Vancouver oficjalnie będzie gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA Mężczyzn 2026

Po zmianie pozycji w wyniku bojkotu, FIFA wyznaczyła Vancouver jako oficjalnego kandydata do organizowania meczów podczas Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2026 roku, organizowanych przez Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanadę.

W oświadczeniu organizacja, która zarządza międzynarodową piłką nożną, poinformowała, że ​​zarówno hrabstwo, jak i miasto Vancouver złożyły dokumenty, aby przyłączyć się do procesu miasta-gospodarza nominowanego, z BC Place jako proponowanym stadionem.

„…oprócz niedawnej wizyty kontrolnej delegacji FIFA, FIFA zgodziła się przyjąć kandydaturę miasta” – dodała.

PC Place jest własnością hrabstwa. Według wcześniejszych doniesień, Vancouver może zorganizować od trzech do pięciu meczów, jeśli zostaną wybrane. Toronto i Edmonton są również potencjalnymi kanadyjskimi miastami-gospodarzami.

Melanie Mark, minister turystyki, sztuki, kultury i sportu, powiedziała CBC, że szacunkowy koszt organizacji igrzysk waha się od 240 do 260 milionów dolarów. Powiedziała, że ​​FIFA zamierza ogłosić listę zwycięzców przetargu w przyszłym miesiącu.

W 2018 r. ówczesna minister turystyki Kolumbii Brytyjskiej, Lisa Pierre, powiedziała, że ​​urzędnicy rozważający ofertę byli Nie można wyjaśnić oczekiwanego wkładu powiatu na koszt hostingu. Pierre powiedział, że warunki zaproponowane przez komisję obejmowały zdolność FIFA do jednostronnej zmiany umowy stadionowej w dowolnym momencie.

Ale Mark powiedział, że pandemia skłoniła premiera Johna Horgana do zadania jej departamentu wspierania odbudowy sektora turystyki i sportu po skutkach COVID-19.

„Jesteśmy w innym czasie” – powiedziała. „Świat zamarł na dwa lata z powodu globalnej pandemii zdrowia.Turystyka, sztuka, kultura i sport, ludzie nie mogli się zebrać, nie mogli świętować… To jest szansa na wsparcie naszej gospodarki i wspieranie miejsc pracy, a to jest główny cel.”

Według Marka, ekonomiczny wpływ organizacji Igrzysk może wzrosnąć do 1 miliarda dolarów do 2029 roku.

W zeszłym miesiącu burmistrz Kennedy Stewart ogłosił, że Vancouver zapewni do 5 milionów dolarów w ramach regionalnej prośby o sprowadzenie do miasta 2026 meczów mistrzostw świata, czyli więcej niż 1,5 miliona dolarów, które miasto wydało na organizację meczów mistrzostw świata kobiet w Vancouver w 2015 roku.

READ  The Dallas Mavericks zbanowali dwóch fanów do 2023 roku po incydencie z rodziną Chrisa Paula

Turniej 2026 zbierze 48 krajów, w porównaniu z 32 w Katarze 2022 World Cup dla mężczyzn, który rozpoczyna się w listopadzie.

Oczekuje się, że sześćdziesiąt z 80 meczów w 2026 r. odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, a po 10 w Kanadzie i Meksyku.

Kanadyjska męska drużyna piłkarska niedawno zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw Świata. Jako kraj gospodarza Kanada otrzymuje automatyczne wejście do mistrzostw 2026.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top