Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Ostatni:

W czwartek Rosja odnotowała najwyższą dzienną liczbę zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem koronawirusa od początku epidemii, która szybko rośnie, co nadwerężyło system opieki zdrowotnej w kraju.

Rządowa grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła 31 299 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa i 986 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin.

W ciągu ostatnich kilku tygodni kraj ten wielokrotnie odnotowywał rekordową liczbę codziennych zgonów, ponieważ infekcje gwałtownie rosną w związku z powolnym wskaźnikiem szczepień i niedbałym egzekwowaniem środków ochrony przed koronawirusem.

Premier Michaił Miszustin powiedział we wtorek, że około 43 miliony Rosjan, czyli tylko około 29 procent 146 milionów populacji kraju, zostało w pełni zaszczepionych.

Oglądaj | Nieufność podsyca wahania dotyczące szczepień w Rosji:

Brak zaufania podsyca wahanie dotyczące szczepionek w Rosji

Prawie 10 procent populacji Rosji otrzymało szczepionkę COVID-19, najniższy wskaźnik wśród krajów rozwiniętych, co według ekspertów i obywateli wynika z braku zaufania do szczepionki Sputnik V. 4:40

Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił potrzebę przyspieszenia tempa szczepień, ale także ostrzegł przed zmuszaniem ludzi do szczepienia.

Mimo narastających strat Kreml wykluczył także nowe ogólnokrajowe blokady, takie jak ta, która miała miejsce w pierwszych miesiącach pandemii, która poważnie sparaliżowała gospodarkę i obniżyła notowania Putina, jednocześnie delegując uprawnienia do nakładania ograniczeń związanych z koronawirusem władzom regionalnym.

Zapytany, czy istnieje poziom infekcji, który zmusiłby Kreml do nałożenia blokady, rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że każdy z 85 regionów Rosji podejmie decyzję w oparciu o sytuację.

Zauważył, że krajowy system opieki zdrowotnej ma niezbędne zasoby i wiedzę fachową, aby poradzić sobie z napływem pacjentów z COVID-19, dodając, że pozwoli to władzom uniknąć zamknięć „o ile infrastruktura opieki zdrowotnej nie jest przepełniona i nadal działa. “

„Kiedy sytuacja zbliża się do punktu krytycznego, w którym regionalny system opieki zdrowotnej nie jest już w stanie leczyć przychodzących pacjentów, odpowiednie decyzje mogą podjąć władze” – powiedział Pieskow podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Oglądaj | Rosja skupia się na leczeniu po COVID-19 na ograniczeniach:

Rosja koncentruje się na leczeniu po COVID-19, a nie na ograniczeniach

Zamiast zwiększać ograniczenia COVID-19 i wzmacniać szczepionki w celu zmniejszenia liczby przypadków i zgonów, Rosja przeznacza środki na niesprawdzone metody leczenia osób, które zaraziły się wirusem. 5:59

READ  Ponad połowa nieszczepionych funkcjonariuszy policji w San Francisco stara się o zwolnienie religijne, aby uniknąć zapotrzebowania miasta na szczepionkę

Niektóre rosyjskie regiony mają już ograniczoną frekwencję na dużych imprezach publicznych i ograniczony dostęp do teatrów, restauracji i innych miejsc. Ale życie w Moskwie, Sankt Petersburgu i wielu innych rosyjskich miastach jest nadal w dużej mierze normalne, z nieograniczonym dostępem do restauracji, kawiarni, klubów nocnych i innych miejsc.

Minister zdrowia Michaił Muraszko ostrzegł w czwartek, że „jeśli nie podejmiemy działań ograniczających kontakty społeczne prowadzące do wzrostu infekcji, staniemy w obliczu zwiększonej infekcji”.

Minister powiedział, że ponad 1,1 miliona pacjentów z COVID-19 jest obecnie leczonych w szpitalach i ich domach, dodając, że liczba ta stanowi „znaczne obciążenie” dla krajowego systemu opieki zdrowotnej.

Osoba otrzymuje szczepionkę COVID-19 w Petersburgu 11 sierpnia. (Elena Ignativa/The Associated Press)

Zauważył, że 42 na każdego z Rosjan w wieku powyżej 65 lat otrzymało strzały, dodając, że odsetek w najbardziej wrażliwej kategorii populacji jest wyraźnie niewystarczający.

W obliczu rosnącej presji na system opieki zdrowotnej, powiedział Murashko, władze zaproponowały emerytowanym, zaszczepionym lekarzom powrót do pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa odnotowała prawie 7,9 miliona potwierdzonych przypadków i 220 315 zgonów – najwyższy wskaźnik zgonów w Europie. Oficjalny indeks plasuje Rosję jako piąty najbardziej dotknięty kraj na świecie po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Jednak państwowa agencja statystyczna Rosstat, która liczy również zgony, dla których wirus nie był główną przyczyną, zgłosiła wyższą liczbę ofiar pandemii – około 418 000 zgonów osób z COVID-19 w sierpniu. Gdyby zastosować tę wyższą liczbę, Rosja byłaby czwartym najbardziej dotkniętym krajem na świecie, wyprzedzając Meksyk.


Co się dzieje w całej Kanadzie

Personel czyści i dezynfekuje sprzęt w szpitalu w Montrealu w czwartek. (Evano Demers/Radio Kanada)

  • Długofalowe skutki COVID-19 rozważany W Klinice Uniwersytetu w Calgary.

Co się dzieje na całym świecie

Według narzędzia z Johns Hopkins University, do czwartkowego poranka na całym świecie zgłoszono ponad 239,3 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 4,8 miliona.

w AmerykiAmerykański komitet doradczy zatwierdził szczepionkę Moderna na koronawirusa do stosowania jako dawkę przypominającą dla osób starszych i innych grup ryzyka.

Oglądaj | Jak podejmowane są decyzje dotyczące szczepionek przypominających:

Jak podejmowane są decyzje dotyczące szczepionek przypominających

Dr Lenora Sachsinger, specjalistka od chorób zakaźnych i adiunkt na Uniwersytecie Alberty, mówi o tym, dlaczego zastrzyki przypominające COVID-19 są zalecane dla niektórych osób, ale nie dla innych i dlaczego nie ma spójności w całym kraju. 2:49

w EuropaWielka Brytania odnotowała w czwartek ponad 45 000 przypadków koronawirusa dziennie, przy czym infekcja rozprzestrzeniała się szczególnie wśród dzieci.

w AzjaIndie wznowiły eksport szczepionek na koronawirusa po tym, jak wstrzymały je podczas niszczycielskiego wzrostu liczby infekcji domowych w kwietniu.

w AfrykaEgipt jest świadkiem rosnącej liczby codziennych zachorowań na koronawirusa, ponieważ stara się zaszczepić większą część swojej populacji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top