Vancouver Island dodaje 112 nowych przypadków COVID-19 w weekend wraz ze wzrostem liczby hospitalizacji

VICTORIA – urzędnicy ds. zdrowia w Kolumbii Brytyjskiej zidentyfikowali w weekend 112 nowych przypadków COVID-19 w rejonie Vancouver Island, przy czym liczba aktywnych przypadków wzrosła i hospitalizacji.

Wśród nowych przypadków znalazły się 1434 przypadków Od piątku znaleziono go w całej Kolumbii Brytyjskiej, w tym 532 przypadki wykryte w sobotę, 441 w niedzielę i 461 w poniedziałek.

Według Departamentu Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej istnieje obecnie 5090 aktywnych przypadków COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, w tym 307 aktywnych przypadków w regionie wyspy.

Dane Island Health zidentyfikowały lokalizacje 266 aktywnych przypadków w poniedziałek, w tym 154 na Wyspie Południowej, 87 na Wyspie Centralnej i 25 na Wyspie Północnej.

Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że w weekend w Kolumbii Brytyjskiej zgłoszono kolejną śmierć związaną z chorobą. Śmierć w Fraser Health District zwiększa liczbę zgonów z pandemii Kolumbii Brytyjskiej do 1780.

Od początku pandemii 41 osób zmarło z powodu COVID-19 na obszarze Vancouver Island.

Liczba przyjęć do szpitala na wyspie Vancouver ponownie wzrosła do dwucyfrowych.

Według Centrum Kontroli Chorób Kolumbii Brytyjskiej obecnie w tym rejonie hospitalizowanych jest siedem osób z powodu tej choroby, a cztery kolejne znajdują się na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Według Departamentu Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej epidemia COVID-19 w domu opieki długoterminowej Discovery Harbor w Campbell River trwa. Jest to jeden z 10 aktywnych ognisk opieki zdrowotnej w hrabstwie i Aktywna erupcja tylko na wyspie Vancouver.

Prawie 82,6 procent Kolumbijczyków brytyjskich w wieku 12 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, a 73,2 procent otrzymało dwie dawki.

Pracownicy służby zdrowia podali 7 230 961 dawek szczepionki COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej od grudnia.

READ  Kuba i Floryda uważnie przyglądają się burzy tropikalnej Elsa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top