Więcej negatywnych wyników Covid w Australii przewróconego testu na bunge

Pracownicy służby zdrowia zbierają się przed otwarciem kliniki testowej SydPath COVID-19 w Bondi Beach 28 grudnia 2021 r. w Sydney w Australii. Kliniki testujące Covid-19 w Sydney działają przy zwiększonym zapotrzebowaniu, a ośrodki są zamknięte w święta. (Jenny Evans/Getty Images)

Setki osób, którym powiedziano, że nie mają Covid-19, odkryły, że go mają, po tym, jak centrum testowe w Sydney przyznało, że wysłał nieprawidłowe wyniki PCR.

SydPath, który jest prowadzony przez St.

W poniedziałek SydPath poinformował, że wysłał negatywne wyniki SMS-em do 995 osób testowanych 23 i 24 grudnia, mimo że testy PCR nie zostały przetworzone. Liczba ta została od tego czasu skorygowana do 950 osób.

Krytyczny błąd został odkryty przez szpital, który zbadał, w jaki sposób kolejne 400 osób ankietowanych 22 i 23 grudnia uzyskało wynik negatywny pomimo pozytywnego wyniku testu na Covid-19.

SydPath powiedział we wtorek, że błąd pochodzi z błędu ludzkiego, ponieważ klinika przeszła z systemu automatycznego na system ręczny, aby przyspieszyć wydawanie negatywnych wyników testów.

„Niestety podczas tego ręcznego procesu wystąpił mały błąd w przetwarzaniu danych, który skutkował wydaniem fałszywych wyników testów. Wróciliśmy do naszych zautomatyzowanych systemów, aby upewnić się, że ten rodzaj błędu się nie powtórzy” SydPath stwierdza w oświadczeniu.

Wzrost liczby przypadków i wymóg uzyskania wyniku PCR przez podróżnych krajowych nadwerężył system testowy w Nowej Południowej Walii (NSW).

We wtorek Nowa Południowa Walia odnotowała 6062 więcej infekcji i jeden zgon, podczas gdy Victoria odnotowała 2737 obrażeń i cztery zgony.

Obecnie na oddziale intensywnej terapii w NSW przebywa 60 pacjentów z Covid-19, a 69 otrzymuje aktywne leczenie na oddziale intensywnej terapii w Wiktorii.

READ  Stany Zjednoczone mogą wdrożyć dyplomatyczny bojkot Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Eksperci twierdzą, że Kanada powinna pójść w ich ślady

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top