Vancouver Canucks Mikael Samuelson Mike Komisarek Henrik Seyden Daniel Seden

Vancouver Canucks dodało byłych graczy NHL Michael Samuelson A Mike Komisarek Zespół ds. rozwoju graczy ogłosił w poniedziałek nowe role dla Henrika i Daniel Seden.

Samuelsson i Komisarek będą przede wszystkim pracować z kandydatami z Canucks w całej organizacji, podczas gdy bliźniacy Sedin przejmą nowe role w rozwoju zawodników, „pracując codziennie na lodzie i poza nim z młodymi zawodnikami w Vancouver i Abbotsford”.

Patrick Alvin, dyrektor generalny Canucks, wskazał, że asystentka GM Cammi Granato będzie nadal nadzorować dział rozwoju zawodników wraz ze starszym menedżerem Ryanem Johnsonem.

„Cieszymy się, że wzmocniliśmy nasz dział rozwoju piłkarzy na przyszły sezon dzięki dodatkom Michael Samuelson A Mike KomisarekPodobnie jak Daniel i Henrik Seiden— powiedział Alvin. „Cami Granato i Rian Johnson przeprowadzili szeroko zakrojone badania, aby znaleźć osoby o odpowiednich cechach, zwycięskim rodowodach i pasujące do ogólnej strategii Vancouver Canucks”.

45-letni Samuelsson był ostatnio dyrektorem generalnym Södertälje SK w Szwecji przez część ostatnich trzech sezonów. Spędził również trzy sezony jako europejski trener rozwoju dla Chicago Blackhawks w latach 2017-20.

W swojej karierze Samuelsson wystąpił w 699 meczach z Detroit, Floryda, Vancouver, Pittsburgh, New York Rangers i San Jose. W swojej 13-letniej karierze strzelił 149 goli i 346 punktów, a w 2008 roku wygrał Puchar Stanleya z Red Wings.

40-letni Komisarek spędził wcześniej trzy sezony jako trener rozwoju zawodników w Buffalo Sabres w latach 2017-20.

Komisarek został wybrany w pierwszej rundzie turnieju Montreal Canadiens w 2001 roku, strzelając 14 bramek i 81 punktów w 551 meczach w sezonie zasadniczym w ciągu 11 sezonów NHL.

READ  Johnny Goudreau Calgary Flames niszczy Edmonton Oilers

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top