Wiadomości o koronawirusie dzisiaj: Ontario zgłasza 1053 więcej przypadków, osiem zgonów w sobotę; Ustępująca kanclerz Angela Merkel wysuwa ostatnią apel do Niemców o zaszczepienie się

Ostatni Koronawirus wiadomości Z Kanady i całego świata w sobotę. Ten plik będzie aktualizowany przez cały dzień. Linki internetowe do dłuższych artykułów, jeśli są dostępne.

15:15: Urzędnicy ds. zdrowia w New Brunswick zgłosili 77 nowych przypadków COVID-19 w sobotę, gdy hrabstwo przygotowuje się do wejścia w pierwszą fazę tak zwanego zimowego planu działania.

Hrabstwo wejdzie na poziom 1 planu od niedzieli, najmniej restrykcyjny z trzech.

Między innymi, ukrycie będzie wymagane na zewnątrz, gdy nie będzie można utrzymać fizycznego dystansu.

Dystans fizyczny będzie również obowiązkowy w zamkniętych miejscach publicznych, które nie wymagają dowodu szczepienia, takich jak sklepy detaliczne, centra handlowe, salony i spa.

Maksymalnie 20 osób może uczestniczyć w nieformalnych spotkaniach w domu i 50 osób w nieformalnych spotkaniach na świeżym powietrzu.

Zaleca się, aby osoby niezaszczepione, które kwalifikują się do szczepienia, nie uczestniczyły w spotkaniach domowych.

Powiat miał 722 aktywnych przypadków koronawirusa do soboty, w tym 51 osób w szpitalu, z których 16 jest na oddziale intensywnej terapii.

Osiemnastu pacjentów zostało początkowo przyjętych do szpitala z innych powodów i zachorowało na COVID-19 z powodu epidemii w szpitalach w Moncton, St John i Miramichi.

12:22: Miasto Hamilton poinformowało, że mieszkaniec Hamilton, który niedawno wrócił z podróży do Republiki Południowej Afryki, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Omicron w wariancie COVID-19. W komunikacie prasowym w sobotę.

Mieszkaniec jest jedną z dwóch osób objętych dochodzeniem przez publiczną służbę zdrowia miasta.

Oczekuje się, że wyniki badań dla drugiego przypadku pojawią się w najbliższych dniach.

Oświadczenie miasta mówi, że dwoje ludzi i osoby związane z ich sprawą izolują się.

11:47: Quebec zgłosił dziś kolejny wzrost liczby przypadków COVID-19 z 1512 infekcjami i kolejną śmiercią przypisywaną wirusowi.

Ministerstwo zdrowia twierdzi, że hospitalizowano 225 osób, w tym pięć osób, z których 60 jest na oddziale intensywnej terapii, co stanowi wzrost o trzech pacjentów.

READ  Szpitale na Florydzie podejmują kroki, aby walczyć z rekordowym wzrostem COVID-19

Od połowy kwietnia hrabstwo nie zgłosiło więcej niż 1500 infekcji dziennie, a średnia siedmiodniowa dla nowych przypadków wynosi 1089.

Ponad połowa nowych przypadków dotyczyła osób, które nie zostały zaszczepione ani nie zostały wyleczone przed upływem dwóch tygodni od otrzymania pierwszej dawki szczepionki.

Quebec zgłosił 453 380 przypadków COVID-19 i 11 586 zgonów od początku pandemii.

Z powodu błędu technicznego hrabstwo nie było w stanie dostarczyć aktualnych informacji na temat szczepień w dniu dzisiejszym.

10:49: Rio de Janeiro w sobotę odwołało przyjęcie sylwestrowe z powodu nowych obaw przed COVID-19.

Burmistrz Rio Eduardo Paes ogłosił decyzję w mediach społecznościowych.

Pace wcześniej obiecał największą imprezę sylwestrową w historii, z wieloma pokazami sztucznych ogni i artystami występującymi w dwunastu teatrach w całym mieście. Powiedział, że nie ma decyzji, który karnawał odbędzie się w marcu.

Coroczne święto na plaży Copacabana zgromadziło w przeszłości ponad milion mieszkańców i turystów.

Inne brazylijskie miasta, w tym São Paulo i Salvador, również odwołały swoje obchody sylwestrowe z powodu obaw o wariant omikronowy. Jak dotąd Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pięć przypadków omnikronu w Brazylii.

9:51: Ontario zgłosiło w sobotę 1053 więcej przypadków i osiem zgonów.

Osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione, stanowią 23,4 procent całkowitej populacji Ontario, co stanowi aż 494 z 1053 nowych przypadków zgłoszonych w Ontario i 60 przypadków nieznanych zaszczepionych.

Obecna średnia siedmiodniowa wynosi 894 przypadków dziennie, co oznacza wzrost o 22,7 procent tygodniowo lub podwaja się co 24 dni.

Ponadto w prowincji podano 2 391 372 dawki szczepionek – 90,0% mieszkańców Ontario w wieku powyżej 12 lat przyjęło jedną dawkę, a 87,3% otrzymało dwie.

W szpitalu przebywa 284 osób z wirusem, z których 220 nie zostało w pełni zaszczepionych lub ma nieznany status szczepień, a 64 zostało w pełni zaszczepionych.

Na OIT przebywa 160 osób z powodu COVID-19 – 136 nie w pełni zaszczepionych lub o nieznanym statusie szczepień oraz 24 zaszczepione w pełni.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w środę

8:08: Public Health Sudbury i District twierdzą, że robią wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się przypadków COVID-19 w lokalnych szkołach.

Z ponad 3000 terminów szczepień zarezerwowanych w rejonach Sudbury i Manitoulin dla dzieci w wieku 5-11 lat i setkami zestawów do szybkiego sprawdzania antygenu rozdanych uczniom w tym tygodniu, istnieje nadzieja, że ​​liczba przypadków spadnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, czy te „dodatkowe warstwy ochrony” działają, promotor zdrowia w Public Health powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​te środki pomogą chronić społeczność szkolną.

Joëlle Martel dodała, że ​​lokalna reakcja na te programy była jak dotąd pozytywna, a jednostka zdrowia była pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania rodziców/opiekunów.

„Obecnie celem jest utrzymanie dzieci w szkole” – powiedział Martel, który pracuje w Szkolnym Wydziale Zdrowia Publicznego, Chorób Zapobieganych Szczepionkom i Zapobiegania COVID.

„Jeśli zaczniemy dostrzegać spadek liczby przypadków, a tendencja jest spójna, możemy powoli zacząć usuwać niektóre z tych środków, ale naszym celem pozostaje utrzymanie dzieci w szkole tak długo, jak to możliwe”.

Sobota 8:00: Ustępująca kanclerz Angela Merkel w sobotę złożyła swój prawdopodobny ostatni apel przed opuszczeniem urzędu w przyszłym tygodniu, aby zaszczepić Niemców przeciwko COVID-19.

Merkel przekazała, jak się oczekuje, jej ostatnią cotygodniową wiadomość wideo, dwa dni po tym, jak przywódcy federalni i stanowi podjęli szereg działań mających na celu przerwanie fali infekcji koronawirusem.

Środki obejmują wykluczenie osób nieszczepionych w całym kraju z nieistotnych sklepów, restauracji, obiektów sportowych i kulturalnych. W perspektywie długoterminowej Parlament rozważy ogólny mandat dla szczepionki.

Co najmniej 68,9% Niemców jest w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, co nie jest zgodne z celem rządu, jakim jest osiągnięcie wskaźnika szczepień na poziomie co najmniej 75%. Nieszczepioną populację obwinia się za główny czynnik wzrostu zachorowań na nowe wirusy w ostatnich tygodniach.

READ  Kilku zginęło w wypadku autobusu przewożącego górników w Peru | Wiadomości z Peru

Oficjalne dane wskazują, że wskaźnik infekcji może być obecnie stabilny, ale na bardzo wysokim poziomie.

czyta Wiadomości o wirusie koronowym w piątek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top