Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Ostatni, ubiegły, zeszły:.

Jukon odnotował 31 nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch dni. Terytorialni urzędnicy ds. zdrowia pracują obecnie nad zmniejszeniem liczby gości dozwolonych w domach opieki długoterminowej jako środek ostrożności.

Yukon Chief Medical Officer of Health dr Brendan Hanley powiedział w في komunikat W piątek liczba odwiedzających zostanie zmniejszona z sześciu do dwóch na mieszkańca w przypadku wizyt wewnętrznych do 16 lipca.

Do tej pory nie było przypadków COVID-19 w żadnym z domów opieki długoterminowej w Jukonie.

W piątek premier Justin Trudeau powiedział, że nagły wzrost liczby zachorowań na Jukonie jest „przypomnieniem, że wszyscy musimy zachować czujność”, pomimo rosnących wskaźników szczepień.

Oglądaj | Eksperci twierdzą, że zaszczepieni dorośli pomagają chronić nieszczepione dzieci:

Wielu rodziców jest zaniepokojonych tym, co jest bezpieczne dla dzieci poniżej 12 roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepionki przeciw COVID-19, a eksperci twierdzą, że szczepienie dorosłych w ich życiu pomaga również zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. 2:02

Wcześniej w tym tygodniu sekretarz zdrowia Jukonu Tracy McPhee powiedział, że region znajduje się w kluczowym punkcie pandemii, testując ograniczenia systemu opieki zdrowotnej i szukając pomocy.

Dystrykt zwrócił się do rządu federalnego i innych jurysdykcji o pomoc w walce z tym, co McVeigh nazywa „powszechną transmisją społecznościową”.

Trudeau powiedział w piątek, że Dominic LeBlanc, minister rządu i spraw północnych, rozmawiał z premierem Jukonu Sandy Silver: „i pracujemy z terytorium nad wszystkim, co możemy zrobić, aby pomóc”.

Oglądaj | Kto może wjechać do Kanady zgodnie z nadchodzącymi zrelaksowanymi ograniczeniami podróżowania:

Minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair określa, kto jest uprawniony i co podróżni muszą zrobić przed dotarciem do granicy kanadyjskiej w ramach złagodzonych ograniczeń od 5 lipca. 0:47

Tymczasem Kanadyjska Agencja Usług Granicznych (CBSA) twierdzi, że nadchodzące zmiany w wymaganiach dotyczących kwarantanny COVID-19 dla podróżnych powracających do kraju nie będą miały znaczenia dla osób, które obecnie nie są uprawnione do wjazdu.

READ  „Delta Plus”: Indie deklarują, że nowa alternatywa dla COVID-19 jest niepokojąca – krajowa

Wiceprezes Kanadyjskiej Agencji Usług Granicznych Dennis Vinnett powiedział, że obywatele Kanady i stali mieszkańcy, którzy byli w pełni zaszczepieni przez co najmniej dwa tygodnie i przesłali swój test na COVID-19 i status szczepień przed przybyciem do aplikacji ArriveCAN, będą zwolnieni z kwarantanny od poniedziałku. Oddział Podróżników.

W piątkowym wywiadzie dla CBC Vinette powiedziała, że ​​jeśli ktoś nie może pobrać aplikacji lub użyć pliku Dostęp online Na koncie mogą poprosić znajomego lub członka rodziny o przesłanie drogą elektroniczną niezbędnych informacji w ich imieniu w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Kanady.


Co się dzieje w całej Kanadzie

Na dzień 11:15 rano czasu wschodniego w sobotę Kanada zgłosiła 14 16 557 potwierdzonych przypadków COVID-19, z których 6 373 uznano za aktywne. CBC News ma liczbę ofiar śmiertelnych w wysokości 26 347. Do tej pory w całym kraju podano ponad 38 milionów dawek szczepionki COVID-19.

Brytyjska Kolumbia wzmiankowany 84 nowe przypadki COVID-19 i dwa dodatkowe zgony w piątek. Numery te przychodzą dzień po wjeździe na prowincję Trzeci krok planu ponownego otwarcia.

Na preriach aktywne przypadki w Alberta Zmniejszyła się do 895 w woj. Najniższy od połowy lipca ubiegłego roku; ManitobaZastępca urzędnika zdrowia publicznego hrabstwa powiedział, że zmienna wieńcowa delta ma: Rozprzestrzenił się na wszystkie pięć okręgów zdrowia w prowincji; i 45 procent uprawnionych mieszkańców w Saskatchewan być Teraz w pełni ufortyfikowany.

Ontario wzmiankowany 209 nowych przypadków I jeszcze dziewięć zgonów w sobotę.

Quebec Potwierdzony 69 nowych przypadków i trzy kolejne zgony w piątek. Hrabstwo nie aktualizuje numerów spraw w weekendy i święta.

w Atlantyckiej Kanadzie, Nowa Fundlandia i Labrador Premier napisał w czwartek na Twitterze, że 80% uprawnionych mieszkańców powiatu Otrzymał teraz pojedynczą dawkę szczepionki; Nowa Szkocja Międzynarodowi podróżnicy mówią, że mogą Zacznij ponownie wchodzić do hrabstwa w poniedziałek.

READ  Mistrzyni olimpijska Simone Biles wycofuje się z turnieju All-around w Tokio حدث

nowy brąz W sobotę zgłoszono dwa nowe przypadki.

w Północno – zachodnie terytoriaMaskuj wymagania i spotkania w wielu instytucjach Yellowknife – takich jak biblioteka publiczna i baseny – Zostanie przesłany w poniedziałek.


Co się dzieje na całym świecie

Według danych opublikowanych w sobotę rano na całym świecie zgłoszono ponad 183,1 miliona przypadków COVID-19. Uniwersytet Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 3,9 miliona.

w Bliski Wschód, Prezydent Iranu Hassan Rouhani ostrzegł w sobotę, że Iran może stanąć w obliczu piątej fali nowych infekcji koronawirusem, ponieważ wysoce zaraźliwy koronawirus typu delta rozprzestrzenia się w całym kraju.

Iran, z populacją 83 milionów, odnotował 84 627 zgonów z powodu koronawirusa, co jest najwyższą liczbą ofiar na Bliskim Wschodzie.

Rząd obwinia kampanię powolnych szczepień o sankcje USA utrudniające wysiłki na rzecz zakupu zagranicznych szczepionek i opóźnienia w dostawach. Rouhani powiedział, że Iran otrzymał niewielką część z 16,8 miliona szczepionek, o które prosił od globalnego programu wymiany szczepionek COVAX.

w EuropaIstnieje wiele krajów, które starają się przyspieszyć szczepienia przeciwko COVID-19 i ominąć rozprzestrzenianie się najbardziej zaraźliwej odmiany delta.

Kobieta otrzymuje szczepionkę Johnson & Johnson w Centrum Szczepień obsługiwanym przez Portugalskie Siły Zbrojne na Stadionie Sportowym Uniwersytetu Lizbońskiego 23 czerwca. Niedawny wzrost przypadków COVID-19 w Lizbonie pomógł zwiększyć liczbę codziennych przypadków w Portugalii na jeszcze wyższy poziom. Najwyższy poziom od czterech miesięcy. (Armando Franca/The Associated Press)

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło, że „bardzo ważne jest, aby szczepionka była wprowadzana w bardzo szybkim tempie”.

Liczba nowych codziennych przypadków gwałtownie rośnie w krajach takich jak Wielka Brytania, Portugalia i Rosja.

W Wielkiej Brytanii liczba przypadków wariantu delta wzrosła czterokrotnie w ciągu niecałego miesiąca, a potwierdzone przypadki w piątek wzrosły o 46 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Fani Anglii pokazują swoje wsparcie podczas meczu 1/8 finału UEFA Euro 2020 między Anglią a Niemcami na stadionie Wembley w północnym Londynie 29 czerwca. Szacuje się, że wzięło w nim udział ponad 40 000 kibiców piłki nożnej. (Catherine Eiffel/Getty Images)

Pośród tego wzrostu oczekuje się, że ponad 60 000 fanów piłki nożnej pojawi się na stadionie Wembley w północnym Londynie na półfinały Mistrzostw Europy w dniach 6-7 lipca oraz finał 11 lipca w ramach rządowego programu bezpiecznego organizowania imprez masowych. Wszyscy posiadacze biletów muszą okazać dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub dowód dwóch dawek szczepionki.

Portugalskie władze przedłużyły godziny otwarcia ośrodków szczepień, utworzyły nowe kliniki, wezwały członków sił zbrojnych do pomocy w prowadzeniu operacji i skróciły czas między dwiema dawkami szczepionki AstraZeneca z 12 tygodni do ośmiu tygodni.

Holenderski rząd pracuje nad rozszerzeniem programu szczepień na osoby w wieku od 12 do 17 lat, aby uniknąć przerażającego nowego wzrostu. Grecja oferuje młodym ludziom 150 euro (219 dolarów) kredytu po ich pierwszej akcji. Władze w Rzymie rozważają użycie ciężarówek do szczepienia ludzi na plaży, podczas gdy Polska w zeszłym tygodniu uruchomiła loterię otwartą tylko dla w pełni zaszczepionych dorosłych, z nowymi samochodami wśród nagród.

w AzjaPo powolnym uruchomieniu szczepień Indonezja ściga się teraz, aby zaszczepić jak najwięcej osób, ponieważ walczy z eksplozją przypadków COVID-19, które nadwerężyły jej opiekę zdrowotną. Jednak głównymi przeszkodami są niewystarczająca globalna podaż, złożona geografia największego na świecie kraju archipelagu oraz niezdecydowanie wśród niektórych Indonezyjczyków.

Pracownik służby zdrowia noszący środki ochrony osobistej pobiera wymaz od osoby badanej na COVID-19 podczas testu masowego w szkole w Dżakarcie w Indonezji w piątek. (Starzejący się Dinar Olviana / Reuters)

Napędzany podróżami w maju podczas muzułmańskiego święta Eid al-Fitr i rozprzestrzenianie się koronawirusa typu delta wykrytego po raz pierwszy w Indiach, niedawny wzrost popchnął niektóre szpitale do skrajności. W ciągu ostatnich dwóch tygodni średnia dzienna liczba przypadków siedmiodniowych wzrosła z 8655 do 20 690. Prawie połowa z nich po przeprowadzeniu testu PCR powraca z pozytywnymi wynikami.

Zdjęcia | Indie przekraczają 400 000 potwierdzonych zgonów związanych z COVID-19:

w AmerykiAmerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział w piątek indonezyjskiemu ministrowi spraw zagranicznych, że Stany Zjednoczone wyślą do Indonezji cztery miliony dawek szczepionki COVID-19 Moderna.

W rozmowie z Retno Marsudi, w oświadczeniu Białego Domu, Jake Sullivan powiedział, że dawki zostaną wysłane za pośrednictwem programu Kovacs Global Vaccine Sharing Program „tak szybko, jak to możliwe”.

Indonezja polegała głównie na szczepionkach z chińskiej firmy Sinovac Biotech, ale stara się zdywersyfikować swoje źródła dostaw.


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.


Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top