W miarę zbliżania się sezonu Jets” Ehlers mówi tak, jak jest: „To jest całkowicie obrzydliwe”

Nie chodzi tu o to, co zostało powiedziane, ale o to, że Nikolaj Eilers był skłonny powiedzieć to na głos.

Skrzydłowy Winnipeg Jets siedział samotnie na podium w trzewiach FLA Live Arena, a gdy odpowiadał na pytania reporterów przez zbliżenie, przerwy w ładowaniu, które były potrzebne podczas jego odpowiedzi, były zarówno pouczające, jak i odświeżające.

Jets właśnie ponieśli jednostronną porażkę 6-1 z Florida Panthers, elitarną drużyną rzucającą wyzwanie Colorado Avalanches o Presidents Cup, a Eilersom pozostało spróbować zrozumieć, co się właśnie wydarzyło.

Zanim przejdziemy do jego wypełnionego emocjami monologu, należy zaznaczyć, że wynik był w rzeczywistości lepszy od Gatesa, ponieważ byłby bardziej niezrównoważony niż kiedykolwiek, gdyby nie odpowiednio zniwelowana para bramek – bramka trenera . Jedno wyzwanie bramkarza i drugie, w którym dysk został uderzony wysokim kijem i natychmiast pomachał.

Najbardziej niepokojącym problemem dla samolotów było to, że w nocy, kiedy musiały mieć dużo energii po kilku dniach odpoczynku i relaksu na Florydzie, aby przetrwać zimową burzę, która nawiedziła Manitobę, samoloty wytoczyły się i spadły. Dwa gole strzelone przez kandydata Hart Trophy Jonathana Huberdeau przed meczem w wieku pięciu minut.

Być może to, co frustrowało samoloty, to ich odmowa zaangażowania się w styl, który mógłby przynajmniej pozwolić im konkurować z taką mocą – zamiast całkowicie ją przesadzać.

„Nie wyszliśmy gotowi do gry” – powiedział Eilers. „Nasza passa trwa przez pierwsze dwie zmiany i zdobywamy gole, a to nie jest wystarczająco dobre. W sytuacji, w której się znajdujemy, nie możesz tego zrobić. To oczywiście świetny zespół, a my dzisiaj nie byliśmy dobrzy. taki zespół, to jest szum w ich budynku. Zyskają na drużynie, która nie gra we właściwy sposób.

Jak drużyna, która zrobiła wszystko, co w jej mocy, może powiedzieć, że wciąż ma tak słabą wydajność, skoro w sezonie zasadniczym pozostało zaledwie kilka meczów?

READ  Brady ustanowił rekord metra dla Patriotów wśród okrzyków i wiwatów

Brak gotowości do wyjścia z bramy nie jest tak naprawdę nowym osiągnięciem dla tej grupy, było to częste zjawisko i jest to cecha, której nie możesz znieść, gdy rywalizujesz jeden na jednego z lewiatanami, takimi jak lamparty.

„Szczerze, gdybym miał odpowiedź na to pytanie, bylibyśmy w stanie to naprawić” – powiedział Eilers, który przedłużył serię ośmiu punktów, strzelając swojego 26. gola w sezonie na początku trzeciej połowy. Pantery odzyskały czterobramkową poduszkę już po 46 sekundach. „Nie mam odpowiedzi. Robiliśmy to przez cały sezon. Mieliśmy wiele złych startów i jak powiedziałem, gdybyśmy wiedzieli dlaczego, zostałoby to naprawione dawno temu. wyraźnie niezadowolony z przebiegu tego meczu.”

Eilers dopiero zaczynał i jego gniew z powodu tego, co się stało, był wyczuwalny.

Zapytany, w jaki sposób Jets wrócą do gry „we właściwy sposób”, gdy w sobotni wieczór zmierzą się z dwukrotnym mistrzem Pucharu Stanleya Tampa Bay Lightning, Ehlers wyciągnął z listy rzeczy do prania pozornie prostą, ale ważną listę rzeczy do prania. Rzeczy do zrobienia.

Rzeczy takie jak wyjęcie dysku ze strefy defensywnej, ominięcie obrony przeciwnika, sianie spustoszenia poprzez naciskanie, łyżwiarstwo szybkie, strzelanie do dysków i ciężką pracę.

Wszystko to są podstawowe kwestie, które można kontrolować.

Dlaczego robienie tych rzeczy było wyzwaniem na czas dla Jetsa, który był na skraju fizycznej dyskwalifikacji w konkursie pucharowym?

„Tak. To dobre pytanie. Dlatego nie jesteśmy w dogrywce” – powiedział Ehlers. „Nie graliśmy we właściwy sposób w wielu meczach i widzisz, do czego to prowadzi. Myślę, że najprościej można to ująć w tym, że nie gramy tylko w hokeja, w jakim chcą grać Jets i w hokeja, za który, wiecie, można pociągnąć wszystkich do odpowiedzialności. I to jest po prostu… To jest złe. zdecydowanie do bani.

READ  Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny FIBA: Kanada vs Chiny — wyniki na żywo, aktualizacje, najważniejsze informacje i więcej | NBA.com Kanada

„Kiedy to po prostu nie działa dla ciebie, a ty próbujesz przeforsować świetne zagrania i tak dalej. Po prostu, wiesz, stawiasz swój zespół w trudnej sytuacji. I nie tylko jedną czy dwie osoby. Prawie wszyscy… . Naprawdę nie wiem, jak to wytłumaczyć. Tylko my. Nie gramy we właściwy sposób. Musimy znaleźć sposób (przeciwko błyskawicy) i to właśnie zrobimy. Kiedy gramy we właściwy sposób, to świetny zespół. I nie pokazaliśmy tego wystarczająco”.

Ehlers trafił w sedno i to było coś, co trzeba było powiedzieć.

Ten facet nie szukał kogoś, kogo można by obwiniać lub ujawnić publicznie o swoich kolegach z drużyny, był doskonałym przykładem odpowiedzialności, o której mówił.

Ehlers najpierw spojrzał do wewnątrz, a następnie przyjął szersze podejście, dokonując uczciwej oceny obecnego stanu rzeczy.

Był to kolejny przykład przywództwa jednego z najważniejszych graczy na liście.

Ehlers jest obecnie niezadowolony z życia Jets i uważa to za niedopuszczalne i chce coś z tym zrobić.

Tymczasowy trener Jets, Dave Lowery, zlekceważył wstępne pytanie o to, jak sfrustrowany jest zespół, gdy jego zespół nie może dać z siebie wszystkiego.

Ale kiedy później pojawiła się kontynuacja dyskusji, postanowił podzielić się swoimi najgłębszymi przemyśleniami na temat tego, dlaczego w tym sezonie toczy się taka walka o Jets.

„Cóż, myślę, że największym powodem i powodem tego jest to, że tak naprawdę nie jest to hokej” – powiedział Lowry, którego drużyna w sezonie spadła do 35-29-11. „Jest funkcjonalny. Wygrywa mecze hokejowe. I to ważny szczegół. Kiedy jesteś pędzącą drużyną, chcesz dalej próbować i poddawać się. Każdy chce strzelić pięknego gola. Każdy chce być zespołem, który robi świetne bębny .

„Ważne dla nas jest to, że sposób, w jaki musimy grać, aby odnieść sukces, to grać prosto i musimy grać w linii prostej. I mówię to każdej nocy, kiedy docieramy do linii bramkowej i mierzymy nasze zakłady i ustalamy naszą grę w strefie ataku, znajdujemy sposoby na wygranie meczów hokejowych.

READ  Tavares i Nylander prowadzą Maple Leafs do zwycięstwa nad rekinami

Lowry nie prosi swoich graczy, aby wykluczyli umiejętności z ich gry zespołowej, chodzi bardziej o stworzenie środowiska, w którym mogą znaleźć powtarzalną i zrównoważoną grę, a nie tylko poleganie na zdobywaniu bramek w pośpiechu dzięki wielkim indywidualnym wysiłkom.

Ostatnie słowo należy do obrońcy Jets, Brendena Dillona, ​​który został poproszony o rozważenie perspektywy zmierzenia się z trzema innymi mocarstwami na Konferencji Wschodniej w przyszłym tygodniu, podczas gdy gwiazdy Dallas budują ośmiopunktową poduszkę w tabeli.

„Wiedzieliśmy, że to będzie trudna podróż, kilka trudnych budynków, trudne zespoły do ​​gry. Ale nie możemy używać tych wymówek” – powiedział Dillon. „Dopóki oficjalnie nie wyjdziemy z tego, jeśli tak jest, musimy dalej walczyć, pokazywać nasz charakter i myślę, że nasza grupa będzie nadal to robić”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top