Wielka Brytania zawiesza przepisy dotyczące konkurencji w celu rozwiązania kryzysu paliwowego

BP podało, że prawie jedna trzecia z dwóch głównych brytyjskich stacji paliw skończyła się w niedzielę, ponieważ panika zakupów zmusiła rząd do zawieszenia prawa konkurencji i umożliwienia firmom współpracy w celu zmniejszenia niedoborów.

Treść artykułu

Wielka Brytania zawiesiła przepisy dotyczące konkurencji w niedzielę, aby umożliwić konkurencyjnym dostawcom paliw dzielenie się informacjami i koordynowanie reakcji na niedobór benzyny.

Treść artykułu

„Chociaż w rafineriach i na stacjach paliw zawsze było pod dostatkiem, zdajemy sobie sprawę, że były pewne problemy z łańcuchami dostaw” – powiedział minister biznesu Kwasi Quarting po spotkaniu z przedstawicielami branży.

„Dlatego wprowadzimy w życie protokół dotyczący ropy naftowej, aby zapewnić, że branża będzie mogła dzielić się ważnymi informacjami i współpracować bardziej efektywnie, aby zminimalizować zakłócenia”.

BP podało, że prawie jedna trzecia brytyjskich stacji benzynowych zabrakło w niedzielę dwóch głównych gatunków paliw, ponieważ panika zakupów zmusiła rząd do zawieszenia prawa konkurencji i umożliwienia firmom współpracy w celu złagodzenia niedoborów.

Treść artykułu

Kolejki pojazdów na stacjach benzynowych ustawiały się trzeci dzień z rzędu, gdy kierowcy czekali godzinami na zatankowanie po tym, jak firmy naftowe poinformowały, że brak kierowców powoduje problemy w transporcie z rafinerii na stacje frontowe.

Zdjęcie lotnicze pokazuje klientów ustawiających się w kolejce w swoich samochodach na stację benzynową Asda we wschodnim Londynie 25 września.
Zdjęcie lotnicze pokazuje klientów ustawiających się w kolejce w swoich samochodach na stację benzynową Asda we wschodnim Londynie 25 września. Zdjęcie: Daniel Leal-Olivas/AFP /GT

Niektórzy operatorzy musieli racjonować dostawy, a inni zamknęli stacje benzynowe.

„Dzięki intensywnemu zapotrzebowaniu, które obserwujemy w ciągu ostatnich dwóch dni, szacujemy, że około 30% zakładów w tej sieci nie ma obecnie żadnej z głównych klas paliw”, powiedział BP, który prowadzi 1200 zakładów w Wielkiej Brytanii, powiedział w oświadczenie.

„Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem zapasów”.

Strach paliwowy pojawia się, gdy Wielka Brytania staje w obliczu kilku kryzysów: rosnących światowych cen gazu, które wypierają firmy energetyczne z biznesu, związanego z tym niedoboru dwutlenku węgla, który grozi zakłóceniem produkcji mięsa, oraz niedoboru kierowców ciężarówek siejących spustoszenie wśród detalistów i firm. Niektóre półki zostaw puste.

Anglo-holenderska grupa naftowa Shell poinformowała, że ​​odnotowała również wzrost popytu na paliwo.

READ  Ford nie wsiadł do elektrycznych pickupów, aby zbudować kilka z nich - wywiad z Darrenem Palmerem

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top