Według rodziny, aktor i komik Gilbert Gottfried zmarł w wieku 67 lat

Gilbert Gottfried, legendarny aktor i komik, znany ze swojego surowego, palonego głosu i prymitywnych żartów, odszedł. Miał 67 lat.

Glenn Schwartz, publicysta i długoletni przyjaciel Glenn Schwartz, powiedział w oświadczeniu, że Gottfried zmarł na rzadką genetyczną chorobę mięśni, która może prowadzić do poważnie nieprawidłowego bicia serca.

Rodzina Gottfrieda potwierdziła jego śmierć „po długiej walce z chorobą” w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

„Oprócz tego, że jest najsłynniejszym głosem w komiksach, Gilbert był mężem, bratem, przyjacielem i ojcem dwójki swoich małych dzieci. Chociaż dzisiejszy dzień jest smutny dla nas wszystkich, proszę dalej śmiać się tak głośno, jak to możliwe na cześć Gilberta.

Gottfried pozostawił żonę Darę, siostrę Karen, 14-letnią córkę Lily i 12-letniego syna Maxa.

Jego ostatni koncert w Kanadzie miał miejsce dwa tygodnie przed wiadomością o jego śmierci, z trzema koncertami w Toronto 26 i 27 marca.

Był zaciekle niezależnym i celowo dziwnym komikiem, który sprzątał pokój antykomedią, tak jak zabijałby swoimi żartami.

Gottfried po raz pierwszy przyciągnął uwagę całego kraju swoimi częstymi występami w MTV na początku z krótkim epizodem w obsadzie. Sobotnia noc na żywo w latach osiemdziesiątych.

Na swoim koncie ma również powtarzające się prace głosowe dla telewizji i filmów dla dzieci, najsłynniej grając Parrot Iago w Disneyu Aladyn.

Oglądaj | Gottfried w rozmowie z CBC News w 2015 roku:

Gilbert Gottfried rozmawia z CBC News podczas trasy koncertowej 2015

Komik i aktor Gilbert Gottfried usiadł z Sandrą Abmą z CBC w 2015 roku przed czterema koncertami w Kanadzie. 2:07

Szczególnie lubił robić tajemnicze, przestarzałe wrażenia tak długo, jak tylko mógł wydoić, w tym Groucho Marx, Bela Lugosi i Andrew „Dice” Clay.

Na początku jego pobytu w klubie The Comedy Store w Hollywood menedżerowie prosili go, aby pod koniec wieczoru przedstawił swoje wrażenie nieznanego wówczas komika Jerry’ego Seinfelda, aby pozbyć się zablokowanych klientów.

READ  Evan Reitman, słynny kanadyjski producent i reżyser Ghostbusters, zmarł w wieku 75 lat

Pozdrów utalentowanego komika

Gottfried był szczególnie kochany przez swoich kolegów komików i wykonawców.

Seinfeld „Gilbert Gottfried rozśmiesza mnie w chwilach, gdy śmiech nie przychodzi łatwo. Co za prezent” – napisał na Twitterze aktor Jason Alexander.

Podzielili się także inni z branży rozrywkowej, w tym aktor Mark Hamill, który napisał na Twitterze: „Był wyjątkowym głosem w komedii na tak wielu poziomach. Nieprzewidywalny, wyjątkowy, zabawny i niezastąpiony! Dziękuję! Lord.”

Komik Jon Stewart napisał na Twitterze, że otwarcie Gottfrieda „było jednym z największych emocji w moim wczesnym życiu.

Kanadyjski komik Tom Green udostępnił Gottfriedowi swoje zdjęcie, nazywając zmarłego komika „geniuszem komediowym, artystą i seksownym”, po czym dodał: „Komedia opłakuje dziś wieczór”.

Gottfried urodził się na Brooklynie jako syn właściciela sklepu z narzędziami i gospodyni domowej. Zaczął parkować amatorsko w wieku 15 lat.

„Poczucie humoru Gilberta było głośne, szokujące i często obraźliwe, ale człowiek stojący za tymi żartami był kimś innym” – powiedział w oświadczeniu przyjaciel Gottfrieda i współgospodarz podcastu, Frank Santopader.

„Ci, którzy go kochali i mieli szczęście uczestniczyć w jego astronomii, znają kogoś, kto jest zaskakująco miły, wrażliwy, nieśmiały i pełen dziecięcego poczucia zabawy i zachwytu”.

W tym roku stracili już wielu ukochanych komików, w tym Louie Anderson i Bob Saget.

READ  The Conjuring 3 straszy drugą część A Quiet Place ze szczytu kasy

W styczniu Gottfried zamieścił na Twitterze zdjęcie trzech mężczyzn razem z tekstem: „To zdjęcie jest teraz takie smutne. RIP Bob Saget i RIP Louie Anderson. Obaj są dobrymi przyjaciółmi, których będzie nam brakować”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top