Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Urzędnicy Kolumbii Brytyjskiej przedstawili bojkotcot Czwartek planuje zatrzymać wszystkie dzieci w szkole we wrześniu w pełnym wymiarze godzin?. W większości uczniowie z prowincji przebywali w klasach przez cały ostatni rok szkolny, stosując szereg środków bezpieczeństwa, takich jak dystans, maski i stanowiska do mycia rąk.

Oczekuje się, że wiele z tych środków będzie kontynuowanych jesienią.

„Wytyczne dotyczące noszenia masek w szkołach zostaną potwierdzone jeszcze tego lata i będą zgodne z szerszym trendem regionalnym” – powiedziała minister edukacji Kolumbii Brytyjskiej Jennifer Whiteside. „To, co pozostanie bez zmian, to to, że oczekujemy, że studenci i pracownicy będą nadal wykonywać codzienne kontrole stanu zdrowia, pozostawać w domu, gdy czują się chorzy, i praktykować staranną higienę rąk”.

Oglądaj | Whiteside: Co zmieni się tej jesieni:

Uczniowie z Kolumbii Brytyjskiej powrócą na zajęcia w celu osobistego uczenia się w pełnym wymiarze godzin, powiedziała minister edukacji Kolumbii Brytyjskiej Jennifer Whiteside, zauważając, że uczniowie również nie będą organizowani w grupy lub grupy uczenia się. 0:52

Ponad 50 procent dzieci w wieku 12-17 lat w Kolumbii Brytyjskiej otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, a prowincja oczekuje, że wszyscy kwalifikujący się Kolumbijczycy Brytyjscy będą mieli możliwość otrzymania drugiej dawki do września.

Podczas gdy większość uczniów powróci do pełnej nauki w klasie, programy nauczania online będą nadal dostępne dla uczniów.

Ale dr Bonnie Henry, urzędnik ds. zdrowia hrabstwa, podkreśliła, że ​​„bycie w szkole oznacza coś więcej niż tylko edukację”, zwracając uwagę na korzyści społeczne. „Wiemy, że chodzi również o zdrowie społeczne, fizyczne, emocjonalne i psychiczne, co jest bardzo ważne.

Dystrykt przeznacza 43,6 miliona dolarów na wsparcie bieżących działań w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, studentów Rdzennych Narodów i Wzajemnych, służby zdrowia psychicznego, zespoły szybkiego reagowania oraz zajęcie się skutkami uczącymi się pandemii na uczniach.

READ  Pierwszy kanadyjski lot wojskowy z Kabulu od czasów Talibów zabrał w bezpieczne miejsce ponad 188 pasażerów

Brytyjska Kolumbia W czwartek zgłosił 120 nowych przypadków COVID-19 i jedną śmierć.


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Nowe wytyczne dotyczące szczepionek AstraZeneca:

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego dr Theresa Tam dokonuje przeglądu nowych zaleceń Narodowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień w sprawie drugich dawek szczepionek COVID-19. 2:47

Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NACI) Teraz zaleca się hrabstwom zaprzestanie administracji AstraZeneca-Oxford w większości przypadków – nawet jako booster dla osób, które otrzymały już pierwsze jego dawki.

Wszystkie okręgi zakończyły stosowanie AstraZeneca w pierwszych dawkach na początku maja. Ale wielu kontynuowało podawanie go do drugich dawek.

NACI poinformowało w czwartek, że osoby, które już przyjęły dwie dawki AstraZeneca, „mogą mieć pewność, że szczepionka zapewnia dobrą ochronę przed infekcjami i bardzo dobrą ochronę przed ciężkimi chorobami i hospitalizacją”.

Oglądaj | Lekarze uspokajają osoby, które otrzymały dawki leku AstraZeneca:

Dr Donald Finh wyjaśnia, że ​​szczepionka AstraZeneca-Oxford nie została wycofana w Kanadzie, ale zamiast tego szczepionki mRNA są teraz po prostu lepszą opcją dla Kanadyjczyków pod względem zwalczania wariantów COVID-19. 1:14

W czwartek o 18:25 ET Kanada zgłosiła 1406253 potwierdzonych przypadków COVID-19, z których 13 444 uznano za aktywne. Liczba ofiar śmiertelnych CBC News wyniosła 26 012. Do tej pory w całym kraju podano ponad 30,6 miliona dawek szczepionki COVID-19, zgodnie z Śledzenie szczepionek CBC.

W Atlantic Kanada w czwartek, Nowa Szkocja wzmiankowany 14 nowych przypadków COVID-19 Podczas Nowa Fundlandia i Labrador wzmiankowany 1 nowa sprawa. nowy brąz Cztery nowe sprawy w czwartek, podczas gdy urzędnicy byli w Wyspa Księcia Edwarda Zaktualizowane liczby na dziś nie są zgłaszane.

Ontario W czwartek zgłosił siedem dodatkowych zgonów i 370 nowych przypadków COVID-19.

w Quebec Urzędnicy ds. Zdrowia zgłosili w czwartek jedną dodatkową śmierć i 161 nowych przypadków COVID-19.

READ  Protest przeciwko antyazjatyckiemu rasizmowi prowadzi do konfrontacji w sądzie w Richmond

Na północy nie zgłoszono żadnych nowych przypadków COVID-19 w Nunavut Czwartek. Urzędnicy ds. zdrowia z Północno – zachodnie terytoria A Jukon Na dzień dzisiejszy nie udostępniono jeszcze zaktualizowanych informacji.

Ale w środę urzędnicy ds. zdrowia w Jukon ostrzegł, że Rozprzestrzenianie się COVID-19 rośnie „Wykraczając poza wszystko, co widzieliśmy wcześniej”. Z 49 aktywnych przypadków na terytorium 44 znajduje się w Whitehorse, powiedział dyrektor medyczny ds. Zdrowia dr Brendan Hanley.

W okręgach preriowych w czwartek Manitoba Zgłoszono jedną dodatkową śmierć i 183 nowe przypadki COVID-19. Hrabstwo ma nadzieję, że wszyscy w wieku 12 lat lub starsi będą kwalifikować się do drugiej dawki szczepionek COVID-19 do końca przyszłego tygodnia.

Saskatchewan Urzędnicy ds. Zdrowia zgłosili w czwartek 94 nowe przypadki i żadnych związanych z nimi zgonów. Prowincja twierdzi, że 69 procent dorosłych w Saskatchewan otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Jeśli 70 procent dorosłych otrzyma swoją pierwszą szczepionkę do niedzieli, hrabstwo będzie mogło przejść do trzeciego etapu planu działania, który ma zostać ponownie otwarty 11 lipca.

w sąsiedztwie AlbertaW czwartek urzędnicy służby zdrowia zgłosili 150 nowych przypadków COVID-19 i dwa kolejne zgony. Lekarz ze szpitala w Calgary powiedział, że potwierdzono, że dwa zgony pacjentów miały wariant delta COVID-19 Powinna być poważnym ostrzeżeniem dla osób, które nie chcą się szczepićlub otrzymać tylko jedną dawkę.

Ponieważ powiedziano nam, że 70 procent jest wystarczająco dobre. Tak nie jest” – powiedział dr Alan Tremblay, specjalista chorób układu oddechowego i profesor medycyny na Uniwersytecie Calgary.

— Z CBC News i The Canadian Press, ostatnia aktualizacja o 17:45 czasu wschodniego


Co się dzieje na całym świecie

READ  Departament Sprawiedliwości Trumpa przechwytuje dane z Izby Demokratów w śledztwie dotyczącym wycieku تحقيق
Stewardesa w kabinie Japan Airlines otrzymuje w poniedziałek dawkę szczepionki Moderna w zakładzie firmy na lotnisku Haneda w Tokio. (Kim Kyung-Hoon/Reuters)

W czwartek po południu baza danych przypadków COVID-19 wykazała ponad 177,1 miliona przypadków zgłoszonych na całym świecie. Tracker Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych została oszacowana na ponad 3,8 miliona.

Japonia W czwartek ogłosił złagodzenie stanu zagrożenia koronawirusem w Tokio i sześciu innych regionach od przyszłego tygodnia, a liczba nowych codziennych przypadków całkowicie spada, ponieważ ostateczne przygotowania do Igrzysk Olimpijskich rozpoczną się za nieco ponad miesiąc.

Japonia od końca marca walczy o spowolnienie fali infekcji napędzanych przez bardziej zakaźne warianty, z codziennymi nowymi przypadkami wzrastającymi do ponad 7000 na raz i ciężko chorymi pacjentami przeciążającymi szpitale w Tokio, Osace i innych obszarach miejskich.

Od tego czasu liczba codziennych przypadków dramatycznie spadła, torując drogę premierowi Yoshihide Suga do obniżenia stanu wyjątkowego po jego wygaśnięciu w niedzielę do mniej rygorystycznych środków. Nowe środki będą obowiązywać do 11 lipca – zaledwie 12 dni przed igrzyskami.

Minister zdrowia Norihisa Tamura powiedział dziennikarzom, że rząd nie zawaha się wydać kolejnej deklaracji nadzwyczajnej nawet w połowie Igrzysk Olimpijskich, aby chronić ludzkie życie.

w AmerykiW Kostaryce władze ds. zdrowia poinformowały, że po przestudiowaniu dostępnych badań klinicznych zdecydowały się na razie odmówić dostarczenia szczepionki Sinovac Biotech, twierdząc, że nie jest ona wystarczająco skuteczna.

w AfrykaNiektóre z najbiedniejszych krajów świata przeżywają kryzys dwugłowy: wzrost przypadków COVID-19 i poważny niedobór szczepionek. Obawy rosną w krajach afrykańskich, takich jak Zimbabwe, Zambia i Uganda.

w Europa, Wielka Brytania odnotowała ponad 10 000 infekcji koronawirusem dziennie po raz pierwszy od prawie czterech miesięcy, prawdopodobnie w wyniku rozprzestrzeniania się najbardziej zaraźliwego wariantu Delta. W czwartkowe dane rządowe odnotowały 11 007 codziennych spraw, co stanowi najwyższą dzienną liczbę od 19 lutego.

Ludzie siedzą przy stolikach na świeżym powietrzu w restauracji Soho w Londynie, w Anglii, w poniedziałek. (Alberto Bezzali/The Associated Press)

Portugalia również odnotowuje wzrost liczby przypadków, ponieważ rząd ma dokonać przeglądu zasad pandemii w czwartek. Państwo członkowskie Unii Europejskiej zgłosiło w środę 1350 nowych przypadków, co jest najwyższą dzienną liczbą od lutego. Eksperci twierdzą, że przyczyną rozprzestrzeniania się może być wariant delta zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach. W regionie Lizbony odnotowano prawie 1000 nowych przypadków.

w Azja i Pacyfik W regionie prezydent Indonezji nakazał władzom przyspieszenie krajowej kampanii szczepień, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała przed koniecznością zaostrzenia ograniczeń społecznych w związku z nową falą zachorowań na koronawirusa w tym kraju.

„Musimy przyspieszyć szczepienia, aby uzyskać odporność społeczną, co, mamy nadzieję, powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19” – powiedział w czwartek prezydent Joko Widodo podczas wizyty w centrum szczepień poza stolicą Dżakarty.

Kobieta w płaszczu przeciwdeszczowym przechodzi obok muralu przedstawiającego kobietę noszącą maskę na twarz, by szerzyć wiedzę na temat COVID-19 w Bombaju. (Punit Barangbe/AFP/Getty Images)

w Bliski WschódBahrajn zatwierdził awaryjne zastosowanie regn-cov2, Regeneron Pharmaceuticals i nowo licencjonowanej kombinacji przeciwciał przeciw COVID-19 firmy Roche, jako część protokołu leczenia koronawirusa w celu leczenia istniejących przypadków z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami.

– Z The Associated Press i Reuters, ostatnia aktualizacja o 7 rano ET


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top