życia. 4:01

  • NL raporty 14 nowych przypadków 80 procent kwalifikujących się mieszkańców jest teraz w pełni zaszczepionych.

Co się dzieje na całym świecie

Według narzędzia do śledzenia przypadków Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, które zbiera dane z całego świata, od soboty na całym świecie zgłoszono ponad 231,2 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,7 miliona.

w Afryka, RPA wysłała pociąg do jednej z najbiedniejszych prowincji w kraju, wioząc szczepionki COVID-19 oraz lekarzy i pielęgniarki do jego podawania. Pociąg ze szczepionkami, zwany Transvaco, odbywa trzymiesięczną podróż przez Prowincję Przylądkową Wschodnią i będzie zatrzymywał się na siedmiu stacjach na dwa tygodnie, aby zaszczepić ludzi.

w Europa, kilkuset protestujących zgromadziło się w sobotę w Holandii, aby maszerować przeciwko wprowadzeniu „korytarza koronowego”, jako dowodu, że szczepienie COVID-19 stało się obowiązkowe przy wejściu do barów, restauracji, teatrów i innych miejsc. Nowy wymóg przedstawienia pozytywnego wyniku lub niedawny negatywny wynik testu na koronawirusa zbiegł się w czasie ze zniesieniem prawie wszystkich środków dystansowania fizycznego w kraju, a 72 procent populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

READ  Powodzie w Chinach zabijają co najmniej 25 osób, a wybuchy wojskowe na zaporze

w Ameryki, trzeci amerykański sędzia federalny zablokował nakaz gubernatora stanu Tennessee Billa Lee, zezwalający rodzinom na rezygnację z mandatu szkolnego maski. Decyzja jest najnowszym osiągnięciem w toczącej się batalii prawnej o nakaz Lee, rozpoczętej przez rodziców i adwokatów, którzy są zaniepokojeni nagłym wzrostem przypadków koronawirusa w szkołach w Tennessee.

w Azja, dzienny wzrost liczby zakażeń wirusem koronowym w Korei Południowej przekroczył 3 tys. po raz pierwszy od początku epidemii. Urzędnicy uważają, że wirus rozprzestrzenił się poza obszar metropolitalny podczas święta Chuseok, koreańskiej wersji Święta Dziękczynienia, które rozpoczęło się w weekend i trwało do środy – w okresie, w którym miliony osób zwykle podróżują po całym kraju, aby spotkać się z krewnymi. Urzędnicy twierdzą, że kraj może zobaczyć większe dzienne skoki w przyszłym tygodniu, ponieważ więcej osób będzie testowanych.


Masz pytanie dotyczące koronawirusa lub wiadomości dla CBC News? e-mail: [email protected] Lub dołącz do nas bezpośrednio w komentarzach.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top