Wall Street spada o 2% wraz z rosnącymi obawami o recesję

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Wszystkie trzy główne indeksy odnotowują gwałtowne tygodniowe straty
  • Costco spada po spadku kwartalnych marż zysku brutto
  • Indeksy w dół: Dow 2,27%, S&P 2,40%, Nasdaq 2,34%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street spadły w piątek o ponad 2%, ponieważ inwestorzy obawiali się, że twarde środki polityki Rezerwy Federalnej USA mające na celu stłumienie inflacji mogą doprowadzić do recesji i zaszkodzić zyskom przedsiębiorstw.

kawka (.DJI) Na krótko spadł o ponad 20% od rekordowego poziomu zamknięcia 4 stycznia, który wyniósł 36 799,64 punktów. Zamknięcie o 20% lub więcej poniżej tego poziomu potwierdziłoby, że wiodący indeks giełdowy znalazł się na rynku bessy, zgodnie z powszechnie stosowaną definicją. S&P 500. Indeks (.SPX) i Nasdaq (dziewiętnasty) Już w bessie. Czytaj więcej

Indeksy S&P 500 i Nasdaq są również blisko minimów z połowy czerwca – ich najsłabszych punktów w tym roku – a benchmark jest teraz daleki od tego ponurego osiągnięcia 0,7%. Dow notuje się na najniższych poziomach w listopadzie 2020 r.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Po ogromnych wzrostach w ciągu ostatnich dwóch lat Wall Street była wstrząśnięta w 2022 r. Z powodu obaw związanych z wieloma problemami, w tym konfliktem na Ukrainie, wybuchem koronawirusa w Chinach, kryzysem energetycznym w Europie i zaostrzeniem warunków finansowych na całym świecie.

Pół tuzina banków centralnych, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Norwegii, podniosło w tym tygodniu stopy procentowe, aby walczyć z inflacją, ale to sygnał Rezerwy Federalnej, że spodziewa się, że wysokie stopy w USA utrzymają się do 2023 r., zaskoczył rynki. Czytaj więcej

„Rynki absorbują wzrost globalnego banku centralnego i komunikaty „wyższy na dłużej”, ponieważ walka z inflacją jest na pierwszym planie” – powiedział w notatce Mimi Duff, dyrektor zarządzający GenTrust.

READ  ReconAfrica odpowiada na nową kampanię dezinformacyjną

„Jesteśmy w tym momencie w trybie zbierania informacji – niektóre działania Fedu dotyczące zniesienia/ograniczenia przepływają niemal natychmiast (na przykład wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych), podczas gdy inne czynniki zabierają więcej czasu na przepłynięcie przez gospodarkę – takie jak zwolnienia, zatrudnianie i plany inwestycyjne, handlowe itp.

Straszne prognozy garstki firm – ostatnia FedEx Corp. (FDX.N) Ford Motor Company (Fn) – Pomógł też w okresie sezonowej słabości rynków.

Według danych Refinitiv, szacowany przez S&P 500 wzrost zysków za trzeci kwartał wyniósł 4,6%, w porównaniu z 5% w zeszłym tygodniu.

Citigroup powiedział: „Prawdopodobieństwo recesji w USA w 2023 r. rośnie wraz z optymizmem Fed. Chociaż powszechnie wiadomo, że szacunki zysków są zbyt wysokie, biorąc pod uwagę ryzyko recesji, jest mało prawdopodobne, że rynek będzie w stanie rozważyć spadek zyski. Notatka.

Goldman Sachs obniżył swój cel na koniec roku dla benchmarkowego indeksu S&P 500 (.SPX) O około 16% do 3600 punktów, co oznacza spadek o 1,9% w stosunku do obecnych poziomów. Czytaj więcej

O godzinie 12:38 czasu wschodniego, indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Spadł o 683,65 punktu, czyli 2,27%, do 29 393,03 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Spadł o 90,12 punktu, czyli 2,40%, do 3667,87 punktu, a indeks Nasdaq Composite Index (dziewiętnasty) Spadł o 259,07 pkt, czyli 2,34%, do 10807,74 pkt.

Wszystkie trzy wskaźniki są ustawione na ostre tygodniowe straty.

Wszystkie 11 głównych sektorów S&P odnotowało spadek, na czele z 7% spadkiem w sektorze energetycznym (.SPNY) Zaangażowany. Banki (.SPXBK) Stracił 3,5%.

Akcje spółek technologicznych wrażliwych na stopy procentowe i akcje spółek wzrostowych spadły wraz z Alphabet Inc (GOOGL.O)firma Apple (AAPL.O)Amazon.com (AMZN.O)Korporacja Microsoft (MSFT.O) i Tesla Inc (TSLA.O) Spadł między 1,3% a 4%.

Hurtownia Costco (KOSZT.O) Spadł o 2,4% po tym, jak główny detalista poinformował o niższych marżach zysku w ostatnim kwartale. Czytaj więcej

READ  Nasdaq Bear Market: 3 akcje dzielą się, aby kupić, nawet gdy rynek tonie

Indeks zmienności CBOE (.VIX)znany również jako Barometr Strachu Wall Street, wzrósł do najwyższego od trzech miesięcy poziomu 30,87 punktu.

Spadające emisje przewyższyły liczbę awansujących o 13,09 do 1 na giełdzie nowojorskiej i 6,44 do 1 na Nasdaq.

S&P nie odnotował żadnych nowych 52-tygodniowych maksimów i 144 nowych minimów, podczas gdy Nasdaq opublikował siedem nowych maksimów i 740 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Ankiki Biswas i Devika Jaina w Bengaluru; Edytowanie przez Shunak Dasgupta i Magu Samuel

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top