Vinesh Bogot Poland Open Gold: The Tribune India

Warszawa, 11 czerwca

Star Indian zapaśnik Vinesh Bogat udowodnił, że jego przygotowania do Igrzysk w Tokio są na dobrej drodze, wygrywając 53 kg złota na Polish Open w piątek, co dało mu ważny „chłopiec czas” przed igrzyskami olimpijskimi.

To trzeci tytuł w sezonie dla 26-letniego Vinesha, który wcześniej zdobył złote medale na imprezie Matteo Pelligone (marzec) i Mistrzostwach Azji (kwiecień).

Zwycięstwo postawi Vinesha na pierwszym miejscu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Poza pierwszym meczem przeciwko zdobywczyni brązu 2019 World Bronze (50 kg) Ekaterinie Boleschuk, Vinesh nie przeszkadzały jej inne rywalki, ponieważ straciła tylko dwa punkty, aby dotrzeć na szczyt podium.

W finale nie stracił punktu z Ukrainką Christianą Perezą, którą wygrała 8:0. Vinesh zdobył większość swoich punktów poprzez podwójne ataki, podczas gdy europejska srebrna medalistka z 2019 r. Beresa była w defensywie.

Brązowy medalista świata i mistrz Igrzysk Azjatyckich Polacy musieli objąć prowadzenie 6-2, ale w półfinale stracili zaledwie 75 sekund za swoją amerykańską rywalką Amy Ann Firenze.

To był trudny start, ponieważ Vinesh był przeciwko Ekaterinie, a jego obrona była bardzo silna.

Vinesh zdecydował się na atak lewą nogą, ale Rosjanin pokonał Indian 2-0, co utrzymał w pierwszej tercji. Kilka minut przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł dokończyć.

Na początku drugiej tercji Vinesh miał kłopoty z Rosjanką w dwunożnym ataku, więc wyrównał wynik, a potem ostrożnie zdobył jeszcze dwa punkty, gdy Ekaterina popełniła techniczne wyłamanie.

Vinesh również zakończył zwycięstwo ruchem obalenia.

Było to wygodne zwycięstwo w kolejnej rundzie, jednak Vinesh znokautował amerykańskiego rywala w zaledwie 75 sekund. Prowadził wówczas 6-0.

Poprzedniego dnia Anshu Malik odpadł z zawodów w wadze 57 kg z powodu gorączki. PTI