Wiadomości Bidena na żywo: Prezydent mówi, że żołnierze pozostaną w Afganistanie przez kilka dni w wywiadzie ABC

Biden mówi, że żołnierze pozostaną w Afganistanie tak długo, jak długo będzie potrzebna ewakuacja wszystkich amerykańskich cywilów

Joe Biden powiedział, że siły amerykańskie pozostaną w Afganistanie, dopóki wszyscy pozostali obywatele USA – i obywatele sojuszników USA – nie zostaną ewakuowani z kraju po otrzymaniu krytyki w związku z chaotycznym wycofywaniem się sił amerykańskich.

W wywiadzie udzielonym w środę George Stephanopoulosowi z ABC News, Biden powiedział, że nie ma sposobu na uniknięcie „chaosu” poprzez opuszczenie Afganistanu i że jest zaangażowany w ewakuację Amerykanów i sojuszników USA przed terminem 31 sierpnia, ale jeśli jakikolwiek obywatel USA wciąż przebywał w kraju, jego siły „pozostaną, dopóki ich wszystkich nie wydostaniemy”.

Pojawia się po krytyce Stanów Zjednoczonych za to, że nie udało się ewakuować Amerykanów – uważa się, że znajdują się na obszarze 10 000-15 000 – zanim Kabul wpadł w niedzielę w ręce talibów. Od 50 000 do 65 000 Afgańczyków i ich rodzin również czeka na transport lotniczy, obawiając się represji ze strony Talibów.

Rzecznik grupy powiedział w tym tygodniu, że zobowiązała się nie atakować sił amerykańskich, obecnie stacjonujących na międzynarodowym lotnisku w Kabulu, ale chce wycofania się USA do 31 sierpnia, co zostało uzgodnione.

Czytaj więcej:

1629370505

Austin mówi, że USA nie mogą rozszerzyć swoich sił poza Kabul

„Nie mam teraz możliwości wyjścia i rozszerzenia działalności w Kabulu” – powiedział Austin. – A gdzie to zabierasz? Jak daleko rozciąga się on na Kabul i jak długo trwa napływ tych sił, żeby to zrobić?

Austin, emerytowany czterogwiazdkowy generał armii, który dowodził siłami w Afganistanie, przemawiał na swojej pierwszej konferencji prasowej Pentagonu, odkąd talibowie doszli do władzy w Kabulu w niedzielę.

Pojawia się wśród doniesień, że 10 000-15 000 Amerykanów, a także ponad 50 000 Afgańczyków, czeka na transport lotniczy z kraju po tym, jak Talibowie z nieoczekiwaną szybkością odbili Kabul. Według doniesień na ziemi uzbrojona grupa utrudniała jednostkom dotarcie do Kabulu i lotniska.

Dodatkowe raporty The Associated Press.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 11:55

1629369665

Biden znalazł się pod ostrzałem za stwierdzenie, że „chaos” jest nieunikniony

Biden został zaatakowany w środę wieczorem po tym, jak powiedział, że nie ma mowy, aby Stany Zjednoczone mogły wycofać się z Afganistanu „bez wywołania chaosu”.

Wśród głosów była Nikki Haley, była ambasador USA Donalda Trumpa przy ONZ, która napisała na Twitterze, że to „policz w twarz tysiącom Amerykanów wciąż przebywających w Afganistanie”.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 11:41

1629368465

Mark Milley mówi, że nic nie wskazuje na to, że rząd afgański upadnie

Mark Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, powiedział w środę, że nie ma informacji, które sugerowałyby, że afgańska armia ulegnie zniszczeniu w ciągu zaledwie 11 dni, w obliczu krytyki, że Stany Zjednoczone nie przewidziały chaotycznego wycofania się z kraju.

Milley powiedział, że chciałby odpowiedzieć na doniesienia prasowe o rzekomych danych wywiadowczych sugerujące coś innego, i że złożył przed Kongresem przysięgę na temat „wielu scenariuszy” wskazanych przez wywiad amerykański.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 11:21

1629367422

Obecność USA w Kabulu zależy od tempa ewakuacji

Prezydent USA, który powiedział, że jest zaangażowany w ewakuację Amerykanów i sojuszników, powiedział, że obecność sił USA w kraju zależy od codziennej ewakuacji tysięcy amerykańskich obywateli i sojuszników.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli we wtorek, że ewakuowali 3200 osób z Afganistanu, w tym cały personel ambasady, od czasu upadku Kabulu w niedzielę, który Biden opisał w środę jako „pięć dni temu”.

Ta liczba jest dodatkiem do grupy amerykańskich pracowników, którzy wyjechali do pracy z międzynarodowego lotniska w Kabulu, a także 6000 żołnierzy amerykańskich, którzy się ewakuowali.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 11:03

1629366667

Biden powiedział, że USA „pozostaną” aż do ewakuacji obywateli i sojuszników

Prezydent USA Joe Biden powiedział ABC News w środę wieczorem, że jest zobowiązany zrobić „wszystko, co w naszej mocy”, aby wydostać Amerykanów i sojuszników USA z Afganistanu przed terminem 31 sierpnia, po tym, jak został skrytykowany za to, że nie przewidział upadku Kabulu z rąk talibów weekend.

Zapytany, co by zrobił, gdyby po 31 sierpnia w Afganistanie pozostali Amerykanie, Biden podkreślił, że „jeśli obywatele amerykańscy pozostaną, zostaniemy, dopóki ich wszystkich nie wypędzimy”. Uważa się, że w kraju jest tylko 10 000-15 000 Amerykanów.

Podąża za lotem Amerykanów z dachu ambasady kraju w Kabulu w niedzielę, gdy talibowie zbliżali się do afgańskiej stolicy. Wielu twierdziło, że sceny przypominają upadek Sajgonu i Wietnamu w 1975 roku, kiedy to Amerykanie również zostali zmuszeni do ucieczki.

Biden powiedział w wywiadzie dla ABC News, że „chaos” jest nieunikniony. Sprzeciwiali się temu urzędnicy wywiadu i jego przeciwnicy.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 10:51

1629366162

Witamy w Niezależny Ponowne relacje z administracji Bidena i trwająca reakcja na wycofanie się USA z Afganistanu.

Gino Spocia19 sierpnia 2021 10:42

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top