W Kelowna pojawiają się prace znanych artystów Banksy’ego i Andy’ego Warhola – Kelowna News

W najbliższy weekend w Galerii Sztuki Kelowna będzie można oglądać wystawę z udziałem największych nazwisk pop-artu.

Wystawa nosi tytuł Od Warhola do Banksy’ego Zawiera 75 dzieł artystów Andy’ego Warhola i Banksy’ego, a także współczesnych Roy Lichtenstein, Jeff Koons, Tom Wesselman, Takashi Murakami i Mr.

Ciężko znaleźć kogoś, kto nie miał do czynienia z rysunkami Marilyn Monroe Andy’ego Warhola lub jego serią puszek z zupą Campbella w jakiejś formie. W dobie internetu grafiki Warhola są prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym dziełem sztuki wszechczasów, obok Mona Lisy Leonarda da Vinci.

Tymczasem Banksy jest prawdopodobnie najbardziej znanym obecnie aktywnym artystą na świecie.

„Cieszymy się, że możemy zaprezentować tę kolekcję pop-artu w Kelowna”, mówi Natalie Nagy, dyrektor wykonawcza Galerii Sztuki Kelowna.

„Wiele osób ma już związek z tymi kultowymi dziełami. Teraz odwiedzający będą mogli osobiście zobaczyć tę sztukę – dzieło, które prawdopodobnie widzieli tylko online lub widzieli w czasopismach. Odkrycie dla lokalnej publiczności będzie bardzo interesujące”.

Pop-art, znany z komentarzy na temat konsumpcjonizmu, świadomości społecznej, a od niedawna aktywizmu, to nie tylko fenomen lat 60. XX wieku. Ewolucja pop-artu, od niesławnych sitodruków Marilyn Monroe Andy’ego Warhola po gangsterską sztukę uliczną Banksy’ego, zatarła granice między sztuką wysoką i niską.

Poprzez wybór grafik, obrazów, rzeźb i efemeryd odwiedzający zobaczą na własne oczy, jak Pop Art nadal krytykuje nasz świat i wzywa nas do refleksji nad problemami, które utrzymują się w naszym codziennym życiu.

Od Warhola do Banksy’ego od 21 maja do 16 października 2022 r. Kurator: Kristen May i za zgodą The Paul & Tracy Mitchell Collection.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top