Wall Street przed tygodniem Fani tapet Fed mówią o wznowieniu handlu „deflacyjnego”

Ludzie na Wall Street poza nowojorską giełdą (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 19 marca 2021 r. REUTERS / Brendan McDermid / File Photo

NOWY JORK, 24 września (Reuters) – Sygnał Rezerwy Federalnej, że wkrótce wycofa się z programu skupu obligacji, wzmocnił argumenty za tzw. i korporacje. Inne firmy są wrażliwe ekonomicznie w pierwszych miesiącach 2021 r.

Handel deflacyjny zatrzymał się latem. Ale bank centralny powiedział w tym tygodniu, że prawdopodobnie zacznie wycofywać swój program skupu obligacji rządowych o wartości 120 miliardów dolarów miesięcznie już w listopadzie, jednocześnie sygnalizując, że może podnieść stopy procentowe w 2022 r., wcześniej niż wielu się spodziewało. L1N2QN1LU

Chociaż zaostrzenie polityki pieniężnej jest często postrzegane jako hamulec dla akcji, niektórzy inwestorzy postrzegają stanowisko Fed jako wotum zaufania dla amerykańskiej gospodarki.

powiedział Ralph Bassett, szef północnoamerykańskich akcji w Aberdeen Standard Investments.

Indeks wartości Russell 1000, w którym najliczniej reprezentowane są akcje kurczące się przedsiębiorstw, wzrósł o 0,9% od początku kwartału, znacznie za 5,7% wzrostem indeksu Russell 1000 Growth Index w tym samym czasie. Indeks wartości wzrósł o 17% od początku roku, a wskaźnik wzrostu o 19%, w porównaniu do 18,7% wzrostu dla S&P 500.

Obserwatorzy rynku bacznie obserwowali również rentowności obligacji skarbowych, które wzrosły od czasu posiedzenia Fed, ponieważ oczekiwania na silny wzrost i obawy o inflację wyparły niektórych inwestorów z bezpiecznych obligacji rządowych.

10-letnia referencyjna rentowność w USA ustabilizowała się ostatnio na poziomie 1,45%, blisko najwyższego poziomu od początku lipca. Wyższe stopy zwrotu z Treasuries sprawiają, że niektóre akcje są mniej atrakcyjne.

Analitycy z UBS Global Wealth Management powiedzieli, że 10-letnia rentowność wzrośnie do 1,8% do końca roku, ale nie wierzą, że taki ruch zakłóciłby akcje. Kluczowe będzie tempo każdego rajdu: z badań banku wynika, że ​​trzymiesięcznej zmianie nominalnych stóp zwrotu między 50 a 100 punktami bazowymi towarzyszy od 1997 r. 5,7% zwrotu w amerykańskim indeksie MSCI.

READ  Zachęcanie studentów do wejścia w handel, ponieważ branża boryka się z brakiem siły roboczej

„Tylko wzrost realnych rentowności o ponad 50 punktów bazowych w ciągu trzech miesięcy może wpłynąć na zwrot z akcji, szczególnie na rynkach wschodzących” – podał bank w raporcie.

W przyszłym tygodniu inwestorzy będą obserwować masę wskaźników ekonomicznych w USA, w tym zamówienia na dobra trwałe i indeks ISM dla przemysłu, a także postępy w negocjacjach dotyczących limitu zadłużenia w Waszyngtonie.

Inwestorzy będą również obserwować rozwój sagi Evergrande, po tym, jak zadłużona chińska firma przekroczyła w tym tygodniu termin spłaty obligacji dolarowych, pozostawiając globalnych inwestorów zastanawiających się, czy powinni pochłonąć duże straty, gdy wygaśnie 30-dniowy okres karencji. L1N2QQ02J

Margaret Patel, menedżer portfela funduszy akcyjnych i funduszy o stałym dochodzie w Wells Fargo, powiedziała, że ​​cięcie przez Fed powinno przynieść korzyści obligacjom o wyższej rentowności, ponieważ sygnalizuje silniejszą gospodarkę, która ograniczy niewypłacalność przedsiębiorstw.

Tendencja w liczbie przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wpłynie również na rynki finansowe, powiedział Jim Poulsen, główny analityk inwestycyjny w Leuthold Group. Pojawienie się COVID-19 na początku tego roku pomogło podważyć oczekiwania na ożywienie gospodarcze Stanów Zjednoczonych.

„Wiemy, dokąd się udać podczas cyklu ponownego otwarcia” – powiedział, odnosząc się do wartościowych i mniejszych zapasów.

Obecna średnia ruchoma liczby przypadków w Stanach Zjednoczonych przez siedem dni wynosi obecnie 146 182, co stanowi wzrost o 6,1% w porównaniu z poprzednimi siedmiu dni, pomimo 1,8% spadku liczby testów, które dały pozytywny wynik na obecność wirusa, zgodnie z do Centrów Opieki Zdrowotnej. Kontrola chorób.

Tymczasem analitycy Capital Economics twierdzą, że na zaufanie inwestorów do gospodarki może wpłynąć przedłużająca się walka o podniesienie limitu amerykańskiego zadłużenia.

Senat USA ma za kilka dni głosować w sprawie zawieszenia limitu 28,4 biliona dolarów długu i utrzymania działania agencji federalnych po 30 września, czyli końcu roku podatkowego. Czytaj więcej

READ  Kierowca biletu policyjnego uderza tabliczką Starlink na maskę samochodu

“W przyszłym tygodniu uwaga zostanie przeniesiona na politykę fiskalną. Kryzys związany z pułapem zadłużenia pod koniec października może opóźnić nawet etapowe plany Fedu” – podał w raporcie Capital Economics.

(Raporty Davida Randalla). Montaż przez Ira Yosipashvili i David Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top