Wall Street Bank przewiduje koniec złotej ery – RT Business News

Złoto może wkrótce stracić status globalnego „magazynu wartości” dla bitcoina, twierdzą banki amerykańskie

Bitcoin może przekroczyć udział w rynku złota w 2022 r., ponieważ ceny kryptowalut i aktywów cyfrowych wzrosną i przyciągną zwiększone zainteresowanie inwestorów, powiedział analityk Goldman Sachs w nocie badawczej dla klientów.

Zgodnie z listą prognoz na 2022 r., przygotowaną przez analityka bankowego Zacka Bundle, bitcoin będzie „prawdopodobnie„Posiadanie kawałka tortu w przyszłym roku jest większe niż obecne 20%, które obliczono porównując kapitalizację rynku kryptowalut o wartości 700 miliardów dolarów z około 2,6 biliona dolarów w złocie w globalnych inwestycjach.

W notatce stwierdzono, że gdyby cena bitcoina przekroczyła 100 000 USD za monetę, zapewniłoby to 50% udziału w rynku.

Bitcoin może mieć zastosowania wykraczające poza zwykłe przechowywanie wartości – a rynek aktywów cyfrowych jest znacznie większy niż Bitcoin – ale uważamy, że porównanie jego wykresu rynkowego ze złotem może pomóc w ustaleniu standardów rozsądnych zwrotów z Bitcoina.Księgi Bandla.

termin „magazyn wartości„Odnosi się do aktywów, które są w stanie utrzymać swoją wartość przez długi czas bez utraty wartości, takich jak metale szlachetne lub niektóre waluty.
Według danych Coindesk, w środę około godziny 14.00 GMT cena Bitcoina wynosiła około 46 456 USD. Największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej miała ciężki rok w 2021 r., po tym, jak cena spadła z około 60 000 USD w kwietniu do prawie 30 000 USD w lipcu, zanim osiągnęła rekordowy poziom około 69 000 USD w listopadzie.

W ciągu ostatnich kilku tygodni, po ostrym grudniowym spadku, miał trudności z przekroczeniem benchmarku 50 000 USD. Jednak entuzjaści kryptowalut i analitycy rynku pozostają optymistycznie nastawieni do przyszłości waluty, a wielu prognozuje, że Bitcoin osiągnie długo oczekiwaną sześciocyfrową cenę w 2022 roku.

READ  Dzięki Ontario Vaccine Certification adwokaci pytają: Jak będziesz pracować z bezdomnymi?

Więcej historii o ekonomii i finansach znajdziesz na RT . dział biznesowy

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top