Webinarium – Eksploracja i Eksploatacja Systemów Energii Geotermalnej – Grupa Badawcza wspierana przez Energi Simulation, 5 sierpnia 2022

Promuj webinarium

Dołącz do tego seminarium internetowego z Maren Brehme z ETH Zürich, aby uzyskać więcej informacji na temat nowo utworzonej grupy badawczej w ETH Zürich w zakresie eksploracji i eksploatacji systemów geotermalnych.

W ramach serii seminariów internetowych IGC – partnerstwa między Enerchange i ThinkGeoEnergy – z dumą gościmy dr Marin Brehme z ETH Zürich, który przedstawi dalsze informacje na temat naszych niedawno rozpoczętych badań dotyczących eksploracji i eksploatacji systemów geotermalnych.

Po prezentacji będziesz miał okazję do dyskusji i zadawania dalszych pytań.

  • Data: piątek, 5 sierpnia 2022 r.
  • czas: 14:00 CET
  • rejestracja: tutaj

Marin Brehme jest hydrogeologiem, którego celem jest zrozumienie przepływu płynów podpowierzchniowych poprzez dostosowanie interdyscyplinarnych podejść do strategii na rzecz zrównoważonych poszukiwań i eksploatacji geotermalnej. Od sierpnia 2021 r. jest starszym pracownikiem naukowym w Departamencie Energii Geotermalnej i Płynów Geotermalnych w ETH Zürich. W związku z tym jego głównym celem badawczym jest zlokalizowanie nowych odwiertów podczas poszukiwań geotermalnych i zagospodarowania pól, a także poprawa zrównoważonego wydobycia i konwersji geotermalnej. Jako adiunkt, doktor habilitowany, naukowiec i inżynier projektów w dziedzinie energii geotermalnej i przepływu wód gruntowych, Marin zdobył szerokie doświadczenie w charakteryzowaniu zbiorników geotermalnych, interpretacji danych hydraulicznych, termicznych i chemicznych, a także w zwiększaniu wydajności zbiorników.

W obliczu ciągłych zmian klimatycznych energia geotermalna w dużym stopniu przyczynia się do udanej transformacji energetycznej. Dlatego zrozumienie i świadomość systemów geotermalnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Dzięki dofinansowaniu z Energi Simulation, Maren Brehme stworzy grupę badawczą 12-15 znakomitych młodych naukowców w ETH Zürich – Instytucie Geofizyki. W ten sposób grupa Energi Simulation zajmująca się poszukiwaniem i eksploatacją geotermii skoncentruje się na trzech strategicznych obszarach badawczych: najpierw zrozumieniu systemów geotermalnych i ich efektywnego wykorzystania, a wreszcie odpowiedzi systemu na użytkowanie. Obejmuje to prace terenowe, pomiary laboratoryjne i symulacje numeryczne, a także metody geologiczne, geofizyczne, hydrogeochemiczne i hydrogeologiczne. Dane geotermalne w czasie rzeczywistym i rzeczywistym będą pozyskiwane z odwiertów, infrastruktury elektrowni, gorących źródeł lub wychodni.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba otwiera ogromną barierę światła słonecznego w ważnym wydaniu wydawniczym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top