Wiceprezydent USA Kamala Harris powołała Indianina do grupy doradczej Narodowej Rady Kosmicznej

Biały Dom poinformował, że wiceprezydent Kamala Harris powołał Rajeeva Padiala pochodzenia indyjsko-amerykańskiego do kluczowej krajowej grupy doradczej ds. przestrzeni kosmicznej, której zadaniem jest utrzymanie silnego i odpowiedzialnego amerykańskiego przedsiębiorstwa kosmicznego oraz zachowanie przestrzeni kosmicznej dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Padial, wiceprezes Project Kuiper z Amazon, jest jednym z 30 ekspertów kosmicznych, których Harris wymienił 16 grudnia w grupie doradczej użytkowników National Space Council (UAG).

Harris mianował generała USAF Lestera Lylesa szefem UAG.

Projekt Kuiper to długoterminowa inicjatywa mająca na celu wystrzelenie konstelacji satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej, które zapewnią łączność szerokopasmową o niskiej i dużej szybkości dla niedostatecznie obsługiwanych i niedostatecznie obsługiwanych społeczności na całym świecie.

Wcześniej był wiceprezesem ds. satelitów w SpaceX.

Posiada tytuł magistra inżynierii elektrycznej i komputerowej uzyskany na Oregon State University.

Krajowa Rada Kosmiczna UAG będzie udzielać porad i zaleceń w kwestiach związanych z polityką i strategią kosmiczną, w tym między innymi polityk rządowych, przepisów ustawowych i wykonawczych, traktatów, instrumentów międzynarodowych, programów i praktyk w zakresie cywilnym, handlowym, międzynarodowym, bezpieczeństwa narodowego i sektorach kosmicznych, powiedział Biały Dom w oświadczeniu.

30 wymienionych członków UAG reprezentuje szeroki przekrój firm i organizacji, które wspierają dużą, wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą w kosmosie w Stanach Zjednoczonych; użytkownicy usług kosmicznych, w tym klimatolodzy i dostawcy usług rolniczych; Osoby skupione na rozwoju nowej generacji profesjonalistów kosmicznych; i czołowych ekspertów w dziedzinie kosmosu.

READ  NASA January rozpoczyna badanie źródeł promieniowania rentgenowskiego w kosmosie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top