Vancouver Whitecaps mówi, że 3 sportowców padło ofiarą weekendowego ataku na tle rasowym

Drużyna piłkarska Vancouver Whitecaps powiedziała, że ​​trzech członków męskiego programu akademii zostało zaatakowanych podczas spotkania na świeżym powietrzu w sobotę wieczorem w Burnaby.

Jeden z graczy jest w szpitalu i przechodzi operację po napadzie, który według zespołu był motywowany rasowo.

„Takie obrzydliwe zachowanie nie ma absolutnie żadnego miejsca w naszym społeczeństwie” – powiedziała rodzina Whitecaps. w obecnej sytuacji.

Zespół twierdzi, że podejrzany został aresztowany w związku z incydentem, a RCMP Burnaby prowadzi śledztwo w sprawie ataku.

RCMP pracuje nad dostarczeniem mediom większej ilości informacji.

Oprócz profesjonalnego zespołu Vancouver Whitecaps zarządza Program Akademii Dla mężczyzn w wieku 14-23 lat, którzy trenują w ośrodku na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej.

System akademii ma na celu rozwój zawodników do profesjonalnej drużyny.

„Smutek i choroba”

Zespół odmówił rozmowy o ataku i nie chciał identyfikować graczy. Nie powiedział, czy pozostali dwaj zawodnicy, którzy zostali zaatakowani, byli kontuzjowani.

W oświadczeniu stwierdzono, że oczekuje się od gracza pełnego powrotu do zdrowia w szpitalu.

Powiedziała również, że zespół był „smutny i ranny” w związku z atakiem, a jego członkowie „zdecydowanie potępiają wszelkie formy dyskryminacji, rasizmu i nienawiści”.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych poszkodowanych graczy i zażądać najsurowszych możliwych sankcji dla osób odpowiedzialnych” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Mark Hensby wykonał rzut karny 10 rzutów

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top