Według NASA, szybko poruszająca się burza słoneczna może uderzyć w Ziemię 12 lipca; Sygnały komórkowe mogą zostać odcięte [ALERT]

Według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) burza słoneczna nadejdzie 12 lipca. Z prędkością 1,6 miliona kilometrów na godzinę burza magnetyczna uderzy w Ziemię w dowolnym momencie.

Podczas imprezy sygnał telefonii komórkowej zostanie odcięty.

Skąd pochodzi burza słoneczna?

(Zdjęcie: ilustracja Tobiasa Roetscha / Future Publishing za pośrednictwem Getty Images)
Ilustracja Słońca przedstawiająca warstwy, w tym koronę, fotosferę i chromosferę, utworzona 14 stycznia 2019 r.

Dla mnie pierwszy post Oczekuje się, że w poniedziałek 12 lipca potężna burza zejdzie na planetę na początku tego tygodnia. Zjawisko to wpłynie na silne pole magnetyczne przyniesione przez Ziemię. Mówi się, że burza słoneczna pochodzi z atmosfery słonecznej.

Dla osób nieświadomych jego wpływu wydarzenie może mieć znaczący wpływ na systemy komunikacyjne planety. Najprawdopodobniej sygnał telefonu komórkowego, a także GPS i telewizja satelitarna zostaną przerwane.

Generalnie dotrze do sieci komunikacyjnych, z których obecnie korzystamy.

Ze strony Spaceweather.com ostrzeżenie mówi, że „szybki strumień wiatru słonecznego” dotrze na Ziemię 12 lipca.

“Nadchodzi wiatr słoneczny: dzisiaj oczekuje się, że szybki strumień wiatru słonecznego uderzy w pole magnetyczne Ziemi. Wiatry płyną z tropikalnej dziury w atmosferze słonecznej, a prędkość wiatru może osiągnąć 500 km/s. Zakończenie Burze geomagnetyczne są mało prawdopodobne, ale mniej zaburzeń geomagnetycznych może powodować zorzę polarną na dużych szerokościach geograficznych.

Teraz, gdy zostaliśmy uprzedzeni, spodziewajcie się, że w ciągu najbliższych kilku godzin nastąpią pewne zmiany w sygnałach, które wkrótce zobaczymy.

Przeczytaj także: Ogromne dziury w słońcu prowadzą do burzy słonecznej, ale nie martw się

Czym dokładnie jest burza słoneczna?

Z artykułu napisanego przez Żywa mięta, burza słoneczna emanująca z atmosfery słonecznej. Wyobraź sobie coś złożonego z naładowanych cząstek. Tak na pierwszy rzut oka wygląda burza słoneczna.

Ponadto między wiatrami słonecznymi występuje 11-letni cykl. Powoduje to pewne zmiany w polu magnetycznym Słońca, zwłaszcza w jego biegunowości.

READ  Helikopter NASA Mars przekracza jedną milę podczas „najbardziej skomplikowanego lotu”

Podczas zdarzenia mogą przez niego przenikać siły magnetyczne, co może prowadzić do burz słonecznych. To również wyrzuca plazmę ze Słońca na otwartą przestrzeń.

Jak niebezpieczna jest burza słoneczna

Jedną z najsłynniejszych burz geomagnetycznych, które miały miejsce, jest Wydarzenie Carrington z 1859 roku. Poważne szkody w samych Stanach Zjednoczonych wyniosły od 0,6 do 2,6 biliona dolarów. Podpalono także biura w całej Europie, ponieważ zniszczono również wiele linii telegraficznych.

Chociaż zbliżająca się burza słoneczna może być słabsza niż słynna burza słoneczna Carrington, nadal tak jest Potencjalnie wyrządzać krzywdę miliardom lub bilionom ludzi W zakresie przerwy w przesyle energii.

Przewidywanie wydarzenia z wyprzedzeniem pomoże ludziom przygotować się z wyprzedzeniem. Dla rządu ochrona sieci energetycznych i satelitów będzie najwyższym priorytetem tego zjawiska.

Powiązane artykuły: Burze słoneczne są odpowiedzialne za usuwanie elektronów z atmosfery

Ten artykuł jest własnością Tech Times

Przez Josepha Henry’ego

ⓒ 2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top