Walia przegrywa z Polską na starcie Ligi Narodów – Gazeta

WROCŁAW: Walijski Kiefer Moore (L) mierzy się z piłką z Polakiem Kamilem Klikiem podczas meczu Ligi Narodów na Stadionie Tarczyńskiego — AFP

Wrocław: Polska, która w środę pokonała Walię 2:1 na starcie Ligi Narodów, odrzuciła decyzję o zwiększeniu zaufania widzów przed weekendową próbą awansu do finału mundialu po raz pierwszy od 64 lat. Lata.

Po tym, jak Walia objęła prowadzenie w drugiej połowie meczu Ligi A grupy 4, rezerwowa Carol Sviedersky zdobyła pięć minut, aby zapewnić Polsce zwycięstwo w mundialu.

Strzał prawą nogą Johnny’ego Williamsa spoza pola karnego został odbity w 52. minucie przez Jacoba Komińskiego 20 minut później we Wrocławiu.

Po finale w Szwecji w 1958 r. Walia odpoczęła Gareth Bale, Ben Davis i Aaron Ramsey, aby rozważyć zakwalifikowanie się do pierwszego Pucharu Świata, kiedy w niedzielę zmierzą się z Ukrainą w play-off w Cardiff.

„Mieliśmy swój plan na ten mecz, ale graliśmy przeciwko dobremu zespołowi. Polska wystawiła swoją najlepszą drużynę. Oglądaliśmy niedzielny mecz, który był dla nas bardzo ważny. Powiedział.

Polak musiał poczekać na zdobycie punktów, a zwycięzca miał dużo szczęścia, ponieważ Sviedersky oczyścił dom z bliskiej odległości.

Odbita piętą piłka walijski obrońca Rice Norrington-Davis spadła dokładnie na niego.

Swedersky i nastolatek Kaminsky ożywili pozornie surowy polski atak, kiedy przybyli, odmawiając Walijczykom nadziei na ich pierwsze zagraniczne zwycięstwo w Polsce.

Druga połowa zaczęła się dla nas źle z wynikiem Walii, ale udało nam się to zmienić ”- powiedział polski trener Cheslav Miknevich.

Williams Strike miał władzę i dominację, a debiutujący polski bramkarz Kamil Grabara, wcześniej w księgach Liverpoolu, nie miał szans.

Komiński wyrównał po tym, jak miał czas na wepchnięcie piłki w prawą nogę, gdy konsekwentna walijska obrona wycofała się, a 19-latek nie dał szans bramkarzowi Wayne’owi Hennessy’emu dzięki sile strzału.

Belgia i Holandia uzupełniają Grupę 4, a oba zespoły spotkają się w piątek w Brukseli.

Po play-offach Walia będzie gościć Belgię 8 czerwca, a Holandię trzy dni później.

READ  Polska musi codziennie płacić karę w wysokości 580 000 dolarów za kontrowersyjną kopalnię węgla