Wiadomości o UE: Bruksela ograniczy przekazy pieniężne z UE do Polski i Węgier | Polityka | Aktualności

Posłowie do PE prowadzą kampanię wzywającą Komisję Europejską do zablokowania przyszłych podręczników UE dla Warszawy i Budapesztu. To dlatego, że eurokraci publikują swój roczny raport dotyczący rządów prawa. Zachowanie Polski i Węgier wywołało ostre ostrzeżenia o słabej niezależności sądownictwa i słabych wojnach z korupcją na wysokim szczeblu.

Dwa zbójeckie państwa nie podpisały jeszcze swoich planów obcięcia unijnego funduszu odzyskiwania wirusa koronowego o wartości 691 miliardów dolarów.

Przed publikacją raportu niemiecki eurodeputowany Daniel Bryant ostrzegł, że pieniądze podatników zostaną źle wykorzystane przez Warszawę i Budapeszt.

Eurodeputowany Zielonych, który był negocjatorem w sprawie unijnego mechanizmu prawnego, chce, aby Bruksela wreszcie podjęła działania polegające na natychmiastowym cięciu funduszy.

Powiedział Express.co.uk: „To nie przypadek, że los kwestii prawnych w krajach, które otrzymują najwięcej funduszy unijnych, jest ogromny.

„Korupcja z funduszami unijnymi leży u podstaw europejskiego kryzysu prawnego. Komisja Europejska słusznie umieszcza ten związek na pierwszym planie swojego raportu w Polsce i na Węgrzech.

„Pieniądze unijnych podatników są systematycznie nadużywane na rzecz demokracji. Tu leży rozwiązanie. Jeśli chcemy powstrzymać Węgry i Polskę przed przekształceniem się w dyktatury, UE musi natychmiast przestać dawać unijne pieniądze Warszawie i Budapesztowi”.

Szczególnie delikatne są rozdziały raportu dotyczące Węgier i Polski, ponieważ ich plany nie zostały jeszcze zatwierdzone.

Mechanizm prawny UE był negocjowany w ramach koalicyjnego funduszu odzyskiwania wirusa koronowego.

Ma on na celu umożliwienie państwom członkowskim i urzędnikom UE interweniowania w przypadku uznania, że ​​jakiś kraj nadużywa przepisów ze szkodą dla interesów finansowych obozu.

Obie stolice przedstawiły swoje plany i prowadzą rozmowy z Brukselą w nadziei na uzyskanie poparcia Komisji.

Warszawa poprosiła o blisko 21 miliardów dolarów, a Węgry 6 miliardów dolarów, co znajduje się w funduszu naprawczym bloku o wartości 691 miliardów dolarów.

Polska otrzymała dodatkowy miesiąc na uzyskanie aprobaty dla swojego planu, który zdaniem krytyków warszawskiego rządu nacjonalistycznego powinien zostać odrzucony.

READ  Wydarzenia walczą ze złą pogodą na polskich testach koni Paporovko

Pan Bryant dodał: „Praworządność dokumentuje teraz widoczne niedociągnięcia po raz drugi w ciągu 12 miesięcy w Polsce i na Węgrzech.

Musisz przeczytać: UE podważa zaufanie do porozumienia Brexit z Wielką Brytanią – dba o własne interesy

W przypadku Polski raport ostrzega przed „nadmiernym naciskiem” w sprawach korupcyjnych.

Budzi również obawy, że Minister Sprawiedliwości jest Prokuratorem Generalnym kraju.

Austria i Bułgaria są wymieniane jako potencjalne obawy przed korupcją, podczas gdy Czechy mają interesy na wysokim szczeblu.

Raport zostanie opublikowany dzisiaj przez komisarzy UE Didiera Reindersa i Verę Jurovą.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top