Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w poniedziałek

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Światowa Organizacja Zdrowia tworzy centrum transferu technologii do produkcji szczepionek mRNA COVID-19 w Republice Południowej Afryki, poinformowali w poniedziałek urzędnicy, powtarzając wezwanie do wzmożonych wysiłków na rzecz dostarczenia szczepionek do krajów o niskich dochodach.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że ma na celu zwiększenie dostępu do szczepionek na całym kontynencie afrykańskim, gdzie rośnie liczba przypadków i zgonów z powodu COVID-19.

„Dziś mam przyjemność ogłosić, że Światowa Organizacja Zdrowia prowadzi rozmowy z grupą firm i instytucji w celu utworzenia centrum transferu technologii w RPA” – powiedział Tedros na konferencji prasowej.

Istnieje wiele opcji na stole, zwłaszcza małe firmy i biotechnologia, powiedział główny naukowiec WHO Somya Swaminathan, dodając: „Ale prowadzimy również dyskusje z większymi firmami mRNA i mamy wielką nadzieję, że do nich dołączysz”.

Pfizer i BioNTech wraz z Moderną są głównymi producentami szczepionek COVID-19 wykorzystujących technologię mRNA.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa powiedział, że zdolność do produkcji szczepionek i innych niezbędnych artykułów zdrowotnych „zmieni historię Afryki, która jest centrum chorób i niedorozwoju”.

„Stworzymy narrację, która będzie celebrować nasze sukcesy w zmniejszaniu ciężaru chorób, promowaniu samodzielności i napędzaniu zrównoważonego rozwoju” – dodał.

Prezydent Republiki Południowej Afryki wypowiedział się również przeciwko nacjonalizmowi szczepionkowemu, wzywając kraje posiadające duże zapasy do naciskania na sprawiedliwy dostęp do ważnych szczepionek COVID-19.

Ramaphosa powiedział, że dzień był historyczny i był „krokiem we właściwym kierunku”, ale zauważył, że Republika Południowej Afryki będzie kontynuować swoje wysiłki, wraz z innymi krajami, aby naciskać na Cesja własności intelektualnej To pozwoliłoby na produkcję bardziej rozpowszechnionych szczepionek.

Stany Zjednoczone mogą przegapić cel dotyczący dzielenia się szczepionkami

Tymczasem oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden nie spełni swojego zobowiązania do wysłania 80 milionów dawek szczepionki przeciw COVID-19 za granicę do końca czerwca z powodu przeszkód regulacyjnych i innych, i ogłosili w poniedziałek nowe plany dotyczące globalnego udostępnienia materiału filmowego, poinformowali urzędnicy. . .

READ  Szczepienia mogą nie powstrzymać rozprzestrzeniania się Covid-19, ale łagodzą nasilenie intensywnej opieki: eksperci - obywatele

Biały Dom ogłosił ostateczne przydziały dawek, przy czym 60 milionów zastrzyków trafiło do COVAX Global Vaccine Sharing Alliance, a 20 milionów do konkretnych partnerów. Jednak na całym świecie wysłano mniej niż 10 milionów dawek, w tym 2,5 miliona dostarczono na Tajwan w weekend i prawie milion dawek dostarczono do Meksyku, Kanady i Korei Południowej na początku tego miesiąca.

„To, co uznaliśmy za największe wyzwanie, tak naprawdę nie polega na dostawie – mamy wiele dawek, którymi możemy się podzielić ze światem – ale to ogromne wyzwanie logistyczne” – powiedziała sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki.

Psaki powiedział, że przesyłki ruszą, gdy kraje będą gotowe na przyjęcie dawek, a departament rozwiązał komplikacje logistyczne, w tym zapasy szczepionek, takie jak strzykawki i palety na alkohol, przechowywanie dawek w chłodni, procedury celne, a nawet bariery językowe.

– Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 15:30 czasu wschodniego


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Kanadyjczycy, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nie muszą być poddawani kwarantannie od 5 lipca:

Minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair powiedział, że Kanadyjczycy, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nie muszą być poddawani kwarantannie po powrocie do kraju od 5 lipca. Będą musieli przedstawić dowód szczepienia. 2:48

O godzinie 18:15 czasu wschodniego w poniedziałek Kanada zgłosiła 1409378 potwierdzonych przypadków COVID-19, z czego 11 204 uznano za aktywne przypadki. Liczba ofiar śmiertelnych CBC News wyniosła 26 084. Do tej pory w całym kraju podano ponad 32,3 mln dawek szczepionki COVID-19, zgodnie z Urządzenie do śledzenia szczepionek CBC.

Ontario W poniedziałek zgłosił trzy dodatkowe zgony i 270 nowych przypadków COVID-19, najniższą jednodniową liczbę, jaką hrabstwo odnotowało od września ubiegłego roku.

Hrabstwo, które rozpoczęło proces ponownego otwierania przy malejącej liczbie spraw, zamierza dostarczyć drugie dawki Szczepionka COVID-19 dostępna dla większej populacji wcześniej. Według hrabstwa osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki mRNA „w dniu lub przed 9 maja”, są teraz uprawnione do „zarezerwowania lub zmiany terminu drugiej dawki w krótkim czasie”.

Oglądaj | Ekspert mówi, że przejście na obowiązkową kwarantannę hotelową jest „racjonalnym” posunięciem:

Zniesienie obowiązkowej kwarantanny hotelowej dla w pełni zaszczepionych Kanadyjczyków i powrót do tego kraju jest „racjonalnym” posunięciem, mówi specjalista od chorób zakaźnych, dr Zain Chagla. 3:02

READ  Palenie na zewnątrz zakazane w Kolumbii Brytyjskiej przed intensywnymi upałami

Tymczasem Toronto Hospital Network wzywa personel do dalszego podejmowania środków ostrożności w celu późniejszej ochrony przed wirusem Wiele osób, które zostały zaszczepione, zostało zarażonych W przypadku wybuchu epidemii COVID-19 w jednym z jego obiektów.

w Quebecgdzie Dochodzenie kryminalistyczne Patrząc na zgony w domach opieki długoterminowej we wczesnych stadiach pandemii, urzędnicy służby zdrowia w poniedziałek poinformowali o braku nowych zgonów i 90 nowych przypadków COVID-19. Po raz pierwszy od sierpnia prowincja zgłosiła mniej niż 100 infekcji dziennie.

Na północy nie zgłoszono żadnych nowych przypadków Nunavut w poniedziałek. „To już dziewiąty dzień z rzędu, w którym nie ma nowych spraw” Premier Joe Savikatake powiedział na Twitterze.

Urzędnicy ds. zdrowia w Jukon i Północno – zachodnie terytoria Na dzień dzisiejszy nie udostępniono jeszcze zaktualizowanych informacji.

W Atlantic Kanada w poniedziałek, Nowa Szkocja A Nowy Brunszwik Nie zgłoszono żadnych nowych przypadków COVID-19. Nowa Fundlandia i Labrador Nie dostarczy aktualizacji ze względu na święto hrabstwa, podczas gdy urzędnicy ds. Zdrowia w Wyspa Księcia Edwarda Nie zgłosił jeszcze żadnych nowych przypadków.

Oglądaj | Wyłączenie Amerykanów ze złagodzonych ograniczeń granicznych uznano za „rozczarowujące”:

Członek Kanadyjsko-Amerykańskiej Rady Biznesu jest „rozczarowany”, że niektóre ograniczenia w podróżowaniu nie zostały złagodzone dla Amerykanów wjeżdżających do Kanady. „Jaka jest różnica między w pełni zaszczepionymi Kanadyjczykami a w pełni zaszczepionymi Amerykanami?”, pyta Mariscott Greenwood. 1:06

Manitoba W poniedziałek zgłosiła jedną śmierć i 74 nowe przypadki COVID-19 – to Najniższa dzienna liczba spraw od 6 kwietnia. Hrabstwo ma teraz Osiągnął swoje pierwsze cele w zakresie szczepień Zgodnie z planem rządu Manitoby złagodzenia niektórych ograniczeń COVID-19 do 1 lipca.

SaskatchewanTymczasem w poniedziałek poinformował o dwóch nowych zgonach i 48 nowych przypadkach COVID-19, dzień po tym, jak premier Scott Moe ogłosił, że prowincja zniesie wszystkie ograniczenia zdrowotne 11 lipca.

READ  Indyjski stan przygotowuje się na Tauktę, „najsilniejszy huragan” od dziesięcioleci Wiadomości o pandemii koronawirusa

w AlbertaW poniedziałek urzędnicy służby zdrowia zgłosili dwa nowe zgony i 60 nowych przypadków COVID-19, najmniejsza liczba nowych przypadków od ponad 10 miesięcy.

Prowincyjna loteria szczepionek COVID-19, która oferuje 1 milion dolarów w nagrodach pieniężnych i wycieczkach do Cancun, dodaje Calgary Stampede do puli nagród. Ponad 70 procent mieszkańców Alberta otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, ale premier Jason Kenney mówi, że rząd wciąż ma nadzieję przyciągnąć więcej.

Brytyjska Kolumbia Poda zaktualizowane liczby obejmujące weekend później w poniedziałek.

— Z CBC News i The Canadian Press, ostatnia aktualizacja o 18:15 ET


Co się dzieje na całym świecie

Oglądaj | Kanadyjski minister transportu rozszerza zakaz lotów do Indii

Minister transportu Omar Al-Ghubra powiedział, że zakaz lotów między Kanadą a Indiami został przedłużony do 21 lipca. 1:17

Według raportu Johns Hopkins University, do poniedziałkowego wieczoru na całym świecie zgłoszono ponad 178,6 miliona przypadków COVID-19. Według informacji, które zebrałem, zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 3,8 miliona Uniwersytet w USA.

w Azja i Pacyfik Każdy dorosły w Indiach ma teraz prawo do bezpłatnej szczepionki opłacanej przez rząd federalny. Zmieniająca się rola rządu od poniedziałku kończy złożony system zakupu i dystrybucji szczepionek, który obciążył stany i stworzył nierówność w tym, kto dostaje szczepionki.

Zmiana następuje, gdy liczba przypadków koronawirusa nadal spada. Indie odnotowały 53 256 nowych infekcji i 1422 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, najniższy poziom od prawie trzech miesięcy. To daje w sumie nieco ponad 29,8 miliona przypadków i 386 000 zgonów, choć oba są prawdopodobnie zaniżone.

Pracownik służby zdrowia przygotowuje dawkę szczepionki Sinovac COVID-19 podczas masowego szczepienia w Dżakarcie w Indonezji w poniedziałek. (Dita Alangkara/The Associated Press)

Minister rządu powiedział, że tymczasem Indonezja zaostrzy ograniczenia społeczne na dwa tygodnie od wtorku, starając się powstrzymać wzrost liczby przypadków w czwartym pod względem liczby ludności kraju na świecie.

Koordynująca minister gospodarki Erlanga Hartarto powiedziała na konferencji prasowej w poniedziałek, że ograniczenia będą miały zastosowanie do „czerwonych stref”, w których liczba przypadków gwałtownie wzrosła w tym miesiącu.

Oglądaj | Igrzyska Olimpijskie w Tokio pozwalają lokalnym fanom, ale nie oczekuj wielkich wiwatów:

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 pozwolą na maksymalnie 10 000 kibiców we wszystkich miejscach, ale nie będą mogli wiwatować i będą musieli nosić maski. 3:55

w AmerykiW Brazylii liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła 500 000, ponieważ eksperci ostrzegają, że druga najbardziej śmiertelna epidemia na świecie może zostać zaostrzona przez opóźnione szczepienia i odmowę rządu wsparcia środków dystansowania fizycznego.

w AfrykaUganda niedawno przeszła do zwiększenia środków blokujących w obliczu zróżnicowanego wzrostu liczby niepokojących przypadków. Środki ogłoszone przez prezydenta Yoweri Museveniego pod koniec piątku obejmują zakaz prywatnego i publicznego transportu w obrębie prowincji i między nimi, w tym w stolicy Kampali.

w EuropaWielka Brytania testuje plan zniesienia wymogu samoizolacji dla osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki, jeśli zostaną narażeni na kontakt z wirusem, powiedział brytyjski minister zdrowia.

W niedzielę ludzie ustawiają się w kolejce do kliniki szczepień National Health Service w Tottenham Hotspur w północnym Londynie. (Yui Mok/PA/The Associated Press)

w Bliski WschódPrezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił dalsze złagodzenie ograniczeń dotyczących koronawirusa, ponieważ liczba zakażeń nadal spada, a program szczepień w tym kraju nabiera tempa.

W poniedziałek Erdogan powiedział, że od 1 lipca zniesione zostaną blokady nałożone na niedziele i nocne godziny policyjne, a pracownicy sektora publicznego i prywatnego powrócą do normalnych godzin pracy. Zniesione zostaną również ograniczenia w transporcie publicznym i podróżach między miastami.

– Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 18:15 czasu wschodniego

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top