Większość przypadków COVID-19 podczas dużych imprez publicznych dotyczyła zaszczepionych Amerykanów: badanie CDC

Nowe badanie przeprowadzone przez amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom pokazuje, że trzy czwarte osób, które zaraziły się COVID-19 podczas wydarzeń publicznych w Massachusetts, zostało w pełni zaszczepionych.

badania, opublikowany w piątek, wykazał, że trzy czwarte zarażonych zostało w pełni zaszczepionych, co wskazuje, że wirus typu delta jest wysoce zaraźliwy.

Oddzielny wewnętrzny dokument CDC, opublikowany po raz pierwszy przez Washington Post w piątek, opisał wariant delta jako tak samo zakaźny jak ospa wietrzna i ostrzegał, że może powodować ciężką chorobę.

Autorzy nowego badania zalecili, aby lokalne władze zdrowotne rozważyły ​​konieczność stosowania masek w pomieszczeniach publicznych niezależnie od stanu szczepień lub liczby przypadków koronawirusa w społeczności.

W badaniu zidentyfikowano 469 osób z COVID-19, z których 74% zostało w pełni zaszczepionych, po dużych wydarzeniach publicznych w hrabstwie Barnstable w stanie. Test zidentyfikował wariant delta w 90% próbek wirusa pobranych od 133 osób.

CDC stwierdziło, że miano wirusa było podobne u osób w pełni zaszczepionych i nieszczepionych.

Dodała, że ​​wyższe miano wirusa wskazuje na zwiększone ryzyko transmisji i wzbudza obawy, że w przeciwieństwie do innych wariantów, zaszczepione osoby z chorobą Delta mogą przenosić wirusa.

Wyniki raportu są „alarmujące i były kluczowym odkryciem, które doprowadziło do zaktualizowanej rekomendacji maski CDC”, powiedziała w oświadczeniu dyrektor CDC Rochelle Wallinsky.

We wtorek Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zmieniły kurs w sprawie wytycznych dotyczących noszenia masek, wzywając do jej stosowania w obszarach o wysokiej liczbie przypadków jako środka ostrożności przed możliwym przenoszeniem wirusa przez w pełni zaszczepione osoby.

„Zalecenie dotyczące ukrywania zostało zaktualizowane, aby zapewnić, że zaszczepiona publiczność nie przeniesie przypadkowo wirusa innym, w tym bliskim, którzy nie są zaszczepieni lub mają obniżoną odporność” – powiedział Walinsky w oświadczeniu.

Dodatkowa sprawozdawczość Manasa Mishry w Bengaluru; Montaż przez Howarda Gollera

READ  Trump przekazał pieniądze, które podarował na własny biznes, robiąc pokazy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top