Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Ostatni:

Alaska, która kilka miesięcy temu prowadziła większość stanów USA pod względem szczepień przeciwko koronawirusowi, podjęła drastyczny krok, narzucając standardy opieki kryzysowej całemu systemowi szpitalnemu, oświadczając, że ogromny wzrost liczby pacjentów z COVID-19 wymusił racjonowanie nadwyrężonych zasobów medycznych.

Mike Dunleavy i urzędnicy ds. zdrowia ogłosili ten krok, ponieważ liczba nowo potwierdzonych przypadków w całym stanie osiągnęła kolejny jednodniowy rekord 1224 pacjentów pośród fali infekcji wywołanej rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego typu delta wśród nieszczepionych.

Wariant delta „paraliżuje nasz system opieki zdrowotnej. Wpływa na wszystko, od zawałów serca po udary u naszych dzieci, jeśli ulegną one wypadkowi rowerowemu” – powiedziała dr Ann Zinke, dyrektor medyczny Alaski na konferencji prasowej z Dunleavy.

Komisarz ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Alaski, Adam Crum, ogłosił, że podpisał w zeszłym tygodniu przedłużenie stanu zagrożenia, obejmujące pełne stanowe standardy opieki kryzysowej, ogłoszone w zeszłym tygodniu w największym szpitalu stanu, Providence Alaska Medical Center w Anchorage. Nowy dokument ogranicza odpowiedzialność dostawców opieki medycznej w sytuacjach kryzysowych we wszystkich szpitalach na Alasce.

Co więcej, uznaje rzeczywistość regulowanej opieki na poziomie stanowym, traktując priorytetowo skąpe zaopatrzenie medyczne i personel w sposób, który pozbawia niektórych pacjentów normalnego poziomu opieki na rzecz innych, w zależności od tego, jak bardzo są chorzy i jakie mają szanse na wyzdrowienie.

Aby przeciwdziałać napływowi COVID-19, urzędnicy powiedzieli, że Alaska podpisała umowę o wartości 87 milionów dolarów na rekrutację setek pracowników służby zdrowia spoza stanu.

Według danych stanowych około jedna piąta pacjentów szpitali na Alasce ma COVID-19. Ale liczba ta zmniejsza obciążenie systemu jako całości, ponieważ „podkreśla” jego zdolność do leczenia ofiar wypadków samochodowych, udarów, zawałów serca i innych chorób, powiedział Dunleavy.

Jak na ironię, w kwietniu Alaska była jednym z najlepszych stanów, które otrzymały szczepionki przeciw COVID-19 w ramiona ludności, w dużej mierze wspomagane wysiłkami świadomych pandemii rdzennych mieszkańców tego stanu.

READ  Victoria Police wydała dwa rozkazy wykonawcze Covid do 2023 r.

Od tego czasu Alaska pozostaje w tyle za średnią krajową, a tylko 58 procent populacji w wieku 12 lat lub starszych zostało zaszczepionych, według stanowej bazy danych. Spadek szczepień zbiegł się w czasie ze znacznym oporem politycznym wobec żądań zdrowia publicznego.

– Z serwisu Reuters, ostatnia aktualizacja o 6:45 ET


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Rekordowa liczba przypadków COVID-19 zwiększa stres w szpitalach Saskatchewan:

Rosnące wezwania do zablokowania szczepu COVID-19 szczep Sask. Szpitale

W Saskatchewan coraz częściej pojawiają się głosy wzywające do zaostrzenia ograniczeń, w tym zablokowania, ponieważ rekordowa liczba przypadków COVID-19 zwiększyła presję na szpitale powiatowe. 2:20

Jedyny szpital dziecięcy w Saskatchewan otwiera oddział intensywnej opieki pediatrycznej dla młodszych dorosłych z COVID-19.

Osoby poniżej 40 roku życia są przyjmowane do Szpitala Dziecięcego Jima Pattisona w Saskatoon. Urząd Zdrowia Saskatchewan powiedział w środę, że jak dotąd Dwoje dorosłych na oddziale intensywnej terapii pediatrycznejA przestrzeń jest przewidziana na więcej.

Dr Susan Shaw, dyrektor medyczny urzędu zdrowia, powiedziała, że ​​zdolność do intensywnej opieki medycznej jest pod presją.

Hrabstwo zostało niedawno zgłoszone Rekordowe liczby przyjęć do szpitala z powodu COVID-19 W większości pacjenci nieszczepieni.

– Z kanadyjskiej prasy, ostatnia aktualizacja o 6:40 ET


Co się dzieje na całym świecie

Pracownik służby zdrowia przygotowuje dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 w prywatnej szkole w Quito w Ekwadorze na początku tego miesiąca. (Rodrigo Buendia/AFP/Getty Images)

Według narzędzia do śledzenia przypadków Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, od wczesnego czwartku rano na całym świecie zgłoszono ponad 230,1 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,7 miliona.

Nierówność w dystrybucji szczepionki przeciw COVID-19 stała się w czwartek jeszcze bardziej dotkliwa, jak wiele krajów w Afryka Wszedłem na podium, aby przemawiać na dorocznym spotkaniu światowych przywódców ONZ.

Już teraz walka o powstrzymanie pandemii koronawirusa Wyróżniane w przemówieniach liderów W ciągu ostatnich kilku dni – wiele z nich zostało dostarczonych zdalnie właśnie z powodu wirusa.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa nazwał szczepionki „największą obroną ludzkości przed plagą tej pandemii”.

„Dlatego bardzo niepokojące jest to, że społeczność międzynarodowa nie przestrzega zasad solidarności i współpracy w zapewnieniu równego dostępu do szczepionek COVID-19” – powiedział.

„To oskarżenie ludzkości, że ponad 82 procent światowych dawek szczepionek zostało uzyskanych przez kraje bogate, podczas gdy mniej niż jeden procent trafił do krajów o niskich dochodach”.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa przemawia za pośrednictwem łącza wideo podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w czwartek. (Spencer Platt/The Associated Press)

On i inni wezwali państwa członkowskie ONZ do poparcia propozycji tymczasowego zniesienia niektórych praw własności intelektualnej stworzonych przez Światową Organizację Handlu, aby umożliwić większej liczbie krajów, zwłaszcza o niskich i średnich dochodach, produkcję szczepionek przeciw COVID-19.

Prezydent Angoli Joao Lourenço powiedział, że „zdumiewające są różnice między niektórymi krajami a innymi pod względem dostępności szczepionek”.

„Te rozbieżności pozwalają w niektórych przypadkach na podanie trzeciej dawki, podczas gdy w innych, na przykład w Afryce, ogromna większość populacji nie otrzymała nawet pierwszej dawki” – powiedział Lourenço.

w Amerykanie, Panamerykańska Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​kraje w regionie mogą nadal zmagać się z lokalnymi epidemiami COVID-19 do 2022 r., Nawet jeśli liczba zgonów spadła w porównaniu ze styczniowym szczytem.

w Bliski WschódSyria stoi w obliczu nowego wzrostu infekcji zarówno na terytorium kontrolowanym przez rząd, jak i poza granicami państwa, które może przytłoczyć kruchy system opieki zdrowotnej w rozdartym wojną kraju.

Patrol policyjny wzdłuż plaży St Kilda w Melbourne w czwartek. W mieście pojawiły się ostatnio protesty pracowników budowlanych i innych osób przeciwko przepisom dotyczącym COVID-19. (William West/AFP/Getty Images)

w Azja i Pacyfik W okolicy ulice australijskiego miasta Melbourne były w czwartek w dużej mierze ciche po trzech dniach protestów przeciwko blokadzie, ponieważ setki policjantów patrolowało, aby zapobiec kolejnemu wiecowi, ponieważ przypadki COVID-19 w Wiktorii ustanowiły codzienny rekord.

Nagrania w mediach społecznościowych pokazały, że policja w centrum Melbourne sprawdza, dlaczego ludzie są na zewnątrz, po tym, jak brutalny protest w środę w drugim co do wielkości mieście Australii doprowadził do ponad 200 aresztowań. W tym tygodniu urzędnicy państwowi zarządzili dwutygodniowe zamknięcie placów budowy i nałożyli obowiązek szczepień dla pracowników budowlanych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Premier Japonii Yoshihide Suga powiedział, że Japonia planuje przekazać innym krajom 60 milionów dawek szczepionek COVID-19, podwajając cel z poprzedniej obietnicy 30 milionów dawek.

Tymczasem Tajlandia opóźniła swoje plany ponownego otwarcia Bangkoku i kilku innych dużych miast dla zagranicznych przyjazdów do listopada.

w EuropaEuropejska Agencja Leków prawdopodobnie zdecyduje na początku października, czy zatwierdzi trzecią dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19, która zostanie podana pół roku po początkowym kursie dwukrotnym.

„Wynik tej oceny jest spodziewany na początku października, chyba że potrzebne będą dodatkowe informacje” – powiedział Marco Cavalieri, szef strategii szczepień w agencji na czwartkowym briefingu.

— Z Reuters i The Associated Press, ostatnia aktualizacja o 14:00 czasu wschodniego


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top