Whitmore nie usprawiedliwia przegranej | Sporty

Theodore Whitmore, główny trener męskiej reprezentacji w piłce nożnej, powiedział, że problemy osobiste w drużynie nie są usprawiedliwieniem dla porażki 0:2 z USA (USA) w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA w czwartek.

Reggie Boyz został pokonany na Q2 Stadium w Austin w Teksasie, po dwóch golach Ricardo Pepe w 49. i 62. minucie.

Wynik utrzymał Jamajkę na jednym punkcie i na dole ośmioosobowej tabeli.

Przygotowania Jamajki osłabły, a kluczowi gracze, tacy jak Ethan Pinnock, Liam Moore i Michelle Antonio, wycofali się w ciągu kilku dni po meczu z powodu kontuzji i powodów osobistych.

Zapytany, czy problemy z personelem wpłynęły na podejście do gry, Whitmore powiedział na konferencji prasowej po meczu, że skupiono się bardziej na zawodnikach, których miał, niż na tym, kto był nieobecny.

„Skończyliśmy z tym” – powiedział dziennikarzom. „Dzisiaj mieliśmy 20 graczy i skupiliśmy się na 20 graczach, a nie tych, których tu nie było. Niestety wynik nie poszedł tak, jak chcieliśmy, ale musimy po prostu patrzeć i czekać na mecz w niedzielę.”

Podczas gdy mecz pozostał bezbramkowy w pierwszej połowie, Stany Zjednoczone wyszły na prowadzenie dopiero po czterech minutach drugiej połowy, gdy Pepe wykończył doskonałe podanie Younesa Moussy i Serginho Desta.

Obrona nigdy nie odzyskała sił, a zarówno Whitmore, jak i obrońca Adrian Mariappa przyznali, jak tanio mogą tracić bramki, tracąc teraz osiem w ostatnich czterech meczach.

„Pierwsza połowa była naszym dobrym taktycznym występem i, jak powiedziałem, w drugiej połowie stworzyliśmy własną bramkę” – powiedział Mariappa na konferencji prasowej. “Grając przeciwko dobremu zespołowi, pozwalasz na miejsce i czas, możesz zostać ukarany i tak się stało. Oczywiście musimy być przy tym przez 90 minut”.

Ponieważ Jamajka czeka jutro decydujący mecz z Kanadą, a przyszłość Whitmore jest na szali, Mariappa mówi, że ich kampania może być nadal uratowana i jest przekonany, że mogą zmienić swoją formę.

READ  Przegrana 4 gier przez Canadiens stanowi szablon do podjęcia serii przeciwko Złotym Rycerzom

„Pozostało wiele gier” – powiedział. „Mnóstwo punktów do gry. Oczywiście chcemy jak najszybciej zdobyć jak najwięcej punktów. Przed nami długa droga i wiemy, do czego jesteśmy zdolni. Oczywiście nadal jestem pełen pewności siebie i nie mogę się doczekać do poprawienia go w następnej grze” .

[email protected]

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top