W 2021 r. sprzedano prawie 10 milionów składanych telefonów

Telefony składane istnieją już od jakiegoś czasu i chociaż nadal są uważane za niszę, Samsung twierdzi, że do 2021 roku sprzedano prawie 10 milionów składanych urządzeń – rynek, który rośnie z każdym rokiem. Tymczasem Apple jeszcze nie dołączył do zespołu składanych telefonów.

Jak wspomniałem krawędźszef działu telefonii komórkowej, Samsung TM Roh opublikuj list O „głównym momencie” składanych telefonów. W tej wiadomości Roh mówi, że w 2021 r. na całym świecie sprzedano prawie 10 milionów składanych smartfonów. Oznacza to, że branża składanych smartfonów wzrosła o 300% od 2020 r.

Według dyrektora generalnego Samsunga, firma wierzy, że składane urządzenia będą z roku na rok odgrywać ważniejszą rolę na całym rynku smartfonów.

W zeszłym roku sprzedaliśmy na całym świecie prawie 10 milionów składanych smartfonów. Jest to wzrost w branży o ponad 300% od 2020 r. i spodziewam się, że ten szybki wzrost będzie kontynuowany. Dotarliśmy do momentu, w którym te składane urządzenia stały się powszechne i są ogólnie bardziej poszukiwane na rynku smartfonów.

krawędź Zauważa, że ​​liczby te nieznacznie różnią się od najnowszych danych zgłoszonych przez analityków branżowych, takich jak IDC i Ross Young, którzy twierdzą, że liczba ta wynosi od 7,1 do 7,9 miliona sztuk składanych urządzeń dostarczonych w zeszłym roku. Oczywiście rynek smartfonów jest znacznie większy – sam Samsung wysłał w zeszłym roku 272 miliony smartfonów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że zakupem telefonu składanego jest więcej osób, a liderem w tym wyścigu jest Samsung. Galaxy Fold i Galaxy Flip stanowią 70% rynku urządzeń składanych i oba pochodzą od Samsunga.

Kiedy Apple wejdzie w ten spór?

Podczas gdy wiele firm eksperymentowało ze składanymi telefonami, Wygląda na to, że Apple nie interesuje się tym rynkiem – Przynajmniej nie na krótką metę. Plotki głoszą, że firma z Cupertino samodzielnie opracowuje prototypy składanych iPhone’ów i iPadów, ale te urządzenia są dalekie od ujrzenia światła dziennego.

READ  Google Wing uruchamia bezpłatną aplikację, aby pomóc pilotom dronów przestrzegać zasad

Na początku tego roku analitycy Ming-Chi Kuo i Ross Young poinformowali o tym Pierwszy składany produkt Apple spodziewany jest w 2025 r. „W niedalekiej przyszłości.” Szczegóły dotyczące tych urządzeń są na razie niejasne.

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich latach Apple przyjął bardziej konserwatywne podejście. Biorąc pod uwagę dużą liczbę urządzeń, które firma dostarcza każdego roku, Apple prawdopodobnie stanie w obliczu kilku problemów z dostawami z wypuszczeniem składanego telefonu w tym momencie, biorąc pod uwagę, że ta technologia jest nadal ograniczona i droższa.

Co więcej, niektórzy uważają, że składane telefony nie są jeszcze gotowe dla zwykłych użytkowników, ponieważ wciąż mają pewne eksperymentalne aspekty, takie jak widoczne zmarszczki na ekranie, nie wspominając o bardziej delikatnych materiałach.

Osobiście, Miałem okazję korzystać z Galaxy Z Flip 3 To wspaniałe urządzenie. Samsung wykonuje świetną robotę ze swoimi składanymi telefonami, a te urządzenia otwierają wiele nowych możliwości. Ale pod pewnymi względami nadal bardziej przypominają prototypy niż coś gotowego do codziennego użytku.

W międzyczasie, Samsung zapowiada kolejną generację swoich składanych telefonówA plotki sugerują, że dzięki nowemu systemowi zawiasów będą mieli większe baterie i mniej widoczne zagniecenia. Więcej informacji o najnowszych produktach Samsunga znajdziesz na 9do5Google.

Chcesz mieć składanego iPhone’a? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top