Warriors pokonali Celtics o swój czwarty tytuł NBA w ciągu ośmiu sezonów

BOSTON – Golden State Warriors ponownie wracają do NBA, pokonując Boston Celtics 103-90 w czwartek wieczorem, zdobywając czwarty tytuł w ciągu ostatnich ośmiu sezonów.

Stephen Curry zdobył 34 punkty i został nazwany MVP finałów NBA, gdy Warriors zdobyli siódme mistrzostwo franczyzy. I zakończył podróż jak nikt inny, po pięciu kolejnych finałach, spadając na sam dół NBA, a teraz powrócił do świetności po zaledwie dwóch sezonach z najgorszym rekordem w lidze.

„Znaleźliśmy sposób, aby to zrobić”, powiedział Curry po odebraniu trofeum mistrzowskiego Warriors i świętowaniu na boisku. „To część linii mistrzostw i naszego doświadczenia. … Zbudowaliśmy to przez 10-11 lat. To wiele znaczy, kiedy dojdziesz do tego punktu.”

Dla Careya, Klaya Thompsona, Draymonda Greena i Andre Iguodali to czwarte mistrzostwo. Pierwsze trzy odcinki miały miejsce w 2015, 2017 i 2018 roku, kiedy Golden State był dynastią i odbył pięć kolejnych podróży do finału.

Urazy, w tym takie, które trzymały Thompsona z dala od dwóch i pół roku, i zmiany w składzie zmieniły wszystko. Ale w tym sezonie, kiedy Thompson wrócił do połowy, Warriors w końcu wrócili.

Z powrotem też na górę. Mistrzowie po raz kolejny zaprzeczyli, że Celtics byłyby ich rekordowym, 18. mistrzostwem, turniejem, który pozwoliłby Bostonowi na zerwanie remisu z Lakersami najdłużej w historii ligi.

Ta fabuła The Warriors zakończyła się zupełnie inaczej niż ich ostatni występ w Pucharze Świata przeciwko Toronto w 2019 roku, kiedy Kevin Durant zerwał ścięgno Achillesa w Game 5, a następnie Thompson zerwał ACL w grze, która została zwycięzcą tytułu Raptors. 6.

Skutki tej straty zostały spotęgowane decyzją Duranta, aby tego lata odejść do wolnej agencji i dołączyć do Brooklyn Nets, a Thompson zranił Achillesa podczas rehabilitacji kontuzji kolana.

„Wszystko się opłaciło” – powiedział Thompson. „To były psie dni, wylano tyle łez… Wiedziałeś, że to możliwe, ale zobaczyć to w czasie rzeczywistym… To szaleństwo”.

READ  Bliźniacy rozszerzają postępy drużyny, pokonując Strażników

Zespół Golden State naciskał na przebudowę, która przekształciła się w przeładowanie. Warriors wykorzystali swoją dwuletnią przerwę w największych rozgrywkach NBA, aby zmienić skład – dodając po raz pierwszy w drafcie Andrew Wigginsa, który wyróżnił się w swoim pierwszym finale, wraz z inną wschodzącą gwiazdą w Jordan Bowl.

Wszystko zostało kliknięte. Dla trenera Golden State, Steve’a Kerra, jest to jego dziewiąty turniej w klasyfikacji generalnej, po pięciu zwycięstwach jako gracz. Jest szóstym trenerem, który zdobył cztery tytuły, dołączając do Phila Jacksona, Reeda Auerbacha, Johna Kondla, Grega Popovicha i Pata Rileya.

Jaylen Brown prowadził Celtics z 34 punktami. Al Horford dodał 19. Jason Tatum zdobył 13 punktów, ale strzelił tylko 6 z 18 z pola. Boston również popełnił 22 spiny, spadając do 1-8 po sezonie, kiedy popełnił 16 lub więcej.

To dopiero piąta porażka w 22 meczach w serii tytułów dla Bostonu, która zmieniła ich sezon o szansę na tę koronę. Drużyna z Bostonu miała 25-25 lat po 50 meczach, a następnie doszła do finału i prawie zdobyła to, co byłoby ich drugim mistrzostwem franczyzy od 1986 roku.

To był trzeci sezon z rzędu, na który wpłynęła globalna pandemia COVID-19 i chociaż sytuacja była bliższa normalności, zdjęcia i wideo z obchodów turnieju będą stale przypominać, że wirus pozostaje problemem.

Adam Silver, komisarz NBA, nie mógł wziąć udziału w meczu, ponieważ pozostawał w ligowych protokołach BHP związanych z wirusem. Przeprojektowane Larry O’Brien Trophy – złote trofeum dla mistrzów NBA – zostało wręczone Warriors przez zastępcę komisarza Marka Tatuma.

Boston spadł aż o 22 punkty, ale awansował 16:4 w trzeciej kwarcie, aby zredukować deficyt do 76-66 i wejść do czwartej części.

Trzypunktowy Jaylen Brown był 86-78 przy 5:33 do gry, ale Warriors nie stracili prowadzenia.

READ  Stephen Curry zapalił się, a Warriors pokonali Clippers z 45 punktami

Wskazówka

Warriors: Wyszli na 19 z 45 z serii 3 punktów. …poprawiono do 20-1, gdy Zielony robi 3 wskaźniki.

Celtics: Były Celtic Ray Allen, członek ostatniej drużyny mistrzowskiej Bostonu w 2008 roku, siedział na korcie. Uczestniczył również w Hall of Famer Robert Parish.

działanie i odpowiedź

Celtics wyszli strzelając i czerpali energię z ogłuszającego tłumu TD Garden, aby pokonać wczesne 14-2.

Golden State był niezachwiany i odpowiedział sprintem 35-8, który przedłużył się do drugiej kwarty na jego drodze do zbudowania do 22 punktów. Warriors ograli Celtics 27-17 w tym okresie i prowadzili 54-39 w drugiej połowie, gdy niektórzy fani Celtics wygwizdali gospodarzy, gdy schodzili z boiska.

Boston walczył o trzecie miejsce, ale Warriors znaleźli swój zasięg zza łuku, połączeni sześcioma 3-sekundowymi rozgrywającymi.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top