Vinesh Bogot Poland Open Gold: The Tribune India

Warszawa, 11 czerwca

Star Indian zapaśnik Vinesh Bogat udowodnił, że jego przygotowania do Igrzysk w Tokio są na dobrej drodze, wygrywając 53 kg złota na Polish Open w piątek, co dało mu ważny „chłopiec czas” przed igrzyskami olimpijskimi.

To trzeci tytuł w sezonie dla 26-letniego Vinesha, który wcześniej zdobył złote medale na imprezie Matteo Pelligone (marzec) i Mistrzostwach Azji (kwiecień).

Zwycięstwo postawi Vinesha na pierwszym miejscu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Poza pierwszym meczem przeciwko zdobywczyni brązu 2019 World Bronze (50 kg) Ekaterinie Boleschuk, Vinesh nie przeszkadzały jej inne rywalki, ponieważ straciła tylko dwa punkty, aby dotrzeć na szczyt podium.

W finale nie stracił punktu z Ukrainką Christianą Perezą, którą wygrała 8:0. Vinesh zdobył większość swoich punktów poprzez podwójne ataki, podczas gdy europejska srebrna medalistka z 2019 r. Beresa była w defensywie.

Brązowy medalista świata i mistrz Igrzysk Azjatyckich Polacy musieli objąć prowadzenie 6-2, ale w półfinale stracili zaledwie 75 sekund za swoją amerykańską rywalką Amy Ann Firenze.

To był trudny start, ponieważ Vinesh był przeciwko Ekaterinie, a jego obrona była bardzo silna.

Vinesh zdecydował się na atak lewą nogą, ale Rosjanin pokonał Indian 2-0, co utrzymał w pierwszej tercji. Kilka minut przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł dokończyć.

Na początku drugiej tercji Vinesh miał kłopoty z Rosjanką w dwunożnym ataku, więc wyrównał wynik, a potem ostrożnie zdobył jeszcze dwa punkty, gdy Ekaterina popełniła techniczne wyłamanie.

Vinesh również zakończył zwycięstwo ruchem obalenia.

Było to wygodne zwycięstwo w kolejnej rundzie, jednak Vinesh znokautował amerykańskiego rywala w zaledwie 75 sekund. Prowadził wówczas 6-0.

Poprzedniego dnia Anshu Malik odpadł z zawodów w wadze 57 kg z powodu gorączki. PTI

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top