Większość szczepień podaje się w ciągu jednego dnia w rejonie Waterloo w klinice Pengemans

Kitchener – Urzędnicy ds. Zdrowia ustanowili rekord największej liczby szczepionek przeciw COVID-19 podawanych w ciągu dnia w rejonie Waterloo w klinice Bingemans.

Od godziny 16:00 w sobotę w klinice Every Dose Counts podano 3900 zastrzyków, ale oczekuje się, że suma będzie wyższa przed zamknięciem kliniki o 22:00.

„Posuwają się naprzód” – powiedziała regionalna prezydent Karen Redman. „Czy chodzi o 600 wolontariuszy, którzy prowadzą całe „centrum hokejowe” i tradycyjną klinikę, czy o ludzi, którzy przychodzą po pierwszą lub drugą dawkę”.

Urzędnicy powiedzieli, że w sobotę byli w stanie zaszczepić 10 000 osób na chorobę Staraj się zdobyć 20 000 do końca weekendu.

„Naprawdę przyglądamy się dużej liczbie osób w ten weekend, aby pomóc zaszczepić naszą społeczność” – powiedziała Vicki Murray z dystryktu.

Jimmy Jacobs mówi, że od jakiegoś czasu próbuje przesunąć swoją randkę z 11 września i chwycił ją, kiedy miał okazję.

„Zarezerwowaliśmy go na parkingu po drugiej stronie ulicy na godzinę i kwadrans przed naszym spotkaniem i teraz jest nasz czas” – powiedział. „Już weszliśmy i wyszliśmy.

“Było świetnie. Nie było zamieszania, wynajęli cię, żeby cię zabrał, mieli kogoś z kartą, a potem przewodnika, który zaprowadził cię do miejsca znaku.”

Dystrykt Waterloo nawiązał współpracę z Bruce Power, aby w ciągu kilku godzin stworzyć klinikę „Hockey Hub”.

„Kiedy przychodzi osoba, która przychodzi po szczepionkę, nie musi się ruszać” – powiedział Pat Dalziel z Bruce Power. “Idą tylko w jedno miejsce i siedzą. Zaszczepiacze przychodzą do nich.”

Grand River Transit obsługuje autobusy wahadłowe z centrum Kitchener do Bengemans przez całą sobotę, aby zapewnić transport dla tych, którzy nie prowadzą samochodu.

Klinika otwiera się ponownie w niedziele o 8 rano, wizyty są nadal dostępne do sobotniego wieczoru, a osoby przyjmujące pierwszą i drugą dawkę są mile widziane.

READ  Umowa podatkowa G7 to dopiero pierwszy krok w kierunku globalnego porozumienia: Freeland

Redman mówi, że mają nadzieję zaszczepić każdego, kto chce zaszczepić się w okolicy Planujemy przejść do Kroku 3 16 lipca z resztą woj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top